elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-04-2011 18:16:38

dobermann
elproger
Iz: HR - vidim Kvarner
Registrovan: 18-05-2009
Komentari: 20

Wurth ulje - iskustva i misljenje

Pozdrav svim kolegama,

molio bih da napisete ako imate iskustva sa Wurth uljima, jer vec dosta vremena komercijalista me obilazi i nudi, ali nisam siguran da li da uzimam bacvu ili ne?

Znam da oni nemaju svoje ulje nego samo pakiraju, navodno je to sada ELF-ovo ulje prepakirano? Ali ko to stvarno zna i moze tvrditi sa sigurnoscu?

Ako netko uzima od njih, kakva su ulja u praksi?

Ne bih volio uzeti bacvu od 60l pa da mi se musterije pocnu vracati nezadovoljne prije redovnog vremena za servis.

Inace do sada koristim Mobil za evropljane, a za amere (Jeep) mi se nekako za sada pokazao dobar Midland.

Hvala na podijeljenim iskustvima

pozz

Offline

#2 06-04-2011 18:33:13

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

solidno ulje samo cijena mu je jaka u odnosu na ostala ulja, castrol ,valvolin koja su mnogo bolja od wurta

Offline

#3 06-04-2011 19:45:00

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

a kada je wurth imao što kvalitetno ,osim prenapuhanih cijena,a to što njihovi komercijalisti obilaze okolo i nude "najbolje stvari",za to su i plačeni.

Zadnja izmjena od jabuka (06-04-2011 19:47:02)

Offline

#4 06-04-2011 20:14:18

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

ne postoje dobra i losa ulja, postoje samo originali i falsifikati ali ovo bas nemojte bukvalno shvatiti , svako ulje ima svoju specfikaciju i proizvodjac mora da garantuje da njegovo ulje spada u tu i tu specifikaciju koja je navedena na etiketi a taj koji ga sipa da zna koja specifikacija odgovara za motor u koji ga sipa tako da proveri ti koja specifikacija odgovara motorima koje ti najvise radis i uzmi najpovoljnije ulje u toj specifikaciji
ps . mobil provereno i sigurno manje para od wurtha

Zadnja izmjena od dobri (06-04-2011 20:16:55)

Offline

#5 06-04-2011 22:49:15

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

wurt je trgoovacka kuca i nema uvjek istog  dobavljaca , po meni puno para za nesto sto ne znas ni ko pravi, po meni aral,mobil,castrol,shel.

Offline

#6 06-04-2011 22:51:58

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

njihovo ulje nikad nije iste kvalitete to ti govorim iz iskustva barem u BiH tako prodaju dodju 2-3 bacve dobre pa onda jedna losa musterije se zale na potrosnju ulja a i okom  se vidi razlika a i cijena nikad nije ista mislim da njihovo ime koje ima tradiciju kvaliteta u BiH pada u vodu a na kraju godine jedva kalendar dobijes  od njih mislim da im je najbolje sto imaju u ponudi pneumatski pistolji stvarno su kvalitetni a za sve ostalo ja se ne oslanjam puno na njih ovo sve govorim iz licnog iskustva

Offline

#7 07-04-2011 18:36:00

dobermann
elproger
Iz: HR - vidim Kvarner
Registrovan: 18-05-2009
Komentari: 20

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

hvala kolege, izgleda mi da cu jos malo morati pricekati jer ovdje vidim oprecna misljenja. Malo mi je tesko vjerovati da bi se firma kao wurth isla "igrati" sa specifikacijama ulja i prodavati mida za bubrege. Najvise me strah da se ne desi ovo kao i kolegi "dizel servis" 2-3 bacve OK pa onda smece, pa musterije pi7de zbog potrosnje ili se pocinju cuti ventili...

sacekacu jos malo vesih iskustava ako tko ima pa onda definitivno odluciti...

Offline

#8 07-04-2011 20:40:15

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

evo da i ja iznesem svoje iskustvo radim sa njima ulje  vec duze vrijeme mineralno uzimam na bacvu od 200 l i nisam nikad imao problema a polusintetiku i PD na kantu od 5 l isto tako bez problema a sto se tice cijene da je veca jes ali ipak ja mislim da je3 to ozbiljna kuca da bi se zajebavali sa kvalitetom dobijes sertifikate fino ih uramis okacis na zid i broj telefona od dobavljaca i prst u uvo i samo sipaj

Offline

#9 08-04-2011 00:43:58

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

uzmi teglu od kile naspi ulje unutra upali mikser pa malo mutiti pa i corav vidi kad ti wurth uvali lose ulje a musterije malo malo majstore ja dosad nisam dolijeva nikad ulje a kako mi ti nasu ovo svoje moram a za cerifikat u redu neki dan sam ja drzao prezentaciju wurtovom dostavljacu za odvijace 3 isporuke 3 razlicita proizvoda momak samo slijeze ramenim,a sta ce radi za platu a meni kaze jebiga znas vidjecu ja sa svojima i to je to e toliko o njihovom certifikatu mada imaju oni i dobre robe netreba dusu grijesiti al ja sam oprezan sa njima

Offline

#10 09-04-2011 01:50:43

servisdijatom
elproger
Iz: macedonia stip
Registrovan: 28-02-2011
Komentari: 113

Re: Wurth ulje - iskustva i misljenje

jas koristim wurtovo ule po 2 tona godisno 10/40 i 5/30 vec 3 godine iimam samo dobre rjeci a to i musterije prvi primetuje ule je super


servis dijatom

Offline

Board footer