elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#51 03-01-2010 00:13:29

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Galletto 1260 problem

pecirepi napisao:

Pozdravljam sve i cjenim detalje koje su iznjeli kolege. Podrzavam i EXXL-a a i isto tako i KRVOLOK. Ovako, svatko krece sa nule u kojigod posao da udari, samo sto neki odluce ici do kraja a neki ostati na nekoj sredini i pomalo raditi zavisno od mnogo razloga i finacijskih a isto tako i od geografske sirine i duljine. nadam se da kuzite big_smile. Moj slucaj je isti kao i sa EXXL imam alat znanje i volju da mogu da se bavim tuningom vozila. Nitko ne navodi ovdje da je sad profi tuner i da se smatra profi tunerom. Imam par prijatelja koji kao sto KRVOLOK govori bave se profesionalno tunningom ali nerade ostale poslove oko elektronike. Ja im radim manualse za elektronike i manualse za repair mercedes kljuceva dumpove ... Zasto ? Da bi za uzvrat dobio dump tuniran na osnovu mog originalnog dumpa. Tj malo iskompenzirao, a isto tako i placam masno za tuning dumpova, ALI SAM POSLIJE TOGA MIRAN I PRST U UHO. Trazio sam milijardu puta od nasih tunera da se izjasne hocete li da radite ovako ja imam dovoljno vozila u svom kraju da mogu ozbiljan napraviti posao dali ste za suradjnu? I nakraju se to desava da oni kao nemogu tako neide to tako dovezi auto isl. Ja opet govorim vise volim raditi sa nasim ljudima ovdje i dati im pare nego da ih saljem preko paypala dalje. Zasto uvijek se moze stvoriti nesto vise kroz posao, POGOTOVO AKO JE NESTO BLIZU. Tako da i sam nisam u stanju da sad kupujem Dyno da idem od EVC-a da kupujem sav alat i da udarim kao na pijaci evo ga tuning mapa za razna vozila. Pa stanimo malo. Zasto praviti konkurenciju zato ne suradjivati. Ja polako u svom laganom poslu se vec usmjeravam prema jednoj vrsti vozila a tako cemo i mi koji mozemo, koji imamo izbora. A sta uciniti sa kolegama koji nisu kraj vecih gradova koji nemaju u svom mjestu po desetine hiljada stanovnika? Nemoze svako kupiti GALETTO original i dyno i bdm original... A i bilo bi cudno kad bi mogao. Pa tako kazem opet moze se raditi i na jedan i na drugi nacin. Zna se sta je auto i kako se proizvode po modelu i seriji. Zato i postoje tuneri da mogu napraviti pravi tuned dump da ga mogu testirati na dyno a ne kao moj bivsi susjed koji je "cipovao" auto pa kroz selo proljece po 120 kraj pjesaka i provjerava jel ga dobro ODRADIO. To su neke sasvim druge relacije na koje se nebih ni osvrtao. A za kolegu sad kazem da bi mogao nesto napraviti moras biti 1000000000000% siguran da ako dump nepase, mozes vratiti u prvobitno stanje, a preporuka je ne skaci uvodu ako ne umes da plivas. Tako da radije nadji dobrog tunera pa se dogovori sanjim o procentu i vozi mu aute a nemoj sam raditi. Jer kasno je za kajanje kad sjednes u auto i iza njega oblak dima crni nemozes da vjerujes a tek tad skontas da nemoze da vratis auto kakav je bio, ili u najgorem slucaju auto nece da upali. Tako da opet radije bih bio za suradnju nego da kupujem macka u vreci za male pare. Tuning kosta tako da nemoze biti djaba.
Hajde ovako otvorimo sekciju u forumu Chiptuning i nek se jave pravi tuneri profi i nek rade za pare tuning. Nek iznesu misljenje da nebi isli dalje ili vani da se nemislimo daj mi dump original i daj cifru koliko kosta.
Ljudi u vecini slucajeva koji to traze ovuda po nasim krajevima hoce da dignu snagu na privatnim vozilima koje voze svaki dan to su u vecini file-ovi koji se mogu uraditi koje profi runeri znaju uraditi bez dyna.
Jer ih meni ljudi rade i provjerim tako kod par njih i svi mi potvrde da je dobro odradjen a i na kraju se vidi i po potrosnji i po snazi.
A ko je bas netko nalozen za street race onda je druga stvar onda ide dyno i onda idu i sponzori onda ide i NoS onda je i cifra.
Pozz nadam se da nitko se nece uvrijediti jer nisam nikoga ni navodi a niti kome sta pisao izmedju redaka.Pozzz

Bravo...ovo je komentar koji ocekujem od ozbiljnog igraca..jer ako je dump za motor AFN (primjer) da ima 100 onda je to OK ako je motor i menadment motora u tolerancijama...druga stvar ako je nesto od toga umorna a preradena mapa je za uredan motor..onda bez dyna nista od toga...jasno da moras imat mogucnost za bekap,bez toga netreba ni krenuti...

i ljudi moji malo vise suradnje medu majstorima..nemojte od svake pi... praviti katedralu

Offline

#52 12-02-2010 21:28:59

lik
Član
Registrovan: 09-09-2009
Komentari: 3

Re: Galletto 1260 problem

Pozdrav!Vidim da je tema Galetto 1260 sa ebay-a,i odmah da kazem da ga ne bih preporucio nikome pogotovo ljudima koji nemaju iskustva sa tim.Javljm se iz razloga sto sam imao lose iskustvo sa njim,dobio sam Galetto i DVD sa tuninh failovima sa kojim sam pokusao da uradim chip na svu srecu na svom autu,par puta sam citao i pisao neke fajlove sve dok nisam upisao neki sto nisam smio i onda se desila katastrofa. Nisam mogao vise ni da citam ni da pisem a ni da upalim auto.Na svu srecu dobijem broj od prijatelja i rijesim problem sa predjenih 300 kilometara voznje i ECU u ruci.Preporuka svima koji zele da rade chip tuning da odu u SM ljudi su profesionalci i  za ne povjerovati je da ima nesta tako u BiH.

Offline

#53 12-02-2010 22:35:23

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Galletto 1260 problem

jeli to reklama


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#54 12-02-2010 22:52:05

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Galletto 1260 problem

lik napisao:

Pozdrav!Vidim da je tema Galetto 1260 sa ebay-a,i odmah da kazem da ga ne bih preporucio nikome pogotovo ljudima koji nemaju iskustva sa tim.Javljm se iz razloga sto sam imao lose iskustvo sa njim,dobio sam Galetto i DVD sa tuninh failovima sa kojim sam pokusao da uradim chip na svu srecu na svom autu,par puta sam citao i pisao neke fajlove sve dok nisam upisao neki sto nisam smio i onda se desila katastrofa. Nisam mogao vise ni da citam ni da pisem a ni da upalim auto.Na svu srecu dobijem broj od prijatelja i rijesim problem sa predjenih 300 kilometara voznje i ECU u ruci.Preporuka svima koji zele da rade chip tuning da odu u SM ljudi su profesionalci i  za ne povjerovati je da ima nesta tako u BiH.

I sta ti je sad kriv galletto? I sam si napisao da radi, ali si TI zeznuo stvar, a ne ON.

Offline

#55 12-02-2010 23:22:23

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Galletto 1260 problem

Super reklama nema šta

Offline

#56 12-02-2010 23:57:46

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Galletto 1260 problem

Evo jedna anegdota iz mog zivota. bIo sam u Nemacku sa folklorom i smesten kod jedne nemacke porodice-jos je bila Juga.
Kad jedno kasno popodne crkne sijalica i kazem ja gazdarici da je promenim. Kad ona meni -"NEIN". Uzme telefon, pozove majstora, doso ovaj , promenio sijalicu, uzeo 10 maraka i otiso. Kad sam pitao zasto mi nije dozvolila da je promenim, rekla mi je da svako treba da radi svoj posao kako bi svi imali.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#57 13-02-2010 11:03:19

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: Galletto 1260 problem

Ta gazdarica je sigurno imala i drugog interesa kod tog majstora..da si ti gazdarici ponudio ono sto i taj majstor tko zna...mozda bi sad bio clan na nekom njemackom forumu!!!! :-D


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#58 13-02-2010 11:06:47

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Galletto 1260 problem

otkud znas zasto nije htela da ima svetla dok majstor nije dosao ?


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#59 13-02-2010 12:52:29

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Re: Galletto 1260 problem

ovo sto marsher prica je ziva istina, sam sam clan par njemackih foruma, kad sam im objasnjavao kako sami da rijese problem sa CiM modulom u Vectri C znate sta je na to bio odgovor?

- Ljudi jel znate ako sami pocnete praviti te CiM module da ce ta privredna grana prestati proizvoditi, da ce ljude otpustiti, da ce se manje novca ukupno u toj grani privrede vrtiti.

ljudi razmisljaju drugacije jednostavno zato su i jaka drzava....

a i totalno podrzavam recenicu "svak treba da radi svoj posao" samo sto danas svak gleda kako da drugom uzme kruh...

Zadnja izmjena od exxl (13-02-2010 12:55:34)

Offline

#60 13-02-2010 19:23:53

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Galletto 1260 problem

Al tak je bilo možda nekad, ja sam bio 10 dana prošle godine u 3. mjesecu u Njemaèkoj kod prijatelja i od 10 dana 7 sam proveo po garažama i šupama mjenjajuæi ploèice, manžete, èak jedan zupèasti i jednu lamelu, kad su prokužili da sam mehanièer rekli mi da ostanem gore jedno mjesec-dva, jer skupo im voziti aute u servise za svaki manji kvar, a ja bio kao na odmoru od šarafljenja smile,  prije nisu niti razmišljali da sami nešto promjene ali u zadnjih par godina kažu da i tamo gledaju na svaki ojro.
Nisam samo našim balkancima popravljao aute veæ i pravim švabama !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#61 10-05-2010 16:30:58

neuroteek
Član
Registrovan: 15-05-2009
Komentari: 3

Re: Galletto 1260 problem

Nekako sam razoèaran èitajuæi cijelu temu od poèetka u koju ste potpuno otišli offtopic. Svi Vi (bez uvrede) koji se bavite chip tuningom otkaèili ste èovjeka koji je upitao za pomoæ onoga tko je imao iskustva sa Galletom - to je bila tema. Onda je zapoèela filozofija o znanju, cijeni, skupoæi i šta ja znam sve ne niste tu nadrobili. Ja se konkretno bavim programiranjem i naravno ne znam sve ali za potrebe svoje firme pokrivam se. Apsolutno sam spreman podijeliti svoja sikustva detaljno sa svakim tko me upita za pomoæ i nekada se iznenadim koliko neki ljudi koji nisu tehnièke struke znaju. Ovdje je neki stav da se Vama pokušava oteti posao, a to nitko ne radi. Kladim se da jako mali broj Vas koji ste "pravi" struènjaci uistinu je upoznata u srž chip tuninga. Nikome nisam prodavao uslugu van moje domene posla, kada sam radio nešto na autu radio sam na svom autu jer mi je to hobi. Svi oni koji se igraju programera pa nešto zeznu ja popravljam, oni koji se igraju tunera Vi popravljate. ZAŠTO? Samo zato jer imate NEŠTO više iskustva. I kada èovjek upita da ga uputite jer imate iskustva dobije odjeb. Krene prièa kako je netko platio teèajeve od neznam kolko hiljada eura. Pobogu brate pa niste jedini koji ste istresli lovu za neke industrijske certifikate. Oni samo potvrðuju veæu vrijednost tebe kao osobe, a ne daju pravo da odmah više cijenim svoj posao. Ako sam završio fakultet - moj posao bi u pravilu trebao biti samo lakši ne skuplji od onoga koji radi na graðevini. Baš me tema razoèarala potpuno jer smisao foruma je da se ljudi koji se neèim bave i ljudi kojima je to nešto hobi da si pomognu da se meðusobno usmjere. Samo sam èekao da netko napiše post - Doði ja ti sredit mapu za 250€. Silna ulaganja se nalaze u svakoj sferi bez obzira o kojem poslu se radilo a najvrednija su kada se radi o nama samima. Oprostite ako sam nekoga povrijedio i znam da bi mogao zaraditi ban ili nešto. Ne želim nikoga omalovažavati - ali forumi postoji radi pomoæi koja bi bila dostupna svima.

Offline

#62 10-05-2010 23:40:18

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Re: Galletto 1260 problem

neznam sto se nerviras, nitko nikog tu nije otkacio, lijepo mu je receno da iscita treba mu boot pin, da pise netreba mu boot pin, modificirane fajlove sa neta nemoze ubacit mislim moze al ako ce da razori motor a nevjerujem da mu je to cilj.

nitko ga nije otkacio vec naprotiv covjeku se je pomoglo da nenapravi sam sebi stetu i usmjerilo ga se je na pravi put.

pozdrav

Offline

#63 11-05-2010 00:19:19

star
elproger
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 162

Re: Galletto 1260 problem

neminovno je da je chip tuning vrlo slozena profesija za koju je potrebno mnogo iskustva u auto tehnici,ali stvoreni su uslovi da se ljudi bave tunningom iako nisu  narociti poznavaoci istog.ja sam licno prije par godina imao ponudu da budem zastupnik njemackog poznatog tunnera za vw i audi i nisam se prihvatio toga posla jer sam se bojao rizika do kojeg moze doci u tom poslu iako ti svoj dio posla odradis bez greske,jer je tesko objasniti musteriji da mu je turbina bila vjerovatno losa i prije tunninga. danas taj posao obavlja covjek koji nema ni deseti dio znanja o motorima koji ima moj prosijecan mehanicar, i prolazi vrlo solidno.

tako da tunning danas nije nikakav nedostizan i nemoguc posao za ljude koji hoce da ga rade

Offline

#64 11-05-2010 11:20:17

neuroteek
Član
Registrovan: 15-05-2009
Komentari: 3

Re: Galletto 1260 problem

Ma ne nerviram se ja možda sam ostavio takav dojam. Svjestan sam ja da je ovo struka koja je uistinu kompleksna i kombinira više razlièitih podruèja znanosti i upravo je zato vrlo interesantna. Vjerojatno su svi gledali Seinfeld-ovu seriju kada je rekao da bilo tko kome se pokvari automobil ma koliko on nemao pojma o tome i bez obzira koje struke bio, on æe svejedno diæ haubu i malo zavirit jer možda je ipak nešto toliko oèito da æe uoèit i to je jednostavno tako. To nije samo kod nas veæ svugdje u svijetu. Nitko zato neæe izgubit posao i nitko nikome neæe oteti kruh iz ruku. Oni koji rade dobar posao tuninga takvi æe uvijek biti na dobrom glasu i imati posla. A oni koji se žele okušati u tome, pa neka probaju i zašto im onda ne pomoæi to je moja poanta. Možda negdje meðu njima se nalazi talent koji treba da bude otkriven. Koliko je samo onih koji imaju nelicenciran software ukljuèujuæi i mene. Koliko je tek onih koji rade sa nelicenciranim software-om za autodijagnostiku? Koliko je Vaše i moje djece kupilo originalnu igru. Sigurno jako malo. I to su ljudi radili pa zašto ne kupiti original? Svatko negdje gubi, ali to je potpuno normalno jer svaki proizvod ima svog kupca i to nema Veze sa otimanjem kruha. Nemojte se naæi uvrijeðeni neèim što sam rekao, i podržavam da se nekoga odvrati od rada sa Gallettom ako postoji moguænost da zariba ECU, ali ako je netko dovoljno iskusan neka onda pokaže drugi put koji provjereno radi. Ne želim iæi dalje u offtopic i moja isprika prvo moderatorima i ako sam nekoga povrijedio jer nemam takve namjere. Ispada da na ovom forumu ako ja nešto krivo napravim neki æe jedva doèekati da mi kažu to æe te koštati, umjesto da pokušaju pomoæi ali ako tipkanje rijeèi košta ona su mnogi na krivom mjestu.

Nadam se da æe ovo i dalje ostati mjesto za razmjenu dobrih i loših iskustava struke te onih koji su odvažni da sami sebi pokušaju nešto pokvarit, a uz Vaše korisne savjete možda i vrate sve kako je bilo.

Offline

#65 11-05-2010 23:40:27

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Galletto 1260 problem

Sa kineskim galetom se pocinje i to je pravi put,svaki put kad nesto sjebes to ces morati da popravis a samim tim i naucis,sto vise pehova to vise iskustava i sve si bolji majstor,naravno kad pocnes nemas ni love da placas drugima da poprave sto si upropastio moras se snaci sam i kad resis naucio si lekciju i tako vremenom postajes tata svog zanata.kad kupis sve original i legalno sve ti dodje na ruke i update i backup i podrska garancija i sto nekih cuda ti samo radis po uputstvu i cim nesto zapne telefon u ruke i zovi drugog da to resi,to nije zanimljivo.

Offline

#66 11-05-2010 23:48:21

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Galletto 1260 problem

ali nisu sve profesije takve da se moze nesto pogledati i nesto cackati pa onda vratiti sve kako je bilo...upravo i svi koji su je javili su pokusali da pomognu momku i da mu kazu da je mogu da pokvari ECU i onda ce biti problem.

Neradi se samo o licencama ovde nego i o hardweru kao i o suportu jer kad se pokvari ECU novije generacije bez suporta je veoma tesko rijesiti problem i zato se i kupuju orginali koji omogucavaju da se greska maksimalno izbjegne a ako se i desi da se sto bezbolnije rijesi jer sa kinezom nesto pokvari to veoma cesto ne moze niti jedan uredjaj vise popraviti kad je rijec o novijim ECU.

Jednostavno postoje profesije koji nisu za exsperimente i jedna od tih je i chip tuning koliko god to svima bilo privlacno i dostupno sa kineskom opremom to je veoma varljivo i to je put kako da se pokvari ECU.

Napisao sam tamo da je prva stepenica nabaviti kvalitetnu opremu i povezati se sa nekim profi tunerom pa raditi malo da se stekene iskustvo pa tek onda se moze razmisljati o samostalnom poslu,a politika da se umjesto chipovanja auta kupi galeto za 100 eura i u z njega dobije 100 000 fajlova za sva auta za 5 eura i da se tu ulozi pare kojim bi se inace platio tuning i poslije toga jos da se i odradi koje auta da se otplate ulaganja je formula za probleme...

Rekao vec da chip tuning ne moze biti hobi jer to bi bilo isto da neko iz hobija pravi tablete za apoteke i eksperimentise...jednostavno nije to posao koji dozvoljava igre i mnogo cackanja.

Offline

#67 15-05-2010 09:58:11

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Galletto 1260 problem

Moze biti hobi jedino i samo sa svojim vlastitim autom i nikako drugacije. Imam ja i galleto i kawp i sve te silne jeftine fajlove i jedino sam se usudio odraditi to na opelu gde ga u svakom trenutku mogu vratitit iz mrtvih. I bas tako je bilo. Prvo iskustvo, uspesno iscitavanje a upisavanje stalo na pola puta i eto ti panike.Uspeo sam ga vratiti sa originalnim testerom izvrsio reprogramiranje.
Galleto ti je  20$, sa transportnim troskovima 50.
Video sam ja mnogo tuniranih auta koji dime kao termoelektrana, video sam prolupanih motora, popucalih usisnih grana, sj.... turbine. I resio sam da krenem putem koji je krvolok napomenuo. povezao sam se sa profi tunerom i sve funkcionise kako valja.
Auta ne dime, imaju primetna ubrzanja, veca maksimalna, elsticnost veca i kod nekih manja potrosnja goriva. I normalno da sve to kosta jer nijedno zadoviljstvo nije jeftino.

Zadnja izmjena od marsher (16-05-2010 08:18:58)


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#68 24-05-2010 16:07:13

tango91
elproger
Iz: Split
Registrovan: 08-07-2009
Komentari: 483

Re: Galletto 1260 problem

neuroteek  ima jako kvalitetan stav i mislim da njegovu objektivnost pokriva veliko iskustvo a mislim i godine ( nije se zanio na promašenoj temi nego èvrsto hoda po zemlji )
bilo bi dobro da se teme poèetne drže svi jer s time otkrivamo koliko smo sposobni na upit odgovoriti , ja sam se zakaèio na ineresantno pitanje izgubio puno vremena èitajuæi sve i svašta , i za kraj najbolje je kad te stranka pohvali za dobro odraðen chip tuning ( nakon 1-2 godine ili 100 000km ) a ne kad se sam hvališ ili  te hvale tvoji "igraæi"

Offline

#69 07-11-2010 23:17:57

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Galletto 1260 problem

vidim  da tu piše sve i svašta a da konkretnog znanja nema ili neèe ljudi da ga izraze . Ako ima neko profi majstor koji moze reci i opisati kako radi program koji je u ecu i drzi sve to pod kontrolom  , tj kako je to zapisano u fajlovima ?


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#70 08-11-2010 19:57:42

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: Galletto 1260 problem

Da bi znao odgovor na tvoje zadnje pitanje morao bi procitati bar 3-4 debele knjige, jer da je to tako jednostavno elektotehnicke skole i fakulteti ne bi ni trebali postojati. Vecina vas tako olako shvata elektrotehniku pa cesto ispada da smo mi svi budale koji smo to ucili godinama.
Sad bi trebao neko u jednoj temi na forumu objasniti kako radi procesor u ECU i kako se odvija program, kako kontrolira periferiju i kako se to sve skupa moze jednostavno prepraviti pa da auto ide onako kako bismo mi to htjeli...i jos ako bi kako moglo objasniti i vise generacija EDC elektronika koje se trenutno koriste u automobilskoj industriji....

Da ne ispadne kako smo mi sebicni i svoje znanje drzimo samo za sebe evo ti za pocetak malo teorije.

Sva digitalna elektronika je zasnovana na logickim nivoima nula i jedinica, znaci logicka kola prepoznaju samo ta 2 naponska nivoa, sto znaci da su svi programski kodovi i podatkovne mape zapisane iskljucivo u binarnom kodu.
Takav kod mi mozemo iz prakticnih razloga pretvoriti u bilo koji drugi brojcani sustav radi lakseg pisanja ili editiranja. Najcesci takav brojni sistem koji se koristi je hexadecimalni, mada moze biti i oktalni ili bilo koji drugi. Naravno svaku brojcanu velicinu mozemo pretstaviti i u bilo kojem grafickom obliku. (ovaj zadnji ne vrijedi nicemu osim onima koji bi htjeli da vide nesto drugo osim hrpe nula i jedinica ili hexadecimalnih brojeva).
Zato ako te stvarno zanima oblast koju si pomenuo za pocetak nabavi knjigu osnovi elektrotehnike i osnove digitalne tehnike a za dalje cemo ti dati savjet kad procitas ove dvije.
Moj komentar nemoj shvatiti osobno, jer on se odnosi na sve one koji bi htjeli postati inzenjeri elektrotehnike sa znanjem pokupljenim na forumima. To jednostavno ne ide tako.
Ja vec 35 godina ucim o elektrotehnici i svakog dana sve vise shvatam koliko malo znam a toliko vremena provodim uceci.
Vjerovatno sam se mozda previse odmakao od teme ali vjerujte morao sam komentirati jer ovakva pitanja degradiraju i nas i tehniku kojom se bavimo.


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#71 09-11-2010 02:26:49

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Galletto 1260 problem

hm sta reci covjeku koji dize temu pod imenom "galletto 1260 problem" staru 6 mjeseci od zadnjeg posta da napravi off topicu u njoj pitanjem kako radi ECU ???

Offline

#72 11-11-2010 00:27:40

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Galletto 1260 problem

hvala na knjigama budem malo proucio ! pa se javim !  i ako ima još kakav pametan savjet svakako zahvaljujem! i izvinjavan se što je moja tema se ne poklapa sa temom galeto pa se je moze i premjestiti samo neznam gdje jer sam novi!


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#73 17-04-2011 19:06:57

miskovel
Član
Registrovan: 17-04-2011
Komentari: 1

Re: Galletto 1260 problem

nabavio sam GILETTO 1260 ali nemam ni jedan program za njega, pa me interesuje koje programe koristi i gde ima da se skinu  i da li cita renault thaliu cdi 1.5 2004 god. Pozdrav

Offline

#74 17-04-2011 19:22:46

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Galletto 1260 problem

Probaj kod onoga od koga je nabavljen.

miskovel napisao:

nabavio sam GILETTO 1260 ali nemam ni jedan program za njega, pa me interesuje koje programe koristi i gde ima da se skinu  i da li cita renault thaliu cdi 1.5 2004 god. Pozdrav


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#75 27-05-2011 20:38:19

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Galletto 1260 problem

Imam Passata moje vlasništvo 2002 god motor 1.9 PD sada je 130 PS  ima li problema kod tih auta kada se radi Galletom 1260 htio bi još malo snagu da mu podingem ?????
Kad pročitam ovaj ECU ima li ko bi mi mogao sadržaj da odradi ????

Hvala unaprijed!!!!!

Offline

Board footer