elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 29-05-2011 01:04:59

DUKI
elproger
Iz: leskovac
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 224

Re: Launch-DIAGUN

T je valjda launch C RAIDERS,valjda sam pravilno napisao.Ja to nemam.To sluzi da snimas parametre 24h.Stim sto snima samo kad auto radi.To je poseban uredjaj koj sluzi za pronalazenje trenutnih kvarova u voznji.Onda bocnes njega i on snima parametre i ti posle vidis kad ti se javlja problem u voznji koji senzor ti pravi problem.Ja ga nemam ali kazu da je korisna stvarcica.Kad se musterija zali da ponekad auto secka ili trokir ili bilo koji drugi problem ima povremeno a auto trenutno radi perfektno,onda bocnes ovo u obd prikljucak i das mu da vozi nekoliko dana.Na osnovu snimka ti mozes da vidis dali secka dok je vruc ili hladan,dali ima problem na 2000 ili 3000 obrtaja i tome slicno

Offline

#27 29-05-2011 11:30:06

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Launch-DIAGUN

Da to je CRecorder

Offline

#28 29-05-2011 22:07:50

DUKI
elproger
Iz: leskovac
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 224

Re: Launch-DIAGUN

Sto kaze sojic:to sam i kazao!CRekorder.Lapsus olivere.

Offline

#29 30-05-2011 00:08:29

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Launch-DIAGUN

za sad imam auto datu i probnu lampu i kad ocitam codne greske sa njom nikad me izdala nije...

Zadnja izmjena od internet majstor (30-05-2011 00:08:52)


@)).....

Offline

#30 02-06-2011 02:28:26

viktorpop
Gost

Re: Launch-DIAGUN

Hvala Duki, ja sam pokušavao i pokušavao da vidm kako to radi ali bezuspešno. Upravu si skorz, ima logike da zato ima slot za SD karticu u sebi.

#31 11-06-2011 05:38:39

stole
elproger
Iz: Skopje-Makedonija
Registrovan: 01-03-2011
Komentari: 510

Re: Launch-DIAGUN

ima li neko od vas da koristi klon diagun???? i kako ste zadovoljni rada jer ima neke zezancije da nemoze nesto da uradi kod auta ???? kakav mu je kvalitet jel je dugotrajna alatka ????

Offline

#32 12-06-2011 22:10:12

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Launch-DIAGUN

ne kupuj ga kao klona, osim ako nemas pare za bacanje


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#33 13-06-2011 01:38:21

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

ja koliko sam upoznat da neke posebne razlike nema osim da klon diagun se nemoze abdejtovati na oficijalnu stranu LAUNCH jer nemaju registrirani softver.a u globali nema neke razlike u radu ovo govorim od to sto sam cuo ako gresim nek me neko ispravi.
najmerodavni odgovor bi dao neko ko koristi klon diagun...

Offline

#34 13-06-2011 23:43:03

rakki
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 12-05-2010
Komentari: 94

Re: Launch-DIAGUN

gonza napisao:

ne kupuj ga kao klona, osim ako nemas pare za bacanje

e kolega nekako se nebih složio sa tobom . imam klona preko godinu dana . do sada sam radio 2x  nadopunu.
osobno sam ga naručio gore .u prvoj godini je bilo mukte .kasnije plaćaš smiješnu godišnju nadopunu .  kao što su već rekli nemožeš raditi  nadopunu sa njihove stranice jer nisi prijavljen ( nemaš serijski ) . nadopunu dobiješ mailom. iskopiraš na kartici i peglaj. tako manje bitno imao love ili ne . taj komoditet  ,takve nadopune i pristip stranici ne vrijedi 5 x više . malo sutra .svako hvali svoga konja.  bitno je koliko si osobno zadovoljan uređajem . trenutno tim klonovima toliko pada cijena da će ih valjda stavljati u prašak . ja sigurno razumijem nekoga tko je kupio orginal i iskrcao čudo love i sada čuje kako su drugi super zadovoljni klonom za smješne novce .ne ulazim u raspravu koliko kasni nadopuna i sl . kada bi mi to bio prioritet , imati svaki dan novi abdejt (Nitko sretniji od mene ) značilo bi da imam posao u  koji moram gurnuti čudo love bez imalo  žala . velika je muka kada taj isti uređaj pokušaš prodati kao polovan
za njega možeš dobiti  ništa . e sada je svakom na volju što kupiti . klon  trenutno (kažem trenutno jer dokle će nitko nezna )radi odlično . e sada o bacanju love bi mogla rasprava . za klona si dao ništa i dobit ćeš ništa . za orginal si dao čudo a dobit ćeš također ništa . dakle moj se do sada otplatio  i ja zadovoljan pa da i sutra cikne:)   .    nakraju krajeva pa zašto onda kupujete kineske KLON   kablove za op com ,za vcds  . LEXIU  CLIP..........?


kako se zove onaj auto sa trozupcem ? ma onaj sa vilama ? nema veze sjetit ću se . do tada pozdrav svima

Offline

#35 14-06-2011 01:28:06

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

Slazem se sa rakki ako je tako ali tako je ako damo hiljadnice evra na aparate a onda edan orginal DIAGUN ga otplacas godinama negledam razlog zasto bi radili samo za DIAGUNA
nema logike a znamo da tehnologija gazi i da za 5 godina diagun bi bio igracka u odnosu na drugu diagnosticku alatku . Onda bolje uzmeti klon peglas 1-2 godine otplatis ga ubrzo i imas neku ustedu novca uzmes nesto bolje, ako abdejt u odnosu kasnenja i nije neki problem u odnosu koliko platis
za orginal ...

Zadnja izmjena od pucval (14-06-2011 01:41:13)

Offline

#36 14-06-2011 17:10:04

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Launch-DIAGUN

Da samo recimo da razvoj softvera i uređaja košta, da niko ne kupuje originale neznam baš da b bilo isplativo razvijati uređaj i softver, sve je to povezano u krug....


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#37 14-06-2011 21:47:28

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

rakki napisao:
gonza napisao:

ne kupuj ga kao klona, osim ako nemas pare za bacanje

e kolega nekako se nebih složio sa tobom . imam klona preko godinu dana . do sada sam radio 2x  nadopunu.
osobno sam ga naručio gore .u prvoj godini je bilo mukte .kasnije plaćaš smiješnu godišnju nadopunu .  kao što su već rekli nemožeš raditi  nadopunu sa njihove stranice jer nisi prijavljen ( nemaš serijski ) . nadopunu dobiješ mailom. iskopiraš na kartici i peglaj. tako manje bitno imao love ili ne . taj komoditet  ,takve nadopune i pristip stranici ne vrijedi 5 x više . malo sutra .svako hvali svoga konja.  bitno je koliko si osobno zadovoljan uređajem . trenutno tim klonovima toliko pada cijena da će ih valjda stavljati u prašak . ja sigurno razumijem nekoga tko je kupio orginal i iskrcao čudo love i sada čuje kako su drugi super zadovoljni klonom za smješne novce .ne ulazim u raspravu koliko kasni nadopuna i sl . kada bi mi to bio prioritet , imati svaki dan novi abdejt (Nitko sretniji od mene ) značilo bi da imam posao u  koji moram gurnuti čudo love bez imalo  žala . velika je muka kada taj isti uređaj pokušaš prodati kao polovan
za njega možeš dobiti  ništa . e sada je svakom na volju što kupiti . klon  trenutno (kažem trenutno jer dokle će nitko nezna )radi odlično . e sada o bacanju love bi mogla rasprava . za klona si dao ništa i dobit ćeš ništa . za orginal si dao čudo a dobit ćeš također ništa . dakle moj se do sada otplatio  i ja zadovoljan pa da i sutra cikne:)   .    nakraju krajeva pa zašto onda kupujete kineske KLON   kablove za op com ,za vcds  . LEXIU  CLIP..........?


to je to.......

Offline

#38 14-06-2011 21:50:06

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

Ima li jos neko ko koristi KLON DIAGUN da kaze negovo iskustvo??

Offline

#39 14-06-2011 22:00:02

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Launch-DIAGUN

ja se ne slazem sa ovim. ali to sam ja.... vreme je bitno, a i muka mi je da jurim za dopunama. platis i radis kao covek. neki problem sa diag. i resi se u najkracem roku. Ima tu puno stvari. original diagun i nije toliko skup. al jbg. neki to vole na tezi nacin, a pogotovo za fiat ecu scan, tu stvarno nzm sta da kazem. takav je nas narod, navikao na muke pa to ti je. pozdrav svima


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#40 15-06-2011 22:34:02

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

Ima li jos neko ko koristi KLON DIAGUN da kaze negovo iskustvo??

Offline

#41 15-06-2011 23:37:22

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Launch-DIAGUN

drug gledaj vrijeme je novac znaci dok ti raduckas sa klonom,uveliko su izasle nove definicije i update za original direktno na sajt dakle kad radis oko nekih adaptacija kodiranja regeneracija fap-dpf i sl ti si u prednosti imas svez soft i rokas naplatis si svoje dok ostali kasne pola godine ili vise da dobiju taj update ti si im obrao bostan znas...


@)).....

Offline

#42 16-06-2011 15:03:27

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Launch-DIAGUN

Uglavnom ljudi misle da sa novim apdejtom dolaze samo novija vozila, pa onda kažu šta će mi apdejt ne radim ja nova auta, dok to apsolutno nije tako. Evo recimo launch sa dopunom za fiata od pre godinu ili više skroz ga loše radi, a sad sa ovim dopunama ga rastura. Tako recimo ko ima launch i nije ga dopunjavo dvije godine kaže da fiata radi nikako, a u stvari trenutno stanje nije tako

Offline

#43 16-06-2011 23:46:10

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

Ima li jos neko ko koristi KLON DIAGUN da kaze negovo iskustvo??

Offline

#44 17-06-2011 00:09:47

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Launch-DIAGUN

ajd ovako popuni profil pa ce neko u blizini tebe da se javi ko ima launch da se dogovorite da pogledas neki diagun malo ga probas prikacis par auta i tako to krene...

pucval napisao:

Ima li jos neko ko koristi KLON DIAGUN da kaze negovo iskustvo??


@)).....

Offline

#45 17-06-2011 04:09:57

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

reuf napisao:

ajd ovako popuni profil pa ce neko u blizini tebe da se javi ko ima launch da se dogovorite da pogledas neki diagun malo ga probas prikacis par auta i tako to krene...

pucval napisao:

Ima li jos neko ko koristi KLON DIAGUN da kaze negovo iskustvo??



druze interesuje me KLON DIAGU??? negove povoljnosti hvala na savet inace da ima neko kod mene KLON u blizini do sad bi ga naso 10 puta jer ne zivim u NJUJORKU...

Zadnja izmjena od pucval (17-06-2011 04:40:53)

Offline

#46 19-06-2011 00:02:11

DUKI
elproger
Iz: leskovac
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 224

Re: Launch-DIAGUN

Klon ti je kao original ali malo mjeftiniji.Nemas garanciju,nemas dopune i to je to.Ja sam uzeo original zato sto je bila mala razlika u ceni.Ti razmisli dobro i proracunaj se.Mada nevidim nista strasno da kazes odakle si.Ustvari mislim da je to prednost jer mozes da steknes nekog prijatelja,kolugu koji ce da ti pomogne i koji je blize tebi.Ja sam licno stekao par prijatelja koji su okolina moja oko 30-40km i to mnogo znaci.Mi nismo nikakvi hakeri,lopovi,muvatori da se krijemo i da radimo sve u nekoj zavijenoj formi.Opusteno buraz.Pozdrav

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: gonza

#47 21-06-2011 10:40:39

rakki
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 12-05-2010
Komentari: 94

Re: Launch-DIAGUN

DUKI napisao:

Klon ti je kao original ali malo mjeftiniji.Nemas garanciju,nemas dopune i to je to.Ja sam uzeo original zato sto je bila mala razlika u ceni.Ti razmisli dobro i proracunaj se.Mada nevidim nista strasno da kazes odakle si.Ustvari mislim da je to prednost jer mozes da steknes nekog prijatelja,kolugu koji ce da ti pomogne i koji je blize tebi.Ja sam licno stekao par prijatelja koji su okolina moja oko 30-40km i to mnogo znaci.Mi nismo nikakvi hakeri,lopovi,muvatori da se krijemo i da radimo sve u nekoj zavijenoj formi.Opusteno buraz.Pozdrav

5 x je jeftiniji  . ne karikiram , upravo tako  5x .   to nije malo .  dakle ja sam ga kupio osobno  gore . naravno kada ga kupuješ kod nas  klon ispada nešto jeftiniji od orginala  i onda nema rezona  za kupovinu . dok stigne do  krajnjeg  korisnika cijena mu skoči nekoliko puta .  pa ko je lud to platit . radije kupiš orginal i sve 5


kako se zove onaj auto sa trozupcem ? ma onaj sa vilama ? nema veze sjetit ću se . do tada pozdrav svima

Offline

#48 21-06-2011 19:43:23

Eduardo74
elproger
Iz: BL
Registrovan: 28-09-2010
Komentari: 156

Re: Launch-DIAGUN

Pa i nije 5x jeftiniji nego mozda 2x.Ali nebitno, za te pare radi ono sto treba osim dopuna. Imam orginal i sretan sam sa njime, A i dok sam imao klon i on je radio posao.
Evo primjera:
Opel Corsa nakacim OPCOM i udjem u airbag modul i nema grešaka, stavljam Multidiag i isto tako, stavim Diagun kad ono vidi vraga ima grešaka... a na tabli crveni se balon ko trešnja!
Opet drugi primjer: renault megane II, multidiag ne prijavljuje ništa na ABS/ESP sistemu, stavim diagun on prijavi senzor prednjeg desnog točka mehanički poremećaj, Renault Clip isto što i diagun.
Primjer treći:
Peugeot 307, multidiag pronalazi grešku i to recimo od 4 greške koje sam pročitao na PP2000 u ECU, izbacuje sve 4, onda diagun izbacuje prve dvije, a za druge dvije ispiše konsultuj korisnički manual... i tako ukrug...

Dakle diagun i nije tako los u ovoj prici, iskacu dopune svakih 10-15 dana za pojedine proizvodjace, pa ko voli i zeli da bude u "up to date" nek izvoli... i uvijek je bilo, koliko para toliko muzike (osim kod nas na balkanu)

Offline

#49 03-07-2011 02:30:23

pucval
elproger
Registrovan: 14-11-2010
Komentari: 82

Re: Launch-DIAGUN

vecinom od vas je spomenulo da KLON je problematican sa dopunom iskontaktirao sam sa jednim kolegom on kaze da negovi drug ima diaguna(klon) i da dopunuje negovi diagun preko meila e sad dopuna za razlika od orginala malo kasnije stizu ali ipak ima dopuna...pa kakvi su vasi komentari  ???

Offline

#50 03-07-2011 11:36:19

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Launch-DIAGUN

dopuna ima to je....kad ti dodje auto sa nekim raslicitim ECU u sebi a ti nemos uradit kodiranje odma ti dodje iy dupeta u glavi aha idem ja na sajt i direkt sa sajta skines dopunu odradis poso ali i naplatis kako treba dok cekas dopune za klona kasnis pola ili vise godina,imao sam slucaj sa jednom dijagnostikom koja pise da radi ali ne radi i sad da mi je poklone ne bije uzimao jer nisi siguran u svoj poso kad skacis auto ili ga radis ili namestas drugom kolegi posao...


PS evo i ovo treba uzeti u obzir jer nemoze sve imati u jedan dijagnosticki uredjaj bar to znaju iskusniji od mene...

Zadnja izmjena od internet majstor (03-07-2011 13:35:18)


@)).....

Offline

Board footer