elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-09-2009 10:49:05

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Konektor vakum ventila

pozdrav,
da neko slucajno nema konkektor od vakum ventila sa dvije zice muski a da na njemu ima bar 10cm zice. to je onaj konektor sto ide na ona 4 vakum ventila. ako slucajno neko ima rasturen motor od peugeota ili citroena ili snop kablova za motor na njemu bi trebao biti.
hvala unaprijed

Offline

#2 05-10-2009 14:48:05

Djani
Član
Registrovan: 01-09-2009
Komentari: 1

Re: Konektor vakum ventila

pitanje za nedim-a.
Vidim da se dobro razumiš u PEUGEUTOV motor-sve pohvale. Dosta tvojih savjeta sam poslušao. Imam pitanje za tebe. Gdje se nalaze senzori od ventilatora (prva-druga brzina) za hlaðenje hladnjaka rashladne tekuæine kod "P"307 2.0 HDI.

Offline

#3 05-10-2009 20:09:49

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Konektor vakum ventila

ispod maske (s desne strane). moras skinuti cetiri cepa s maske (kad dignes haubu) i dva sarafa sa farova. povuces masku prema vani (moras podigunti polugu za dizanje haube) i ispod ti je otpor (u metalnom perforiranom kucistu) koji pali prvu i drugu brzinu. najcesce crkne dioda. zamijenis diodu i radi sve. zavrnut je za hladnjak torex sarafom. privremeno mozes prespojiti diodu komadom zice. dioda je tu da ne vraca struju u ecu (da nebi motor hladnjaka radio kao generator pa vracao struju).

Djani napisao:

pitanje za nedim-a.
Vidim da se dobro razumiš u PEUGEUTOV motor-sve pohvale. Dosta tvojih savjeta sam poslušao. Imam pitanje za tebe. Gdje se nalaze senzori od ventilatora (prva-druga brzina) za hlaðenje hladnjaka rashladne tekuæine kod "P"307 2.0 HDI.

Zadnja izmjena od nedim (05-10-2009 20:12:39)

Offline

#4 16-04-2010 22:07:33

mahmud
Član
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 8

Re: Konektor vakum ventila

pozdrav nedime
Nisam bas poznavalac francuza,totalni sam laik pa me interesuje imam nekoliko problema sa peugeot 307 hdi 1.6, non stop mu je upaljen znak u obliku pipe i pri paljenju mi pise antipolucion fault, takodje nakon kratke voznje i kada motor nije ugrijan samo sto ga ugasim pali mi se ventilator, sto me nervira jer mi izvlaci akumulator. Vozio sam auto na ovlasteni servis i oni su mijenjali neke senzore, dolijevali aditiv i kojesta ali mi nisu rekli nista konkretno. Jedina promjena koju vidim je ta sto mi sada pri paljenju ne izbacuje antipolu.fault nego pise anomalia antikontaminacion,pipa i dalje stoji upaljena. Inace auto dobro ide,nije ogranicen brojem obrtaja, znaci nema nikakvih vidljivih problema. Molio bih te da mi sto pre odgovoris jer spremam se na dalji put tako da moram znati o cemu se radi, molim da mi posaljes broj telefona kako bi razmijenili misljenja oko toga. moj Email je : medena99@hotmail.com unaprijed zahvaljujem

Offline

#5 17-04-2010 02:01:31

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Konektor vakum ventila

Skretanje teme na PM (private mail) ili zahtijevanje slanja datoteka, linkova ili sl. na PM imat æe kao rezultat brisanje tog posta.


mahmud napisao:

pozdrav nedime
Nisam bas poznavalac francuza,totalni sam laik pa me interesuje imam nekoliko problema sa peugeot 307 hdi 1.6, non stop mu je upaljen znak u obliku pipe i pri paljenju mi pise antipolucion fault, takodje nakon kratke voznje i kada motor nije ugrijan samo sto ga ugasim pali mi se ventilator, sto me nervira jer mi izvlaci akumulator. Vozio sam auto na ovlasteni servis i oni su mijenjali neke senzore, dolijevali aditiv i kojesta ali mi nisu rekli nista konkretno. Jedina promjena koju vidim je ta sto mi sada pri paljenju ne izbacuje antipolu.fault nego pise anomalia antikontaminacion,pipa i dalje stoji upaljena. Inace auto dobro ide,nije ogranicen brojem obrtaja, znaci nema nikakvih vidljivih problema. Molio bih te da mi sto pre odgovoris jer spremam se na dalji put tako da moram znati o cemu se radi, molim da mi posaljes broj telefona kako bi razmijenili misljenja oko toga. moj Email je : medena99@hotmail.com unaprijed zahvaljujem


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#6 19-04-2010 09:43:58

mahmud
Član
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 8

Re: Konektor vakum ventila

Nisam skretao temu na pm, nego ima toliko stvari koje bih pitao nedima tako da sam mislio da bi bilo bolje da ga pitam privatno nego da pisem citav historijat i cekam danima da mi se odgovori a stvarno mi se zuri,ali ako mislite da sam pogrijesio oprostite. Ja jos cekam na odgovor na moja pitanja.

Offline

#7 19-04-2010 10:02:27

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Konektor vakum ventila

mahmud napisao:

Nisam skretao temu na pm, nego ima toliko stvari koje bih pitao nedima tako da sam mislio da bi bilo bolje da ga pitam privatno nego da pisem citav historijat i cekam danima da mi se odgovori a stvarno mi se zuri,ali ako mislite da sam pogrijesio oprostite. Ja jos cekam na odgovor na moja pitanja.

nedima æeš se i naèekati buduæi zadnji komentar je imao 30.01.2010 smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Board footer