elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-12-2010 18:03:05

veljabob
elproger
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 78

Subaru impreca 1.5 plin

da li je neko ugradjivao plin u imprecu 1.5 2007.god.i da li treba flesh lube(nude mi jednu koja ima zavoli bez flesh lube-a),pa ne znam da nije zeznuo ventile i kako da to proverim bez merenja kompresije.takodje ima li ko info o eventualnim slabostima tog auta

Offline

#2 29-12-2010 16:57:18

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Na tim autima slabost su sedišta ventila,čak i bez pogona na TNG.Flush lube nije garancija da će taj motor raditi dovoljno dugo bez problema sa pogonom na TNG
Takođe ima još jednu" slabost",tj. njegov ECU vozi svaku benzinsku diznu posebno,iz čega proizilazi da je vrlo uzak izbor gasnih uređaja koji mogu da zadovolje kriterijume i kontrolišu rad motora tako da ne prijavljuje greške i ne prelazi u neki od rezervnih modova rada usled loše kontrolisanog gasnog ubrizgavanja.
Ili kratko rečeno,ne češi se gde te ne svrbi.Mada ne isključujem mogućnost da ćeš ti biti izuzetak.

Offline

#3 29-12-2010 22:44:45

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

nude mi jednu koja ima zavoli bez flesh lube-a  covek napisa da vozilo vec ima ugradjen plin  zavoli.

Offline

#4 30-12-2010 00:28:59

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Takođe je pitao o slabostima tih motora. Dao sam mu odgovor na sva njegova pitanja,i više od toga ko ume da čita.
A ti? Imaš neki problem? Imaš nešto da osporiš ili pametno dodaš? Izvoli,iznenadi me.

Offline

#5 30-12-2010 17:42:31

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Subaru impreca 1.5 plin

ja k oliko sam pratio po drugim forumima, a stratos isto zna, ljudi imaju vrlo lose iskustvi sa subaru box motorima i plinom pa cak i ugradjenim u ovlascenim subaru servisu u bgd.crkavali su motori zbog gasa a zato to neznam.inace sto se tice kvaliteta subaru-a nemam reci

Offline

#6 30-12-2010 23:16:51

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

plinom pa cak i ugradjenim u ovlascenim subaru servisu u bgd.crkavali/  servis curcic  /miki i gane/ u vojvode skopljanca uopste se nebave ugradnjom gasa.ove ljude poznajem 25 godina. tvrdim samo ono sto znam iz licnog iskustva a ne sto sam cuo iz trece ruke.Na tim autima slabost su sedišta ventila?  stratos koliko si subaru motora otvorio i zatvorio u zivotu kad iznosis ovakve tvrdnje?

Offline

#7 31-12-2010 00:26:10

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Subaru impreca 1.5 plin

nemora oni da se bave ako ugradnja ide preko njih
ja ne popravljam bos pumpe,cr dizne......ide preko mene i zato odgovaram kad sam se prihvatio iako nenaplacujem ni dinar vise.samo zbog brzine jer znam ljude.....

Offline

#8 01-01-2011 21:23:21

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Subaru impreca 1.5 plin

"stratos koliko si subaru motora otvorio i zatvorio u zivotu kad iznosis ovakve tvrdnje?"
Moje ruke nisu otvorile ni jedan subaru motor. Uglavnom radim glavom,rukama i leđima radim samo kada moram.
Takođe,kao što sam više puta napisao,sve što pišem na ovom ili nekom drugom forumu je iz ličnog iskustva. 
To znači da iznosim svoja iskustva,koja ne moraju da budu postulati. Za mudre,forumi ovakvog tipa služe za širenje vidika,a ne lečenje kompleksa.
Ja nevidim ni jedan tvoj konstruktivni post. Možeš li da me ispraviš u ovoj mojoj tvrdnji?

Offline

#9 02-01-2011 11:00:04

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Na tim autima slabost su sedišta ventila,čak i bez pogona na TNG   na osnovu kojih saznanja se zasniva ova tvrdnja da subaru motori imaju ovaj problem?

Offline

#10 05-01-2011 15:27:41

alfaskorpion
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 20-10-2008
Komentari: 127

Re: Subaru impreca 1.5 plin

ovo i mene zanima odakle takva konstatacija , znam drugara u svedskoj koji radi u njihovom servisu uopste se ne slaze sa tom pricom , mada ima mozda neceg sto mi ne znamo ? Ako moze objasnjenje .

Pozdrav

Offline

#11 08-01-2011 00:09:11

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Drugar ti nije rekao da  Švedska ima malo drugačije standarde,drugačiju klimu,drugačiji tip uređaja za gas,ne voze na TNG mešavinu nego:)...pitaj drugara.

Servis Ćurčić u saradnji sa autogas servisom iz "komšiluka" ugrađivao kao fabričku ugradnju uređaj "Teleflex". Godina 2008...

Posledica nema sa gasnim uređajem za tečno ubrizgavanje,kao i sa modernim sequent uređajem za gasno ubrizgavanje sa mogućnošću podešavanja ubrizgavanja gasa po tzv 3D mapi. Sa uređajima koji se kod nas ugrađuju,samo je pitanje vremena...pre ili kasnije.
Inače sama fabrika Subaru ne preporučuje,čak šta više, dogradnju bilo kakvog uređaja za autogas,nego tu na scenu stupaju alavi uvoznici/zastupnici. I ovo je lako proverljiv podatak.
Kontaktirajte fabriku e-mailom,rado će vam odgovoriti na sva pitanja.
Da li je dovoljno reći da prodavac Subarua iz Novog Sada ne preporučuje ugradnju bilo kakvog autogas uređaja i ne daje garanciju ako je isti ugrađen?

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: alfaskorpion

#12 08-01-2011 16:52:05

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Na tim autima slabost su sedišta ventila????

Offline

#13 10-02-2011 23:28:18

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Mislim da je stratos u pravu.
Noviji motori skoro svi imaju probleme sa vsr-om, a pogotovo japanski. Ako ugradjivaci plinskih uredjaja koji se profesionalno i dugogodisnje bave tim poslom kazu da ima problema treba im se verovati. Ugradjivacima i proizvodjacima plinske opreme je u interesu da ugradjuju plinske uredjaje ALI ne po svaku cenu. Ako ljudi koji zive od toga kazu da ima problema znaci ima ??????

Zadnja izmjena od kerting (10-02-2011 23:39:07)

Offline

#14 11-02-2011 01:42:13

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

plin je alternativno gorivo.znaci fabricki motor nije predvidjen za ovu vrstu goriva i normalno je da se pojavljuju odredjeni problemi u eksploataciji vozila na ovu vrstu goriva.ako sam motor ima  problema sa sicevima ventla  nebitno je koju vrstu goriva koristi.primera radi focus 2.0 sohc usa model ima problem sa sicem ventla na cetvrtom cilindru usisnog ventila.raspadne se sic usisnog ventila,razbije klip na cetvrtom cilindru i krivi klipnjacu.nebitno dali koristi benzin ili plin kao gorivo.

Offline

#15 11-02-2011 21:21:46

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Pa bitno je koju vrstu goriva koristi. Motor koji ima "meke" sicove i ventile na benzinu ce da radi sigurno najmanje 5 puta duze bez ikakvog problema u odnos na plin. Fakt je da u benzinu ima anti vsr aditive, a u plinu nema i prema tome ostecenje ventila je normalna stvar. Postoje anti vsr aditivi i za plin ALI tu ima jos puno toga.
Pr. tunap je najbolji ali ko ga koristi i koliko cesto?
Kapalica isto tako mnogo puta je prazna, mnogo puta pogresno podesena, najcesce lose instalirana. Pogresno podeseno sagorevanje smese od balkanskih strucnjaka, jako forsiranje motora pogotovo onih sa malo konja i jos mnogo toga. Isto tako saglasan sam da su sicovi i ventili kvalitetno uradjeni ne bi bilo tih problema, ali sta bi ondak servisi i fabrike radili. Siguran sam da je fabrici lakse i jeftinije da naprave motor koji ce proci 1.000.000 km bez nekih ozbiljnih problema ali, proporcionalno tome treba da udare i katanac fabrici.

Zadnja izmjena od kerting (11-02-2011 21:23:57)

Offline

#16 12-02-2011 00:24:00

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Benzin na tom motoru, sem sto (anti vsr aditivima) podmazuje ventile, i hladi usisne ventile. Tunap ili Flash lube ce pomoci donekle, sto se tice podmazivanja, ali hladjenje 0 bodova. Zato sa tecnom fazom nema nikakvih problema (hladi ih mnogo bolje nego benzin). Nije tu krs ni sic ni ventil, samo nije predvidjen auto da radi na TNG. Dok se vozi na benzin nema problema sa tim...


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#17 12-02-2011 12:58:51

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

po ovoj matematici moj ford scorpio 96 2.0 8v koji je presao 305000km na lpg presao bi na benzinu 5 puta vise km.iz ovog se moze zakljuciti da je plin stetan po motor. ili  ova matematika nije tacna ili sa mojim automobilom nesto nije uredu

Offline

#18 12-02-2011 17:48:25

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Subaru impreca 1.5 plin

taj ford ili bolje receno motor od njega sta god da mu stavis ima da traje.moze da radi i na ugalj---saug gas a i na avio benzin.ti  prastari motori se nemere sa ovim zujalicama i neuporedjuju se.to je proizvod napravljen da ostaris sa njime i ima ih jos slicnih........

Offline

#19 12-02-2011 20:59:26

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Subaru impreca 1.5 plin

ignjat napisao:

Benzin na tom motoru, sem sto (anti vsr aditivima) podmazuje ventile, i hladi usisne ventile. Tunap ili Flash lube ce pomoci donekle, sto se tice podmazivanja, ali hladjenje 0 bodova. Zato sa tecnom fazom nema nikakvih problema (hladi ih mnogo bolje nego benzin). Nije tu krs ni sic ni ventil, samo nije predvidjen auto da radi na TNG. Dok se vozi na benzin nema problema sa tim...

Kolega moram da ti kazem da nisi nikako u pravu, ali da nema zamerke. Slicno je i kod LPI-ja, to su samo nijanse isto ce da se sjebu i sicevi i ventili ako se ne koriste aditivi kod ovih novih (svemirskih brodova jer to nisu kola). Za kratko vreme ce kupac automobila morati da ide na 3 mesecnu obuku kako da vozi auto. Nije temperatura glavni uzrok pregaranja ventila i sicova (jedan od razloga jeste) ali ne tako kako si ga ti objasnio. Kod poludirektnog ubrizgavanja benzin hladi samo i iskljucivo usisne ventile, a NIKAKO izduvne jer su oni u momentu ubrizgavanja potpuno zatvoreni. Aj da nekazem nikad ama skoro nikad ne stradaju izduvni ventili radio motor na benzin ili na plin. Fakt je da 98% stradaju izduvni jer su oni termicki najoptereceni na benzinu, a plin jos malo dodaje temperaturu. Kod faze izduvavanja posto je tada izduvni ventil potpuno otvoren i sa svih strana na njega i njegovog sica deluju izduvni gasovi koji su maksimalno zagrejani. Tada je usisni ventil potpuno zatvoren i dobiva hladjenje od samog prislanjanja na njegovod sica, a sama masivnost glave brzo odvodi temperaturu. Osim toga temperature deluju na malu povrsinu usisnog ventila.
Kod starijih motora nije to slucaj jer su ventili i sicovi kvalitetno uradjeni i kako hoces i koliko hoces vozi problema od ovog tipa jednostavno nema, vozio na benzin ili na plin isto mu to dodje na makedonski smile. Problen nije u plinu nego u fabricki nekvalitetno odradjenih delova na kojima je namerno skracen zivotni vek, ILI drugim recima tu si u pravu taj motor nije namenjen da radi na plin - moze ali uz jake mere predostroznosti, aditivi, lagana voznja i td..
Tako da to je to.

Zadnja izmjena od kerting (12-02-2011 21:19:26)

Offline

#20 12-02-2011 21:59:58

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Subaru impreca 1.5 plin

A nije ni materijal usisnih i izduvnih ventila isti, zar ne? smile Na novijim vozilima je pogodjen prag tolerancije na zloupotrebe bolje nego na starim, na kojima je visestruko predimenzionisan...


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#21 12-02-2011 22:07:54

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Subaru impreca 1.5 plin

Ne razume sta ima veze materijal usisnih i izduvnih ventila u celoj prici, ali u svakom slucaju izduvni bi trebalo da su kvalitetnijeg materijala, a dali je tako vise ni taj sto ga pravi ne zna.
More ne da je pogodjen prag nego preciznije nisu mogli to je maksimum smile.

Zadnja izmjena od kerting (12-02-2011 22:13:56)

Offline

#22 13-02-2011 01:33:27

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Subaru impreca 1.5 plin

se sjebu i sicevi i ventili ako se ne koriste aditivi kod ovih novih/ kolege objasnite mi zasto se nisu sjebali sicevi i ventili na ford mondeu 3 duratec 1.8 16 v 2002 god 330000km lpg ugradjen u italiji bez ikakvog aditiva.inace ovaj motor se i sada ugradjuje  u najnovije modele forda i mazde.Flash lube nisam video   na vozilima koja dolaze iz italije ili holandije sa ugradjenim lpg sistemom,a kod nas je gotovo obavezan

Offline

#23 13-02-2011 04:16:57

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Subaru impreca 1.5 plin

A ja sam danas na svog Focusa 1.6 16v vratio glavu (sredjenu, crkli sicevi i vodjice) i stavio bocu za flashlube da je ne skidam uskoro opet... Mozda u Italiji i Holandiji (posto su to zemlje sa LPG tradicijom, jel) vec na pumpi dobijes neki aditiv?


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#24 13-02-2011 12:45:38

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Subaru impreca 1.5 plin

draganford napisao:

se sjebu i sicevi i ventili ako se ne koriste aditivi kod ovih novih/ kolege objasnite mi zasto se nisu sjebali sicevi i ventili na ford mondeu 3 duratec 1.8 16 v 2002 god 330000km lpg ugradjen u italiji bez ikakvog aditiva.inace ovaj motor se i sada ugradjuje  u najnovije modele forda i mazde.Flash lube nisam video   na vozilima koja dolaze iz italije ili holandije sa ugradjenim lpg sistemom,a kod nas je gotovo obavezan

Kolega izgleda mi dzaba trosimo mastilo da pisemo, citaj malo sve je objasnjeno kako treba.
Pa meni je u interesu da se ne zahebavam sa tim kanticama, jer za njegovu ugradnju ne naplacujem, a trebam ga sloziti kako valja.

1. Na koliko hiljada je ugradjen plin?
2. Kako je vozen auto - najbitnija stvar?
3. Napisao kolega ignjat!
4. Sto mislis da smo ovo mi serviseri izmisli, ili pa proizvodjaci plinskih uredjaja i automobila su ludi pa pisu onako od dosade ?
5. I danas se proizvode motori koji ne spadaju u rizicne ALI Fordov sigurno nije taj, a za njega kad trebas promeniti sicove i ventile mozes nabaviti i za lpg. - tako sam cuo smile.

Problema ima i to vise nego sigurno AKO se korisnik automobila ne pridrzava uputstva koje mu je dao PROFI ugradjivac plinskih uredjaja, a ako se prridrzava moze slobodno jeftinije da se vozi na plin.

Zadnja izmjena od kerting (13-02-2011 12:53:31)

Offline

#25 13-02-2011 14:15:43

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Subaru impreca 1.5 plin

proizvodjaci lpg uredjaja dali su tacan opis vozila na kojima se preporucuje ugradnja hladjenja -podmazivanja ventila/sica ako to nesto znaci mada mislim da najveci problem nastaje -vezano sa ovom temom-zbog loseg mapiranja a kontkretno za ovu temu oko vemtila

Offline

Board footer