elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 21-09-2010 00:28:09

B Electronic
Expert
Iz: Novi Pazar,Srbija
Registrovan: 17-10-2009
Komentari: 1,036

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

Sta ce tek reci kad mu stane elektronika stupa volana?Najbolje da ode sa puskom u vw servis.Treba malo vise da se googla pre kupovine auta a ne da se posle jada po forumima.Druze ne zameri al sva vozila novije generacije traze dubok dzep i redovno odrzavanje(ne mislim o ulju i filterima)pozz

Offline

#27 21-09-2010 17:34:19

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

Da,standardan problem,mislim da nisu zeznuli covjeka da mu uzmu pare ali se covjek osjeca prevarenim,ono sto je najbitnije da je auto sada ispravan ali s obzirom na motor BKP ne zadugo. Preporucio bih mu da pocne da stedi pare za dizne,jednu po jednu bar je pumpu sad skinuo sa dnevnog reda,a moja najiskrenija prporuka je da se rijesi tog auta sto prije,osim ako nema poprilicno dubok dzep.


__________________________________

Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Zadnja izmjena od salex (21-09-2010 17:38:49)


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#28 21-09-2010 18:21:14

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

chato napisao:

zašto onda nisu ugradili bezkolektorski motor u tu pumpicu, pa onada nebi bilo ni kolektora ni èetkica, nebi bilo niti trošenja niti problema, sramota, a ugradili su silne kompjutore po motoru i oko motora

Ja razmisljam da predlozim Boschu,Preiburgu...... da ubuduce proizvode pumpe sa neogranicenim vjekom trajanja i to od stakla brate da vidimo kako to sisa naftu,benzin!

Offline

#29 21-09-2010 20:56:25

chato
elproger
Iz: slavonija
Registrovan: 19-09-2010
Komentari: 17

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

hvala svima na odgovorima,

pomogli ste mi, èovjek se uèi dok je živ, nešto po iskustvu drugih a nešto i na vlastitim greškama.
nekad je to manja a nekad veæa cijena.

Usput, danas sam se išao serviseru isprièati za pumpu koju je promjenio. Objasnio sam mu da sad znam da je to tvornièka greška koju vw neæe da prizna. Moju ispriku njemu kao serviseru, zadovoljan uz osmjeh i odobravanje je prihvatio. Ponovili smo i prihvatili i jedan i drugi sve èinjenice i dokaze koje smo na kraju imali i znali . Razgovor je tekao glatko. Na kraju mi je sam serviser priznao  "shvatite moju poziciju, da se i ja nalazim u delikatnoj situaciji, vw radi svog image-a to neæe da prizna". Razumio sam ga (neke je stvari morao prešutiti) jer je istovremeno trgovac s novim vozilima u salonu, a za te iste i seviser. Pa kako onda reæi to im nije dobro a istovremeno i prodati to vozilo.
Važno mi je i to da smo se rastali u dobrom tonu, da sutra ako se sretnemo možemo popiti kavu i porazgovarati, te da nemam više osjeæaj da me serviser izigrao smile

a što se tièe proizvoðaèa vw .......

Offline

#30 21-09-2010 23:07:09

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

chato napisao:

zašto onda nisu ugradili bezkolektorski motor u tu pumpicu, pa onada nebi bilo ni kolektora ni èetkica, nebi bilo niti trošenja niti problema, sramota, a ugradili su silne kompjutore po motoru i oko motora

a zašto ne odeš njima sa tim predlogom, možda te odmah zaposle na odjelu za razvoj ?


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#31 21-09-2010 23:20:34

rakki
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 12-05-2010
Komentari: 94

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

MN026 napisao:

rakki ,daj mi reci sta imas od trozubca

imam mjenjaè (ostao mušteriji poslije promjene ) he he he . imam i nedoumice . stari trozupci su mi demode a za gale novog se ipak nema . pa ipak mi živimo od znoja svoga .


kako se zove onaj auto sa trozupcem ? ma onaj sa vilama ? nema veze sjetit ću se . do tada pozdrav svima

Offline

#32 21-09-2010 23:33:57

chato
elproger
Iz: slavonija
Registrovan: 19-09-2010
Komentari: 17

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

dobar prijedlog, samo prvom moram pribaviti taj motoriæ i naglaviti gore pumpicu, da imam što pokazati

Offline

#33 22-09-2010 13:09:35

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

nisam mislio na delove vec na konkretno

Offline

#34 22-09-2010 20:44:31

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

Pravili su da bi ziveli i majstori. Coveku sa velikim ponosom mora da je mnogo dosadno kada se penje na 5m i izigrava tarzana. Sta mislis zasto su te otkacili? Pa kada bi svima objasnjavali sta, zbog cega, da ti objasnjavaju o pritiscima.... Normalno je da niko nece da gubi svoje vreme. Jel radi? Cuti i vozi i radi svoj posao.
Admin bi mogao da zakljuca ovu bolesnu temu, a opet da je ostavi vidljivom da ima primer kakvih sve musterija ima


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#35 22-09-2010 21:36:43

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

@launch potpisujem...  wink


@)).....

Offline

#36 22-09-2010 21:55:04

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

Stvarno se preteruje.Svaki drugi post je daj recite,meni treba,ili kako neko ovde reèe "neka mi neko dogovori hitno"................??????????????????????????

Offline

#37 22-09-2010 22:34:17

rakki
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 12-05-2010
Komentari: 94

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

MN026 napisao:

nisam mislio na delove vec na konkretno

ee kolega osim velike ljubavi prema istoimenom vozilu i velike želje ipak ti je taj mjenjaè najkonkretniji i jedini dio jednog trozupca u mom vlasništvu .  kako stvari trenutno stoje još æe dugo status biti nepromjenjen .
znaèi vozilo 0 bodova . stalno ti ja nešto kombiniram iu vjeèitoj sam potrazi za trozupcem  . i kada napokon i naðem štogod pametno  onda prevlada razum . tako da se trenutno  rtlja stari e 46 . sad


kako se zove onaj auto sa trozupcem ? ma onaj sa vilama ? nema veze sjetit ću se . do tada pozdrav svima

Offline

#38 23-09-2010 16:57:58

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

jel znas onu pesmu--mislim da za tebe ce da vazi--SLIKU TVOJU LUBIM....

Offline

#39 23-09-2010 18:08:02

rakki
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 12-05-2010
Komentari: 94

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

nisi  fer .


kako se zove onaj auto sa trozupcem ? ma onaj sa vilama ? nema veze sjetit ću se . do tada pozdrav svima

Offline

#40 23-09-2010 22:07:31

kristina990
elproger
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 99

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

B Electronic napisao:

...Druze ne zameri al sva vozila novije generacije traze dubok dzep i redovno odrzavanje(ne mislim o ulju i filterima)pozz

...to mnogi ne shvataju i voze kola van svojih moguænosti...prošlo je vreme kad su amateri mogli servisirati kola...danas na modernim kolima amater nema šta da traži..
prvo i osnovno pre kupovine kola dobro razmisliti i raspitati se gde servisirati,i onda puno poverenje pokloniti serviseru...

Offline

#41 14-11-2010 16:16:17

chato
elproger
Iz: slavonija
Registrovan: 19-09-2010
Komentari: 17

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

kristina990 napisao:
B Electronic napisao:

...Druze ne zameri al sva vozila novije generacije traze dubok dzep i redovno odrzavanje(ne mislim o ulju i filterima)pozz

...to mnogi ne shvataju i voze kola van svojih moguænosti...prošlo je vreme kad su amateri mogli servisirati kola...danas na modernim kolima amater nema šta da traži..
prvo i osnovno pre kupovine kola dobro razmisliti i raspitati se gde servisirati,i onda puno poverenje pokloniti serviseru...

ima li danas uopæe vozila u cijeni 10-15 kEur a da su bez kompjutora i silne nepouzdane elektronike?
raspitivao sam se i kažu da nema, svi su danas gotovo isti nepouzdani.
znaèi što god bi èovjek uzeo u toj klasi dobio bi isti klinac.
a što se tièe povjerenja u majstore imam ga jednako kao u lijeènike.

Zadnja izmjena od chato (14-11-2010 16:20:49)

Offline

#42 18-12-2010 20:57:39

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

koliko ja znam na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe u rezervoaru.Covek je potpuno jasno i korektno  napisao sta je i kako,najlakse je naplatiti novi deo i onda svi sebe nazivaju majstorima(cast izuzecima) a ono sve monteri...
na tom pasatu pumpa se vadi iz rezervoara za 2min(pricam iz licnog iskustva jer ja imam taj auto) i to je mogao odmah da izvadi,ocisti sito,nakaci na akumulator da je sokira i vrati u rezervoar i covek da vozi auto kuci,a ne ovako mora nova....
to je moje misljenje

Offline

#43 18-12-2010 21:25:15

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

nezameri ,ali nemas dovoljno iskustva pa zato tako pricas iako je tema usla u staracko doba
kad kazem da nemas dovoljno iskustva to znaci da sa nekim,a mozda imnogim stvarima nisi imao dodira a vidim da volis da se cackas sa ,,novim,, autima.evo ti jedan primer
audi a8--pumpa cas radi-neradi.uradis to tako kako TI radis,izvadis,ocistis produvas.....naplatis i auto ode.zovete te covek ,recimo sa a.puta u paracinu.stao da popije kafu i vise ne pali.neradi pumpa,ne baca gorivo a ti popravljao.da neces da ides tamo a to se desilo juce,danas na -7-8 stepeni C.platis slepanje 200-300e,neverujem
usput sam zaboravio da ti kazem da se pumpa vadi za pola do 2 sata a moze da se montira i 2 DANA zavisi koliko se ima srece a da se ne polomis deo nosaca pumpe za dzet sistem skupljanja goriva.pumpa kosta koliko i za tvoj pasat---razmisli kad tako pricas jer ima mnogih koji imaju vise iskustva od tebe i znaju sta pricaju jer su TAKVE SKOLE DEBELO PLATILI  pa sada pokusavaju da spasu mnoge takvih muka i u poslu i u novcu

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: gonza, ubistvo

#44 18-12-2010 21:29:58

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

zaboravih da dam primeddbu da dijagnostika pokazuje samo elektronske vrednosti za taj auto,jer on nema elektronsku kontrolu pritiska za razliku od nekih drugih modela koji mogu imati nadgledanje visokog ili niskog ili oba pritiska

Offline

#45 18-12-2010 21:45:03

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

prke napisao:

koliko ja znam na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe u rezervoaru.Covek je potpuno jasno i korektno  napisao sta je i kako,najlakse je naplatiti novi deo i onda svi sebe nazivaju majstorima(cast izuzecima) a ono sve monteri...
na tom pasatu pumpa se vadi iz rezervoara za 2min(pricam iz licnog iskustva jer ja imam taj auto) i to je mogao odmah da izvadi,ocisti sito,nakaci na akumulator da je sokira i vrati u rezervoar i covek da vozi auto kuci,a ne ovako mora nova....
to je moje misljenje


pumpa ako je jedanput blokirala,i opet će.
takav popravak kako bi to ti napravio,nije po pravilu struke,a ja se nebi osudio dati garanciju da se to neće ponovo desiti
danas su mušterije zahtjevne,traže na svaki posao garanciju,ako već taj posao plate
npr. mušterija odveze popravljeni auto i ponovo stane negdje daleko npr. 3ookm od tebe,i što tada?platiti mu šlepanje i ponovo raditi ili mušteriji platiti popravak  u nekom drugom servisu.
ja mislim da treba staviti novu pumpu i očistiti rezervar,i onda mirno spavaš.

Offline

#46 18-12-2010 21:47:39

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

prke napisao:

koliko ja znam na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe u rezervoaru.Covek je potpuno jasno i korektno  napisao sta je i kako,najlakse je naplatiti novi deo i onda svi sebe nazivaju majstorima(cast izuzecima) a ono sve monteri...
na tom pasatu pumpa se vadi iz rezervoara za 2min(pricam iz licnog iskustva jer ja imam taj auto) i to je mogao odmah da izvadi,ocisti sito,nakaci na akumulator da je sokira i vrati u rezervoar i covek da vozi auto kuci,a ne ovako mora nova....
to je moje misljenje

Prke nisi fer do juce si trazio pomoc za audi na svim forumima od nas montera a danas pljujes po nama-mozda ti opet potreba pomoc


Pirke

Offline

#47 18-12-2010 23:09:23

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

MN026 napisao:

nezameri ,ali nemas dovoljno iskustva pa zato tako pricas iako je tema usla u staracko doba
kad kazem da nemas dovoljno iskustva to znaci da sa nekim,a mozda imnogim stvarima nisi imao dodira a vidim da volis da se cackas sa ,,novim,, autima.evo ti jedan primer
audi a8--pumpa cas radi-neradi.uradis to tako kako TI radis,izvadis,ocistis produvas.....naplatis i auto ode.zovete te covek ,recimo sa a.puta u paracinu.stao da popije kafu i vise ne pali.neradi pumpa,ne baca gorivo a ti popravljao.da neces da ides tamo a to se desilo juce,danas na -7-8 stepeni C.platis slepanje 200-300e,neverujem
usput sam zaboravio da ti kazem da se pumpa vadi za pola do 2 sata a moze da se montira i 2 DANA zavisi koliko se ima srece a da se ne polomis deo nosaca pumpe za dzet sistem skupljanja goriva.pumpa kosta koliko i za tvoj pasat---razmisli kad tako pricas jer ima mnogih koji imaju vise iskustva od tebe i znaju sta pricaju jer su TAKVE SKOLE DEBELO PLATILI  pa sada pokusavaju da spasu mnoge takvih muka i u poslu i u novcu



ja ne sumljam u tvoje znajnje,ali se ne slazem sa tvojim stavom.
Prva stvar sa kojo se ne slazem je vremenski period vadjenja pumpe iz rezervoara,pa ako ti kao majstor vadis pumpu pola sata u servisu,a ja na parkingu sa sfarcigerom i cekicem za 5 min,glupo je pricati....
druga stvar vezana za ovu temu,pumpa ne crkava odmah,ona vremenom pocinje da bruji,pa da teze pali auto itd. itd.... i skines pumpu,odneses u prvi servis koji radi cisce oni je lepo ociste,das elektricaru da je proveri i pumpa radi bez problema.
sve ovo pricam iz licnog iskustva i opet naglasavam najlakse je biti majstor  sa novim delovima.
ova popravka o kojoj pricam moze da sluzi dosta duze nego vecina novih pumpi koje se kupuju na nasem trzistu i na kraju krajeva izadje jeftinije bar 6-7 puta.

Offline

#48 18-12-2010 23:12:07

prke
elproger
Iz: Beograd,Zemun
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 180

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

nina996 napisao:
prke napisao:

koliko ja znam na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe u rezervoaru.Covek je potpuno jasno i korektno  napisao sta je i kako,najlakse je naplatiti novi deo i onda svi sebe nazivaju majstorima(cast izuzecima) a ono sve monteri...
na tom pasatu pumpa se vadi iz rezervoara za 2min(pricam iz licnog iskustva jer ja imam taj auto) i to je mogao odmah da izvadi,ocisti sito,nakaci na akumulator da je sokira i vrati u rezervoar i covek da vozi auto kuci,a ne ovako mora nova....
to je moje misljenje

Prke nisi fer do juce si trazio pomoc za audi na svim forumima od nas montera a danas pljujes po nama-mozda ti opet potreba pomoc


pitao sam lepo da mi neko kaze dal je imao neko slican problem,da budem sto posto siguran dok ne nakacim auto na dijagnostiku i nije samo doi protokomera vec i do egr ventila koji je ciscen anije uradjena adaptacija,koliko sam video mozda sam par ljudi je znalo o cemu se radi... ti nisi

Offline

#49 19-12-2010 00:45:49

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

nemoj vise da pises bilo sta jer ces u ocima drugih biti pametniji
narocito ako procitaju one postove i zapomaganje u vezi pumpe za gorivo na ,koliko se secam, citroenu c5 i to na 2foruma
a sto se tice alata -srafciger i cekic-to izgleda da jedino i imas  jer time samo i znas da radis
a taj auto koji ti imas,pasat ili a4 sto je u sustini isti auto u mom regionu vozi svaka susa a najvise seljaci pa da to i nesmatram autom koji moze ozbiljno da namuci bilo koga sem tebi slicnih

Offline

#50 19-12-2010 01:48:54

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Zbog VW tdi - idem ponovo u školu

potpisujem MNO26 doslepan mi je a8 i bas kao sto si naveo i rekao bio je kod majstora sa ovim cekicem i srafcigerom i da bi ja poslije njih slao pumpu na remont i vadio pumpu iz rezervoara i crpio vodu i talog iz istog i trajalo je 1dan vadjenje goriva ciscenje taloga i vracanje,i sad da to radis a covek otisao za swiss kod roditelja na putu stao i sta bi posle...proradi je opet za 5min i teraj za swiss...


@)).....

Offline

Board footer