elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 08-03-2015 20:04:38

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Vi znate da se stari kljucevi prvo brisu pa se prijavljuju ponovo.Lako se moze desiti da ih obrisete pa da ih vise ne ukodirate.
A vi majstori samo javno to sve pisite pa ce vam musterije odlaziti da kupe pin kod u ovlasteni a ne kod vas da prave  kljuceve.Mogli ste svoja iskustva pod hide ako nista drugo.
Profesionalno,nema sta.

Zadnja izmjena od Kele (08-03-2015 20:05:23)

Offline

#27 08-03-2015 21:08:15

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Dje je Pecat...... smile


@)).....

Offline

#28 09-03-2015 02:20:25

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

tomy.virje napisao:
Kele napisao:

Ne moze delfi niti bilo koja uni dijagnostika da radi prijavu kljuceva.

multi diag može sigurno

Multidijag je nesto posebno,nemoze ga imati svako radi cjene.

Offline

#29 09-03-2015 19:52:55

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Kolika mu je to cena,druže?

Offline

#30 09-03-2015 23:49:53

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Moj je original al je starija verzija i radi do 2006 god. na netu sve pise o cjeni a ja licno nemam para da kupujem novi licencirani da radi i nove protokole.

Offline

#31 15-03-2015 23:07:10

milan7
Član
Iz: Rijeka
Registrovan: 24-02-2015
Komentari: 22

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Nije me bilo nekoliko dana a u međuvremanu sam uspio rješiti problem.Odlučio sam opisati kako je sve završilo.Problem koji sam imao sa ključevima dijagnostika delfi nije mogla rješiti.Bili su u pravu neki forumaši.Napravio sam immo off u ecu siemens 5WS40023E-T SID 801 i auto je upalio od prve.Otišao sam do mog prijatelja automehaničara koji radi samo citroen vozila i ima original citroen diagnostiku. Odradili smo posao prijave ključeva i upisivanja pin koda.Sve je proteklo bez ikakvih problema.Na autu sve funkcionira kao i prije tog kvara.Htio bih nešto napomenuti što je bitno a vezano uz BSI.Kad se stavi u BSI eprom(virgin damp) i kad profunkcioniraju osnovne funkcije i ako se unutar cca 30min ne prijave i potvrde ključevi BSI pada u neki save mod i sve ponovno prestane raditi(svjetla, žmigavci,brisači,otvaranje i zatvaranje prozora itd).Potrebno je ponovno skidanje eproma i programiranje istog.Ne znam da li to tako mora biti,a po mom mišljenju to ima logike(zaštita od krađe).

Offline

#32 16-03-2015 19:56:13

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Nije ti to nikakva zastita od kradje i to nema veze sa kodiranjem kljuceva niti bilo cim sto si pomislio, ostavi ga i sada 30min ili koliko je neko programirao i opet ce otici u economy mode.....economy mode je ako te zanima mode u koji auto ode kad se akku istrosi do neke mjere odnosno ako drzis kontakt odredeno vrijeme a ne palis auto.

Nemoj pisati nesto ako nisi siguran i siriti dezinformacije

Offline

#33 16-03-2015 20:37:13

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Ekonomi mod je vremenska funkcija, može se naštimati neko drugo vrijeme ne mora biti 30min, u eko mod ide da nebi ispraznio aku a ne kad ga isprazni,i ne mora biti kontakt, ide i bez kontakta u eko mod, a može se i isključiti i opet pola sata do aktivacije.

Nemoj pisati nesto ako nisi siguran i siriti dezinformacije

Offline

#34 17-03-2015 00:54:55

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

fullcool napisao:

Ekonomi mod je vremenska funkcija, može se naštimati neko drugo vrijeme ne mora biti 30min, u eko mod ide da nebi ispraznio aku a ne kad ga isprazni,i ne mora biti kontakt, ide i bez kontakta u eko mod, a može se i isključiti i opet pola sata do aktivacije.

Nemoj pisati nesto ako nisi siguran i siriti dezinformacije

E pa nisi ni ti prijatelju bas 100% u pravu sto se tice economy moda.Dragan je lepo objasnio coveku sta je to i da je vezano za praznjenje akumulatora.Nije tacno da je samo vremenski ogranicen vec i praznjenje akumulatora tu igra ulogu.Stavi mu los akumulator pa vidi hoce li izdrzati tih recimo 30 minuta da ne ode u economy mod.

Offline

#35 17-03-2015 02:55:11

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Prazan akumulator je neispravnost i to će BSI zabilježiti kao grešku, eku mod je funkcija, nije ni greška ni neispravnost, nemoj brkati stvari i mješati kruške i jabuke. I kad anlasuješ BSI isključuje potrošača, jel onda i to eko mod, šta kad taj tvoj loš akomulator staviš na auto koji nema funkciju eko moda, jel znači da će na njemu sve raditi normalno sa lošim akumulatorom?

Offline

#36 17-03-2015 09:21:54

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Bsi meri napon akumulatora i prema tome odredjuje kada ce se eko mod ukljuciti.Uzmi za primer recimo citroen c3,koji kada se akumulator isprazni do odredjene granice,upozorava treptanjem lampice punjenja akumulatora.Prikopcaj punjac na bilo koji psa auto i nece otici u eco mod.

Offline

#37 17-03-2015 11:15:39

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Rekoh ti već, treptanje lampice te upozorava na neispravnost ili opasnost od da dođe do nekih nepravilnosti u radu, u ovom slučaju prazan akumulator, eco mod nije neispravnost nego funkcija koja služi da do neispravnosti ne dođe. Možeš spojit punjača koliko hoćeš auto će svejedno otići u eko mod nakon 30 min ako je nešto od potrošača uključeno. Izlazak iz eco moda je kad ECU dobije info da motor radi ili kad se Lexiom deaktivira eco mod, ne možeš punjačom deaktivirati eco mod jer nema veze sa napon. Isto tako u Lexiji možeš samo vrijeme aktivacije promijeniti i deaktivirati eco mod, ili npr. uključiti funkciju za salonski auto koji se prodaje pa se ne može paliti motor u salonu, nemaš nigdje u lexiji poveznicu napona i eco moda.

Offline

#38 17-03-2015 12:26:03

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

U pravu ste obojica samo ne znate naci istu frekvenciju, s tim da pored onog sto ste naveli bsi moze ukljuciti eko mod i ako nisu upaljeni potrosaci (npr. auto regularno ugaseno, zakljucano, pretpostavimo radio je neispravan izvlaci struju, kada bsi detektuje napon manji od 11v pali eco mod, kada otkljucas auto i das kontakt imat ces eco mod iako nista od potrosaca nije aktivno).


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#39 17-03-2015 18:05:16

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Ne znam odakle ti taj podatak za 11volti,ali ja do sad nisam naišao na takvu informaciju. Ne znam dali i kako BSI detektuje napon kad je u sleep modu, i kako aktivira eco mod kad je u sleep modu niti kako radio dobija struju ako je BSI u sleep modu, ali to je opet nešto drugo, u tom slučaju se pojavljuje neispravan radio i kao posljedica prazan akumulator. Ne znam jel ima smisla raspravljati o situacijama koje nastaju kad je prazan akumulator, kodevi ključeva se izgube zbog varijacija napona a to mislim da nije funkcija BSI, to ja zovem posljedicom problema sa naponom, brljanjem elektronike,greške, gremlini itd.
Evo konkretno, automobil c5, eco mod se pali nakon jednog sata, na pad napon dok se alnasuje ne pali eko mod, na pad napona ispod 10 volti ne pali eko mod iako ni sa većim naponom ne može vrtiti alnaser. Dok alnasuje isključe se svi potrošači ali se ne upali eko mod, neki od potrošača se ne pale dok auto nije upaljen, ventilator kabine npr. ne radi iako nije u eko modu dok se ne upali auto.
Iz eko moda ne izlazi dok se ne upali auto ili dok se lexiom ne deaktivira eko mod. Radio isprazni akumulator toliko da auto ne može upaliti ali eko mod se još nije aktivirao, ja stvarno ne vidim vezu eku moda sa naponom,ni u praksi ni u dokumentaciji, ali eto ako postoje neki podaci volio bi i to vidjeti ili čuti drugačija iskustva.

Offline

#40 17-03-2015 21:03:22

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Naravno da ima veza, to je nedostatak iskustva, da se svaki dan susreces sa psa bilo bi ti jasnije. Tacna vrijednost je 11.0-11.2. Kod PSA je tesko govoriti o univerzalnosti nekog problema, sto ce reci ako se nesto desava na jednom modelu da ce se desavati i na drugom ili cak na istom modelu, jer to dosta ovisi (konkretno eco mod) od proizvodjaca BSI i verzije sw u bsi, tako da na nekim modelima postoji opcija postavljanja vremenskog trajanja aktivacije eco-moda dok kod nekih ta vrijednost je default-na. Dalje ovisi i o CAN - VAN verziji, can verzije su dosta naprednije sa opcijama i imaju battery monitoring na svim modelima. To sto spominjes za c5 ne vazi za vecinu c5 4hx 22hdi (VAN model) koji ne dozvoljava uopste anlasovanje ako je napon manji od 11v sa porukom na displayu immo fault sto ti govori o direktnoj vezi battery monitoringa. Iz eco-moda bsi izlazi na regularan nacin ako bsi-ecu detektuju vise 600-700rpm sa radilice. Ako je bsi u sleep modu to ne znaci da pojedini potrosaci npr. radio, display nemaju kl30. Nedavno sam imao bas takav slucaj na P407 RHR CAN gdje je problem bio bas takav da kada vlasnik uredno ugasi i zakljuca auto i kada dodje npr. nakon sat ili vise i da kontakt ima eco-mod aktivan, a da nije bio aktiviran vremenski. Imao je problem sa neispravnom sirenom koja je drzala relay iz nekog razloga ukljucen koji je vukao 1A struje i praznio bateriju, kada je problem rijesen sve je profunkcionisalo kako treba.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#41 18-03-2015 02:46:21

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

C5 navodim kao primjer jer ga imam u dvorištu na raspolaganju za testiranje, u eku mod definitivno ne ide na naponu čak i ispod deset volti.
Za sleep mode, iskreno nije mi palo na pamet da gledam jel u sleep modu dok radio radi, mislim da je logično da sleep mode nije aktiviran dok radi radio, kako bi inače BSI aktivirao eco mode ako je BSI sam neaktivan, ili odakle radiu napon kad ga inače dobija od BSI. Provjeriću sutra i taj detalj u praksi. Mislim da si ti pomiješao eko mode sa energy menagementom, što imaju svi c5 i ostala vozila iz psa grupacije koja imaju BSI.

Offline

#42 18-03-2015 10:40:47

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Ti sad nagadjas jeli logicno ili nije, a ne znanjem. Napon na radiu imas uvijek inace bi stimao stanice svaki put, napon na displayu uvijek jer bi stimao datum i vrijeme zar nije logicno ?  Pogresno razmisljas, bsi ne moze otici u eco mod u toku anlasovanja jer tada nema monitoring napona jer je logicno da u toku anlasovanja pada napon (osim na pojedinim modelima koje sam gore spomenuo koji ne dozvoljavaju anlasovanje uopste ako je napon ispod donje granice) i nemoj nas ovdje pravit budalama pricom sa 10v. Izmjeri 10v na bateriji direktno, vrati je na auto, upalit ces kad nokat naraste tamo gdje nije nikad rastao. Ako ce se pojaviti eco mod pojavit ce se na davanju kontakta. Ne mijesam pojmove battery monitoring i battery management koji je poseban modul i ne nalazi se serijski u svim modelima. Evo ti test, iskljuci senzor bregaste i anlasuj i vidi hoce li za sat otici u eco mod ili nakon par min.

Pitanje za tebe: dali se bavis servisiranjem ili si korisnik vozila ?

RT3 pinout (obrati paznju na pin 12(A) i 3(C) )


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#43 18-03-2015 11:51:13

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Ne vrijedi se raspravljati sa njim, ja ono sto sam rekao znam da je sigurno i 100% provjereno, a on da li stoji iza svoje price ne bih bio siguran, prvo ovo o radiju i kl30, naravno da svaki ima kl30 i u vecinu mozes staviti aftermarket radio, drugo o verglanju i padanju napona i NE odlasku tada u eco mod, glupo je to dvoje povezivati, anlaser nije isto sto i neki drugi potrosaci koje se (mogu) korisiti dok auto miruje......i naravno da je eco mod funkcija i vremena i napona, naravno nije kod svih isto, sreo sam milion auta sa slabim akku koja ne mogu vise od par min izdrzati bez eco moda dok druga drze sve do vremenske granice.......

Offline

#44 18-03-2015 13:37:36

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

Slobodno može te doći i vas dva dva i svi osgtali koje to zanima i vidjeti na licu mjesta činjenice.
Napon akumulatora 10 volti na akumulatoru, eku mod se ne uklhučuje.
Servisna dokumentacija kaže, eko mod se uključuje iz dva razloga, jedan je vrijeme, drugi je budnost potrošača  iz definirane grupe.
Iz drugog dijela servisne dokumentacije je podatak da se BSI budi kad dobije zahtjev od nekog sa definirane liste potrošača.
To su činjenice, napon i eku mod nemaju veze ni u servisnoj dokumentaciji ni u praksi.
Za napone ispod 9 volti nema smisla raspravljati jer je to stanje neispravnosti i BSI ne može obavljati ispravno svoju funkciju  a može doći i do trajne štete.

Offline

#45 18-03-2015 19:53:32

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

fullcool napisao:

Slobodno može te doći i vas dva dva i svi osgtali koje to zanima i vidjeti na licu mjesta činjenice.
Napon akumulatora 10 volti na akumulatoru, eku mod se ne uklhučuje.
Servisna dokumentacija kaže, eko mod se uključuje iz dva razloga, jedan je vrijeme, drugi je budnost potrošača  iz definirane grupe.
Iz drugog dijela servisne dokumentacije je podatak da se BSI budi kad dobije zahtjev od nekog sa definirane liste potrošača.
To su činjenice, napon i eku mod nemaju veze ni u servisnoj dokumentaciji ni u praksi.
Za napone ispod 9 volti nema smisla raspravljati jer je to stanje neispravnosti i BSI ne može obavljati ispravno svoju funkciju  a može doći i do trajne štete.

Samo potpali neki rostilj  i stavi pivu da se 'ladi i eto nas zacas da vidimo kako funkcionise taj eco mod smile

Offline

#46 18-03-2015 21:08:18

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Citroen xsara 2.0 HDI probl sa pajenjem nakon paljenja preko kablova

pa tako recite rostilj bez rucka se ne prica mislim na gladan stomak....  big_smile


@)).....

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: commander

Board footer