elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 22-07-2010 00:01:45

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

zacinio si temu sa ovim...

predingli napisao:
marko16 napisao:

Pojasni mi brate sta to znaci hladan lem i koji je to rele,da bih mogao sam da proverim.

Staviš relej u škrinju na minus 15 i kad ga izvadiš lemovi su hladni, nisam izdržao, moral sam smile


@)).....

Offline

#27 22-07-2010 00:03:03

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

predingli napisao:
marko16 napisao:

Pojasni mi brate sta to znaci hladan lem i koji je to rele,da bih mogao sam da proverim.

Staviš relej u škrinju na minus 15 i kad ga izvadiš lemovi su hladni, nisam izdržao, moral sam smile

Pa nisam ni mislio da ceš izdržati.
Bio si miran èak deset dana.

Offline

#28 22-07-2010 15:17:22

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

Nemoj da se ljutis,ali ovo nije skola za dijagnostiku,ako neznas neke osnovne stvari i majstorske termine,nemas sta da trazis ovde,teorija i praksa su dve razlicite stvari,ali jedno bez drugog ne mogu,zato knjigu u ruke

Offline

#29 22-07-2010 16:35:31

d@do
elproger
Registrovan: 03-11-2009
Komentari: 38

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

miskovolvo napisao:

Proveri rele za napajanje ECU,mozda hladan lem

Objasnjenje za "hladan lem" sa vikipedije:

Hladan lem je jedan od najèešæih kvarova koji se javlja u elektronskim ureðajima. Kalaj kao osnovni vezivni materijal-metal se, u rastopljenom stanju, pri temeperaturi oko 270 C, nanosi na štampanu ploèu da bi ostvario elektro-provodni spoj izmeðu komponeti i štampane ploèe.

Hladan lem je nedovoljno rastopljeni i zagrejani kalaj koji se kristalizuje i stvara se veza koja ima prelazni otpor jer kontakt izmeðu metala nije ostvaren u punom smislu. Vremenom dolazi do oksidacije spoja te se prelazni otpor poveæava dok ne doðe do stalnog ili povremenih prekida. Pri tome je taj prekid uglavnom nevidljiv golim okom.

Pošto se na štampanu ploèu postave komponente iste se, bilo ruèno – lemilicama, bilo mašinski na kalajnim kupatilima, spajaju sa štampanom ploèom da bi se ostvarila odreðena elektrièna šema.

U momentu nanošenja rastopljenog kalaja potrebno je da sama operacija lemljenja traje koliko treba – par sekundi jer duži vremenski period može da ošteti komponente (pregorevanje) i štampanu ploèu (krivljenje) a suviše kratak period za posledicu ima pojavu hladnog lema.

Povremeni prekidi su naroèito teški za uoèavanje jer se javljaju kao prekid tek kada se ureðaj zagreje a nekada se mogu, privremeno, otkloniti udaranjem ureðaja.

Hladni lemovi se mogu izbeæi predgrevanjem komponeti koje se leme, korišæenjem kvalitetnog kalaja specijalno predviðenog za ove namene, struènim lemljenjem kao i odgovarajuæim kvalitetnim alatom.

Zadnja izmjena od d@do (22-07-2010 16:35:45)

Offline

#30 22-07-2010 16:41:10

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

d@do sjedi 5 big_smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#31 22-07-2010 17:43:32

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

marko16 napisao:

Motor kao sto sam rekao 2.0 , tip agg,snaga 85 kw. Vozim auto i  u jednom trenutku obrtaji pocnu naglo da padaju i samo se ugasi i nece da se upali.Tek kad prodje dosta vremena,kad se dobro,ali bas dobro ohladi,onda upali. A jednom sam cak uspeo da ga upalim i na guranje,mucio se i secao i kao da je nesto prebacilo i upalio.

e ako si majstor u tom trenutku kada nece da upali najlakse ces otkrit razlog jer tom motoru treba ili gorivo ili struja
znaci dali dobija struju ili fali gorivo kad otkrijes koja od ovih komponenti nedostaje onda ces lako rjesit kvar
majstor sa imalo iskustva to lako rjesava

Offline

#32 22-07-2010 18:17:10

d@do
elproger
Registrovan: 03-11-2009
Komentari: 38

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

predingli napisao:

d@do sjedi 5 big_smile

Ma znam, moral si!!! wink
Pozz

Zadnja izmjena od d@do (22-07-2010 18:20:05)

Offline

#33 25-07-2010 21:01:22

kiredelcevo
elproger
Iz: Delcevo
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 443
Website

Re: Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

Zdravo kolega!
Posto sam na odmoru nisam mogaoda procitam i da odgovorim!
Kao prvo zamenio sam senor pozicije bregaste osovine koji se nalazi do bombine!
Zatim je radilo dobro neko vreme i opet se je pojavilo problema!
Raskacio sam svu instalaciju od kompjutra do senzora i .......?
Nista!?
Prikacio sam osciloskop na ECU ama sa vanjske strane na kablove i sve je bilo ukluceno na kompjuteru,dole na senzora je padao napon,kada padne,vozilo ne pali,a kada je dobar nad 5 v pali i radi supera ,gore na kompjuteru napajanje je bio dobar 12 v, sve je bilo ok a vozilo ne!
Otvori sam ECU,i resio kvar,prelemio kontakte sto idu na uticnicu!
Do sada vlasnikvozila nije se javio,i mislimda samresio probleoji je trajao nedelju dana!

marko16 napisao:

Brate jesi li resio kvar,posto ja imam identican problem na golfu 3 gti 2.0?
Ovo je meni izbacilo kao greske,pa molim sve majstore da mi pomognu da resim problem.

Offline

Board footer