elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-02-2011 23:02:49

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Regler alternatora

imam mali problem sa reglerom alternatora, kako ga vani (kad je skinut sa alternatora ) provjeriti dali radi ili ne . ako neko zna jako bi mi pomogo da me savjetuje kako to izvesti! našao sam jedan recept kako se to radi ali ja sam to isprobao i neuspjesno za sad , a recept glasi ovako (potrebno je uzeti regulacioni izvor napajanja   i na kucište spojiti minus , ana ono pero koje je kontakt spoji se plus dok na cetkice stavis  zaruljicu  12v . pocinjes sa oko 6v , zaruljica mora svjetliti, dizes  napon negdje do oko 14 v i na tom naponu se  ona naglo ugasi, spustanjem napona ona se upali , a ponovnim pojacanjem ponovo se gasi. )

ja sam to isprobao sa jednim ispravljacem napona i vidim da mi pre vise ampera vuce u takvom spoju pa ako neko ima iskustva sa tim molim da mi pojasni gdje sam pogrijesio ili to neide tako vec drukcije!


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#2 08-02-2011 00:20:16

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Regler alternatora

robert istra napisao:

imam mali problem sa reglerom alternatora, kako ga vani (kad je skinut sa alternatora ) provjeriti dali radi ili ne . ako neko zna jako bi mi pomogo da me savjetuje kako to izvesti! našao sam jedan recept kako se to radi ali ja sam to isprobao i neuspjesno za sad , a recept glasi ovako (potrebno je uzeti regulacioni izvor napajanja   i na kucište spojiti minus , ana ono pero koje je kontakt spoji se plus dok na cetkice stavis  zaruljicu  12v . pocinjes sa oko 6v , zaruljica mora svjetliti, dizes  napon negdje do oko 14 v i na tom naponu se  ona naglo ugasi, spustanjem napona ona se upali , a ponovnim pojacanjem ponovo se gasi. )

ja sam to isprobao sa jednim ispravljacem napona i vidim da mi pre vise ampera vuce u takvom spoju pa ako neko ima iskustva sa tim molim da mi pojasni gdje sam pogrijesio ili to neide tako vec drukcije!

Pozz!Koji je alternator?Koji regler? Ima ih na desetinne razlicitih!

Offline

#3 08-02-2011 00:36:34

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Regler alternatora

trenutno imam jedan bošov  sa forda sutra cu staviti tocan naziv!


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#4 11-02-2011 01:05:24

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Regler alternatora

taj regulator se i ispituje najjednostavnije onako kako si i napisao. Nešto si krivo spojio. Nemože lampica vuč neku veliku struju.

Offline

Board footer