elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-03-2011 20:21:11

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

211.004 MOST problem

prekida muziku i comand je pobrljavio skroz .
prijavljuje dve greske kao aktuelne i memorisane
1. D137 COMMUNICATION ON THE MOST BUS WAS INTERUPTED DURING DIAGNOSIS
2. D117 SPECIFIED/ACTUAL CONFIGURATION OF MOST RING DIFFERS
jutros su bile samo memorisane i u akt.vrednostima se nije slagala konfiguracija ja uradim resetovanje optickog prstena i sve proradi normalno ,u aktuelnim vrednostima sve je bilo na svom mestu,medjutim posle par sati stajanja ista stavar stim sto su sad  i stalne greske
auto ima dosta opreme ima tv tjuner,telefon,controlu glasom ,cd sanzer i navigaciju.
kada u aktuelnim vrednostima gledam konfiguraciju MOST-a zadata i aktuelna konfiguracija mi se neslaze tv tjuner ,navigacija i telefon nisu gde treba da budu ali svakih par sekundi se prekine muzika i pokaze da su svi moduli slobodni i onda se opet vrati i pokazuje sve ali opet pomesano.
kada otkacim bilo koji opticki kabal on nema konstantan snop vec radi 10 secundi pa blinka u nepravilnim periodima pa oet upali na 10 sec i sve u krug.neznam da li to radi zato sto mu se prekine opticki krug ili tako treba ?coveku se to desilo jos pre par meseci i tako bilo dan-dva i posle proradilo sve do sad ,sad ga zeza vec zadnjih 15 dana .

Offline

#2 28-03-2011 22:59:16

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: 211.004 MOST problem

ajmo ovako , prve 211 -ke su imale problema sa komp. telefona izbaci ga iz kruga, prekodiraj i probaj tako zamoli stranku da vozi jedno vreme bez telefona pa cete videti ,drugo proveri dvd drajv za navigaciju u gepeku da nije pokupio neku vlagu eto to sam se setio na brzaka


poz i budi dobar

Offline

#3 28-03-2011 23:09:57

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: 211.004 MOST problem

dobri napisao:

ajmo ovako , prve 211 -ke su imale problema sa komp. telefona izbaci ga iz kruga, prekodiraj i probaj tako zamoli stranku da vozi jedno vreme bez telefona pa cete videti ,drugo proveri dvd drajv za navigaciju u gepeku da nije pokupio neku vlagu eto to sam se setio na brzaka


poz i budi dobar

Tako je. Bio si brži smile U smjeru kazaljke na satu ide komunikacija kroz MOST i prvi koji je nakon Head Unita je modul telefona. Znači, prvo njega prekodiraš u Audio Gatewayu da ga nema pa ako se problem ponavlja ideš dalje. Pošto dosta šarafaš Mercedese nabavi si ili napravi alat za umetanje umjesto pojedinog modula za probu, to je najlakši način. Kupiš jedan ženski konektor za optički kabel i ubaciš jedan kabel u petlju s lijeva na desno.
P.S. kako tebe MOST zeza zna zezati i ako je optički kabel spigan.
Pozdrav

Offline

#4 29-03-2011 12:59:30

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

Re: 211.004 MOST problem

isao sam redom i tv tjuner zeza prekodirao sam da ga nema i premostio opticki kabal i sve radi.
pozdrav i hvala drustvo.

Offline

Board footer