elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-10-2009 21:07:11

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Pomoc oko teorije

trebam pomoc oko teorije u radu autoplina..nisam se nikad time bavio pa bi volio malo nauciti koji su principi i kako to sve skupa..mislim vidam ih po autima godinama,vecinom jako ruzno odradeno ,pa sam odlucio sloziti plin na sinovu hondu..ali bi volio prvo malo odraditi domacu zadacu..dakle ako imate kakav link na neki text ili neku teoriju o radu pliskih sistema volio bi to malo proucit..

moze engleski njemacki...

kad budem konkretnije zapeo na problemu vidim da imam koga pitati ,ali opet volim nesto znati prije no sto se uvatim busilice..



Pozdrav!

Offline

#2 03-10-2009 22:57:13

lucky-zg
elproger
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 87

Re: Pomoc oko teorije

na koju hondu? i naravno koji ureðaj..
nakon toga ti mogu pomoci, nije tesko ako znas osnovna pravila..sta god dalje trebas samo reci...manuali ti nece bas puno pomoci jel nije opisan nacin ugradnje..samo zakonske norme i osnove, detalja nema..

Offline

#3 03-10-2009 23:06:33

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Pomoc oko teorije

Mislim da kolega misli na ovu Hondu


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#4 04-10-2009 00:04:56

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Pomoc oko teorije

lucky-zg napisao:

na koju hondu? i naravno koji ureðaj..
nakon toga ti mogu pomoci, nije tesko ako znas osnovna pravila..sta god dalje trebas samo reci...manuali ti nece bas puno pomoci jel nije opisan nacin ugradnje..samo zakonske norme i osnove, detalja nema..

e to bas to me zanima..jebes nacin ugradnje to cu poslje ..prvo hocu nauciti koje su norme,pravila,detalji kao tlak na izlazu iz isparivaca..ono domaca zadaca.

EG3 1,3 sa motorom i motornom elektronikom iz neke druge ..uglavnom motor je 1.5 ..jbg neznam napamet oznaku..pogledam sutra pa javim,uglavnom taj njegov 1.3 je bio sa karburat. pa smo to ladno bacili van i slozili crnjaka iz svicarske mislim da je 95 ili 105 ks..pogledam tocnu oznaku i dam slikicu ,ako sto pomaze...o plinu nemamo pojma,pa bi se ucili na svom autu..

moj auto je honda HRV pa ako nam se svidi na sinovom nema razloga da ne odradimo i njega.. i to je to

jasno mora bit pametni plin sa diznama i MORA imat mogucnost sw.podesavanja da se mozemo poigrat ..a kad zajebemo ..a tu ste ionako..

Zadnja izmjena od carclima (04-10-2009 00:12:02)

Offline

#5 04-10-2009 00:13:01

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Pomoc oko teorije

predingli napisao:

Mislim da kolega misli na ovu Hondu

da to je taj..


edo nisi javio jel ima kakav sekvent na lageru??? friendly price???

Offline

#6 04-10-2009 00:16:03

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Pomoc oko teorije

ima....1500 kuna komplet plin sa papirima.....jedino ti treba bakreni lajtung koji ide ispod auta od boce do isparivaca jer se on ne skida sa auta a i tesko da pase sa drugog auta....landirenzo omegas....cak imam i za njega soft za stelanje...

Offline

#7 04-10-2009 02:55:52

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Pomoc oko teorije

autoservis-edo napisao:

ima....1500 kuna komplet plin sa papirima.....jedino ti treba bakreni lajtung koji ide ispod auta od boce do isparivaca jer se on ne skida sa auta a i tesko da pase sa drugog auta....landirenzo omegas....cak imam i za njega soft za stelanje...

znaci nisam jedini koji vilenja na netu u ovo kasno doba...nemos spavat dok ne cujem da se klinci vracaju pi...i. m.......

a dobro prijatelju pa nisam ocekivao i selne za bakrene cijevi i vezice....dakle sa tobom sam rijesio kpl.prednji kraj ono sto ide pod haubu?

imat ces nekakvu semicu ili nesto? ladirenzo omegas?  nemam pojma kao sto rekoh no da ne valja nebi mi to ni ponudio jel tako..

eo sutra prepisem detalje sa motora i uslikam pilu da vidite kakvo je to malo cudo tehnike iz 94..

edo mi se cujemo oko dostave..javi tel na mejl

Offline

#8 04-10-2009 15:01:22

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Pomoc oko teorije

nema uopce problema za semicu...vec cu je negdje iskopat na hardu svojem.....

Offline

Board footer