elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-04-2023 10:18:44

Jastrebov
elproger
Iz: Bgd
Registrovan: 11-09-2009
Komentari: 513

Chevrolet Spark 0.8 2006

Namuci me ovaj Spark , ceo dan. Naime auto je stigao sa problemom kao kad na dizelu ne radi turbina pa ode u safe mod. Ne ide brze od 20km/h. Na leru radi nekako , doduse mali mu je ler gas pa se zalece kao da je klapna prljava. Ali radi nekako. Cak i relativno dobro prima gas. U garazu i napolje iz garaze moze. Ali za voznju ne . Proveravao sve od dijagnostike pa nadalje. Nema greske. Saznajem usput da je vec bio kod nekog majstora koji je isto proveravao preko kompjutera parametre , greske itd... Elem da ne duzim . Pritisak goriva 4 bar. Sve vreme i konstantno . Ne opada . Svecice potrosene poprilicno ( zamenio i stavio nove Bosch ) drndao se ceo dan dok na kraju nije upalio gresku P0132 O2 sensor high voltage. Naravno da sam proverio L.Sondu preko dujagnostike i ovako na unimer nije prikazuvala neispravnost. Napon dolazi 11,5 v vidi se da oscilacije variraju u dozviljenom opsegu i izlazni napon oko 1,4v. Otkacim kontakt od L.Sonde i auto proradi . Sve supre. Radi , ide vuce skripe gume od ubrzanja.
Pomislio sam da mu leptir nesto ne radi i taman sam se resio da negde poruci neki polovan za probu ili sl. Kad ono samo O2 SONDA . Sad sam porucio novu univerzalnu Bosch pa je montiram da vidim sta ce biti. Ali ceo da zesanja od filtera goriva , svecica , klapne ... Do sonde.


Tko Leti Vredi , Taj Vredi I Zimi !!!!

Offline

#2 07-04-2023 14:15:51

Jastrebov
elproger
Iz: Bgd
Registrovan: 11-09-2009
Komentari: 513

Re: Chevrolet Spark 0.8 2006

Stavio malopre sondu . Upalio i provozao jedan krug po kraju . Motor se zagrejao i radi grejanje u kabini. Motor ŠAPUĆE. Ne cyje se. Sta se desilo sa sondom pa nije radio ???


Tko Leti Vredi , Taj Vredi I Zimi !!!!

Offline

#3 07-04-2023 22:48:05

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: Chevrolet Spark 0.8 2006

Pozdrav,
Lambde sonde su potrošni dio kao i svjećice, doduše kod nas lambde se mjenjaju kad baš riknu. Njih treba mjenjati kao i svjećice na 80 ili 100 000 i motor će puno bolje radit jer će smjesa biti kvalitetnija. Nijedna dijagnostika neće dati prave podatke o kvaliteti sonde a poslije promjene odmah se vidi da motor radi mirnije i bolje prima gas.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Jastrebov

Board footer