elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-01-2010 01:00:53

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Dezinfekcija klime

Htio bih napraviti dezinfekciju klime, ventilacije.. pa me interesuje dali je ovo odgovarajuci potupak :

izvaditi filter, malo ga oèistite i utvrdite u kakvom je stanju. Ako nije katastrofalan, malo ga usisajte (tako da strujanje vazduha bude suprotno od onog kako struju dok je filter montiran) i poprskajte asepsolom i ostavite ga u hlad da se osuši (nisu skupi pa možete odma novi da stavite). Zatim kako ste skinuli filter tako je ostala jedna rupa gde se isti stavlja e u tu rupu prskate asepsol (namestite prskalicu da stvara maglu), Asepsol prskate dok ventialtor radi na najjaèe i dok su otvori za ventilaciju otvoreni. Takoðe ne zaboravite da pomerate klapnu koja reguliše dali se usisava vazduh iz kabine ili spolja kao i da menjate kuda duva vazduh (ono: na šoferku, na noge i ka licu). Kad potrošite jedno 2 deci upalite klimu da hladi, èisto da se na isparivaèu poène stvarati kondezat koji æe asepsol preneti na odvod kondenzata. Pustite tako da radi jedno 5-10 minuta i onda ponovo naprskate jedno pola deci asepsola. Potom ugasite auto, klimu i ventilator pa namonitirate novi filter pazeæi na smer strujanja (na svakom piše kako treba da struji vazduh kroz njega) i imate dezinfikovan ne samo isparivaè, kako rade neki sprejevi za èišæenje uonim metalinim bocama, nego kompetan sistem za unurašnju cirkulaciju vazduha plus vam auto miriše na jabuke a i neæe biti više onog neprijatnog miriska koji se javlja pri startu klime

Ovaj asepsol ima u apotekama i dosta je jeftin, ma mi ne izgleda kao losa opcija, samo dali nakon tog silnog prskanja treba ukljucivati grijanje i sl da se isusi? Kod mene je u pitanju peugeot 307 i ovaj filter gdje se treba prskati, jel to onaj ispod sofersajbe sto je - peludni filter?  kada se ukljuci da vazduh samo cirkulise(da ne ulazi s vana) dali on tada prolazi kroz taj filter?
I dali je "normalno" da mi na lijevoj strani lijevi srednji i lijevi do vrata otvori, slabije puse vazduh iz njih nego na desnoj strani, dok je intenzitet isti na obje stranje kada puse u noge ili u sajbu..
pozdrav

Offline

#2 11-01-2010 10:42:02

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Dezinfekcija klime

za dezinfekciju imas kupiti pjenu koja se naprsce na filter peludi. imas je kupiti u ovlastenim servisima. ni asepsol nije lose ali mislim da ces s  pjena imati bolje dejstvo.

Grga07 napisao:

Htio bih napraviti dezinfekciju klime, ventilacije.. pa me interesuje dali je ovo odgovarajuci potupak :

izvaditi filter, malo ga oèistite i utvrdite u kakvom je stanju. Ako nije katastrofalan, malo ga usisajte (tako da strujanje vazduha bude suprotno od onog kako struju dok je filter montiran) i poprskajte asepsolom i ostavite ga u hlad da se osuši (nisu skupi pa možete odma novi da stavite). Zatim kako ste skinuli filter tako je ostala jedna rupa gde se isti stavlja e u tu rupu prskate asepsol (namestite prskalicu da stvara maglu), Asepsol prskate dok ventialtor radi na najjaèe i dok su otvori za ventilaciju otvoreni. Takoðe ne zaboravite da pomerate klapnu koja reguliše dali se usisava vazduh iz kabine ili spolja kao i da menjate kuda duva vazduh (ono: na šoferku, na noge i ka licu). Kad potrošite jedno 2 deci upalite klimu da hladi, èisto da se na isparivaèu poène stvarati kondezat koji æe asepsol preneti na odvod kondenzata. Pustite tako da radi jedno 5-10 minuta i onda ponovo naprskate jedno pola deci asepsola. Potom ugasite auto, klimu i ventilator pa namonitirate novi filter pazeæi na smer strujanja (na svakom piše kako treba da struji vazduh kroz njega) i imate dezinfikovan ne samo isparivaè, kako rade neki sprejevi za èišæenje uonim metalinim bocama, nego kompetan sistem za unurašnju cirkulaciju vazduha plus vam auto miriše na jabuke a i neæe biti više onog neprijatnog miriska koji se javlja pri startu klime

Ovaj asepsol ima u apotekama i dosta je jeftin, ma mi ne izgleda kao losa opcija, samo dali nakon tog silnog prskanja treba ukljucivati grijanje i sl da se isusi? Kod mene je u pitanju peugeot 307 i ovaj filter gdje se treba prskati, jel to onaj ispod sofersajbe sto je - peludni filter?  kada se ukljuci da vazduh samo cirkulise(da ne ulazi s vana) dali on tada prolazi kroz taj filter?
I dali je "normalno" da mi na lijevoj strani lijevi srednji i lijevi do vrata otvori, slabije puse vazduh iz njih nego na desnoj strani, dok je intenzitet isti na obje stranje kada puse u noge ili u sajbu..
pozdrav

Offline

#3 11-01-2010 11:32:19

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Dezinfekcija klime

jarane odvezi kod nekog ko ima aparat za dezinfekciju to je naj pouzdanije rjesenje i najbolje ocisti  sprejevi su kratkog daha ima efekat 5-6 dana i opet isti smrad iz klime, zato kad se aparatom uradi rahat si bar godinu.

Offline

#4 11-01-2010 13:45:40

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Jedino sto moze resiti problem ako klima zaista smrdi,je uredjej za deyinfekciju,pusilica,cak ni ona nije svemoguca pa se desava da se isparivac mora skidati kako bi se mehanicki oprao.Sva ta sredstva u spreju su samo osvezivaci koji pomognu na kkratko vreme,kako to neko ovde rece.Ja radim samo klime vec 11 godina i svce sto mogu pomoci bilo kome slobodno pitajte.
Poz

Offline

#5 11-01-2010 14:00:14

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Dezinfekcija klime

ne smrdi klima puno,ponekad kad tek upalim ili grijanje ili klimu zasmrdi i gotovo, nije smrad konstantan.. pa sam mislio to malo naspricat..

Offline

#6 11-01-2010 16:55:09

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: Dezinfekcija klime

Bacha napisao:

Jedino sto moze resiti problem ako klima zaista smrdi,je uredjej za deyinfekciju,pusilica,cak ni ona nije svemoguca pa se desava da se isparivac mora skidati kako bi se mehanicki oprao.Sva ta sredstva u spreju su samo osvezivaci koji pomognu na kkratko vreme,kako to neko ovde rece.Ja radim samo klime vec 11 godina i svce sto mogu pomoci bilo kome slobodno pitajte.
Poz

Pozdrav, interesuje me kako se zapravo-majstorski zove taj aparat za dezinfekciju klime? Jer majstori koji pune klime svi navodno vrše dezinfekciju klime, pa sumnjam da baš svi imaju taj aparat!

Offline

#7 11-01-2010 17:32:13

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Ja posedujem Waeco Aircon Refresh-o-mat i verovao ili ne,zove se ultrasonoc nebuliser.Sastoji se od komponente A i B.Jedna je cistac a druga osvezivaè.Aparet,kada mu sipas teènost pravi nekakav dim i zato je zovemo pušilica.U Bgd komponenta A i B kostaju oko 100 eur i doviljne su za 10 -ak pranja.Inaèe procedura rada je prosta.Ukljuèiš unautrašnji vazduh,ventilator na 2 ili 3 ,jedna komponenta 30 i druga 30 min i to je to.
Pozdrav

Offline

#8 11-01-2010 21:04:50

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Grga07 napisao:

Htio bih napraviti dezinfekciju klime, ventilacije.. pa me interesuje dali je ovo odgovarajuci potupak :

izvaditi filter, malo ga oèistite i utvrdite u kakvom je stanju. Ako nije katastrofalan, malo ga usisajte (tako da strujanje vazduha bude suprotno od onog kako struju dok je filter montiran) i poprskajte asepsolom i ostavite ga u hlad da se osuši (nisu skupi pa možete odma novi da stavite). Zatim kako ste skinuli filter tako je ostala jedna rupa gde se isti stavlja e u tu rupu prskate asepsol (namestite prskalicu da stvara maglu), Asepsol prskate dok ventialtor radi na najjaèe i dok su otvori za ventilaciju otvoreni. Takoðe ne zaboravite da pomerate klapnu koja reguliše dali se usisava vazduh iz kabine ili spolja kao i da menjate kuda duva vazduh (ono: na šoferku, na noge i ka licu). Kad potrošite jedno 2 deci upalite klimu da hladi, èisto da se na isparivaèu poène stvarati kondezat koji æe asepsol preneti na odvod kondenzata. Pustite tako da radi jedno 5-10 minuta i onda ponovo naprskate jedno pola deci asepsola. Potom ugasite auto, klimu i ventilator pa namonitirate novi filter pazeæi na smer strujanja (na svakom piše kako treba da struji vazduh kroz njega) i imate dezinfikovan ne samo isparivaè, kako rade neki sprejevi za èišæenje uonim metalinim bocama, nego kompetan sistem za unurašnju cirkulaciju vazduha plus vam auto miriše na jabuke a i neæe biti više onog neprijatnog miriska koji se javlja pri startu klime

Ovaj asepsol ima u apotekama i dosta je jeftin, ma mi ne izgleda kao losa opcija, samo dali nakon tog silnog prskanja treba ukljucivati grijanje i sl da se isusi? Kod mene je u pitanju peugeot 307 i ovaj filter gdje se treba prskati, jel to onaj ispod sofersajbe sto je - peludni filter?  kada se ukljuci da vazduh samo cirkulise(da ne ulazi s vana) dali on tada prolazi kroz taj filter?
I dali je "normalno" da mi na lijevoj strani lijevi srednji i lijevi do vrata otvori, slabije puse vazduh iz njih nego na desnoj strani, dok je intenzitet isti na obje stranje kada puse u noge ili u sajbu..
pozdrav

pa peludni je 10-15 eu????ti pitas kako se rjesiti problema a spreman si usisavati nesto sto kosta 10-15 eu....


prodaj taj auto i kupi yugo ...nema peludni nema smrada,,a klima ladi ak je vani -5

Offline

#9 11-01-2010 21:11:48

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Dezinfekcija klime

carclima napisao:
Grga07 napisao:

Htio bih napraviti dezinfekciju klime, ventilacije.. pa me interesuje dali je ovo odgovarajuci potupak :

izvaditi filter, malo ga oèistite i utvrdite u kakvom je stanju. Ako nije katastrofalan, malo ga usisajte (tako da strujanje vazduha bude suprotno od onog kako struju dok je filter montiran) i poprskajte asepsolom i ostavite ga u hlad da se osuši (nisu skupi pa možete odma novi da stavite). Zatim kako ste skinuli filter tako je ostala jedna rupa gde se isti stavlja e u tu rupu prskate asepsol (namestite prskalicu da stvara maglu), Asepsol prskate dok ventialtor radi na najjaèe i dok su otvori za ventilaciju otvoreni. Takoðe ne zaboravite da pomerate klapnu koja reguliše dali se usisava vazduh iz kabine ili spolja kao i da menjate kuda duva vazduh (ono: na šoferku, na noge i ka licu). Kad potrošite jedno 2 deci upalite klimu da hladi, èisto da se na isparivaèu poène stvarati kondezat koji æe asepsol preneti na odvod kondenzata. Pustite tako da radi jedno 5-10 minuta i onda ponovo naprskate jedno pola deci asepsola. Potom ugasite auto, klimu i ventilator pa namonitirate novi filter pazeæi na smer strujanja (na svakom piše kako treba da struji vazduh kroz njega) i imate dezinfikovan ne samo isparivaè, kako rade neki sprejevi za èišæenje uonim metalinim bocama, nego kompetan sistem za unurašnju cirkulaciju vazduha plus vam auto miriše na jabuke a i neæe biti više onog neprijatnog miriska koji se javlja pri startu klime

Ovaj asepsol ima u apotekama i dosta je jeftin, ma mi ne izgleda kao losa opcija, samo dali nakon tog silnog prskanja treba ukljucivati grijanje i sl da se isusi? Kod mene je u pitanju peugeot 307 i ovaj filter gdje se treba prskati, jel to onaj ispod sofersajbe sto je - peludni filter?  kada se ukljuci da vazduh samo cirkulise(da ne ulazi s vana) dali on tada prolazi kroz taj filter?
I dali je "normalno" da mi na lijevoj strani lijevi srednji i lijevi do vrata otvori, slabije puse vazduh iz njih nego na desnoj strani, dok je intenzitet isti na obje stranje kada puse u noge ili u sajbu..
pozdrav

pa peludni je 10-15 eu????ti pitas kako se rjesiti problema a spreman si usisavati nesto sto kosta 10-15 eu....


prodaj taj auto i kupi yugo ...nema peludni nema smrada,,a klima ladi ak je vani -5

kao prvo filter je zamjenjen prije mjesec dana i ja sam pitao jel ovo odgovarajuci postupak za DEZINFEKCIJU KLIME a ovaj tekst u mom postu je copy-paste i zato sam naveo svoja pitanja..
hvala

Offline

#10 11-01-2010 21:37:26

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Grga izvini,tek sada sam video pitanje za jacinu duvanja.Moras mi reci dali slabije duva hladan vazduh kad radi klima ili uopste slabije duva?Ako je samo na klimi tada moras uraditi servis uredjaja i sipati pravu kolicinu gasa.Ako je stalno tako,druze,proveri uvodnike za vazduh jer ih mnogi majstori samo prislone na leziste pa rasipaju i provei na 307 dali dobro otvara onu resetkicu na srednjem uvodniku za vazduh.
Carclima se malo sali ne valja odmah burno reagovati.
Inace kad je polen filter zaprljan podjednjako lose duva svuda a na unutrasnjem vazduhu duva normalno.Vazi za 307,nije kod svih auta tako.
Pozdrav

Offline

#11 11-01-2010 22:39:19

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Dezinfekcija klime

Bacha je sve objasnio da nemamo potrebe objasnjavati sve kako je napisao je ok. ja isto imam takav aparat samo nije isti proizvodjac moj je proizvodnje Mist Kanada i jedna mala bocica za dezinfekciju jednog auta mene kosta 10 eura

Offline

#12 12-01-2010 19:55:00

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dezinfekcija klime

Malo se kasno ukljuèujem ali nisu u pravu što kažu da sprej nemože da dezinfikuje sistem kanala,sve zavisi koji ako kupite onaj najeftiniji što se pravi u poljskoj rešenje je kratkog daha.Recimo wurth nije loš i neki italijanski koji ja plaæam 12 eura mogu da reše problem.
Treba obratiti pažnju na sredstva u vidu pene koja su jako agresivna i koja mogu kod nekih vozila prilikom sipanja da procure na neke delove elektronike i da naprave problem.Konkretno imao sam problem sa xsarom kada sam sipao kroz srednji otvor gde je na neki naèin dospelo do cd radija koji je izgoreo,ili na mom cliu gde je kapnulo na sat-brzinomer.
Uvek su bolja rešenja kao što rekao BACHA ali ko poseduje pravi alat i da znate da su dezinfekciona sredstva dosta skupa u profi varijanti gde se i sam iz godine nemogu odluèiti šta da kupim da dobro,kvalitetno i jeftino odraðujem.

Offline

#13 12-01-2010 20:43:55

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Evo matematike!
Komplet za dezinfekciju(aparet sa 1 lit A i 1 lit B kompon.) kosta 300 eur i sa tim se radi 10 auta,cena po autu 30 eur.
Novi set A i B komponente oko 100 eur i sa nji se radi 10 auta.
Znaci vec drugi set je zarada.
Cene su za sezonu 2009 ne verujem da ce se menjati za dolazecu sezonu.
Kada bi druge aparate i alat ovako brzo isplacivao mi bi bili gospoda majstori.
Pozdrav

Offline

#14 14-01-2010 23:44:40

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Za majstore iz Hr..Anet zagrebacki vam dila spravu koju netko naziva pusilica sluzi dezinfekciji i radi OK...do srednje velikih sranja

no ipak ima auta gdje sam vadio kutiju ventilacije van..najcesci problemi Audi i neki francuzi..bmw  merc japanci nikad ..uvjek sprej dovoljan

grga..jbg  takvi mi mudraci dolaze u radnju  isto zrtve copy paste..pouka za tebe nekoristi to na forumu...pouka za mene  mani se foruma


zasto uopce komentiram klime na forumu..evo i danas sam radio klime na 2 auta, preko ljeta po 3 dnevno popravci a desetci samo servis..da dnevno..  i tako od "92   oko "94 kupio prvu spravu sa digitalnom vagom i rekuperacijom.pravim svoje automatike za klimu ako riknu orginalne..

zato mislim  da sam sve vidio i da sve znam o klimama..iako znam da nije tako al eto nekad izletim..eo necu vise


pozdrav

Offline

#15 15-01-2010 00:00:21

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dezinfekcija klime

treba mi tvoja preporuka za klima stanicu pošto ovo leto moram da se pripremim a prodao sam wigam stanicu i nemogu da se odluèim amnogo sam toga probao što se tièe auto klima poruka je namenjena za carclima i Bacha

Offline

#16 15-01-2010 00:16:20

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Dezinfekcija klime

ja kupio asepsol, prsko ko mahnit, lijepo mirise i zasad nema onog smrada koji se pojavljivao kad se klima tek ukljuci. ja zadovoljan. pozz i hvala na odg

Offline

#17 15-01-2010 01:12:50

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Vidi,carclima
Procitao sam mnoge tvoje komentare na forumu i svaki je bio na mestu.Potpuno razumem da te razocara kada neko hoce sprejom da ispravi krivu Drinu al shvati da na teritoriji ex Juge ima malo ljudi koji se se ozbiljnije posvetili klimama i otuda neznanje.Pominjes servis-naslajdja para.Resavanje kvarova-problem.Znas i sam,popravljati klime moze covek koji zna da radi mehaniku,elektriku i elektroniku.Nekolicina ljudi zna,gde ti spadas,opet na osnovu komentara,i steta bi bilo da se iskljucis jer verovatno mozemo pomoci jedni drugima.I ja dugo radim,dosta auta prodje ali se i danas desi da dodje auto pa ne mogu da mrdnem.Kud ces lakse nego pitati"Ljudi jel imao neko ovakav......."
Zbog svega,samo ti nastavi.
Sto se aparata za servis klima tice ja radim sa jednim refkom,jednom ariazone i jednim launch aparatom.Meni licno se najvise dopada Waeko 2000,moze da radi puno toga,ispira sisteme ima kapacitet za busove a uz malu doplatu ima i analizaor gasa.Idealan aparat ali prilicno skup.Ima ih u pomudi mnogo,italijani nisu losi,nemci dobri,stara prica,kolko para..........Dobrom majstoru dosta su manometri i el.vagica i sve radi.
I veruj mi,bsa,ako ces se oubiljno baviti klimama pare za aparat su manji deo ulaganja u alat za rad klima.
A Grga 07 bi se mogao raspitati ko mu je od kolega sa pusilicom najblizi jer ce mu uskoro trebati.

Offline

#18 15-01-2010 01:33:48

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Dezinfekcija klime

za forumase, imam automatski aparat za servis klima ekotehnix talijanski star 2 godine 10 kg boca prodajem ga iz razloga sto sam kupio nov sa bocom 30 kg. cijena na e-mail

Offline

#19 15-01-2010 10:20:53

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dezinfekcija klime

Radio sam dve god sa manometrima  i bocama što se kaže peške pa tek onda sam kupio prvu stanicu gde se inace ozbiljno bavim sa klimama.Trazio sam èisto da malo usaglasim stavove sa nekim iz moje branše što se tièe klima stanica i sve marke što si nabjojao sem waeca samo potvrðuju i moje mišljene.Na waecu jedina mana je što nije prilagoðena ni malo za terenske uslove nema koènicu vage i iskljuèivo je za rad u radionièkim uslovima.Interesuje me da li nesto znaš zanimljivo za terenski rad pošto najviše radim traktore i kombajne...

Offline

#20 15-01-2010 12:47:01

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

U prevu si za Waeko,gospodski aparat ali nije za to sto tebi treba.Po mom misljenju trbas uzeti aparat koji nije preterano komplikovan a radi sve sto treba za rad na terenu.Po meni je to Ariazone.Prilicno je jednostavan uredjaj ali ima sve potrebno za pristojan rad,servisi se lako rade,mozes i naterenu da joj promenis filtere.Ukupno,za teren po meni treba to uzeti i sto je bitno nije mnogo skup.Vlado i Slavco iz Ohrida su krajnje korektni momci uvek spreni za saradnju a hoce i da pomognu,i to mnogo znaci jer dole imaju sve delove za servis,posalju busom,avionom i za dan je ponovo sve OK.Imaju i veliku bocu,sto ti verovatno znaci da se zamajavas po terenu.Lako ces ih naci na netu.
Pozdrav
Bacha

Offline

#21 15-01-2010 15:48:26

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dezinfekcija klime

Bacha reci mi da li ariazon ima koènicu za vagu,koliko je težak,pumpa l/h,neka posebna automatika mi i ne treba samo me zanima rekoperacija, a ostalo sve peške inaèe radim i ako može nekako tvoj tel ili nesto slièno ako nekom zapne da budemo u kontaktu.Smatram da niko nemože nikog da ugrozi ali možemo da pomognemo ako zatreba.

Offline

#22 15-01-2010 22:48:33

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

BSA,
Aparat ima kocnicu za vagu.nije automatski,radi recovery sve u svemu cini mi se da je pogodan za tebe.Adresu gde mozes videti tehnicke podatke poslacu ti na priv.mail da mi admin ne obrise odgovor.Kod mene aparat radi 3 god.i nisam imao nekih ozbiljnijih  problema,nije tezak za transport lako se koristi.Zamerka je sto nema kondezator vec kondezuje u reciveru pa taj proces ume da potraje ali ne predugo.Pogledaces na netu,a mislim da na teren ne treba nositi neke izbiljnije uredjaje, po ceni ovaj uredjaj je pristupacniji od drugih.
Pozdrav

Offline

#23 11-02-2010 03:57:17

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dezinfekcija klime

Ja sam procitao puno knjiga o klimama i sledeci korak mi je da kupim aparat. Jedva cekam da pocne toplije vreme da se obogatim, mislim da vec sve znam ako negde zapne pitacu vas za pomoc

Hvala unapred,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#24 11-02-2010 10:33:43

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Dezinfekcija klime

Majstore,
Davno bese 2000 ita kad radismo klime skupa.
Valjda si do danas naucio iz tih knjga ponesto.
Ako zatreba imam i ja neku,pozajmicu ti.Ima desetak stranica.
Za aparat ne brini.Pozjmicu ti jedan od onih sto si mi prodao.

Offline

#25 11-02-2010 14:27:09

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Dezinfekcija klime

e bas ces se obogatit na klimama


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

Board footer