elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-04-2011 19:32:39

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Stag 300 pritisak i temperatura

evo ovako sasvim konkretno pitanje prilikom autokalibracije isparvač tomasetto at09
,program isčitava lpg 1,20 bar,map0,27bar minimum benzin 3,2-3,3ms obrtaji600-700,
mislim mape su dosta dobre i to zanima me u onom djelu gdje se
upisuju "calibration parameters" dali tamo treba prije svake nove autokalibracije unjeti ručno podatke koje isčitava program
ili je dovoljno staviti kako je sad  tlak i temperaturu (sad je postavka temp52,operational 1,10 min 0,66bar)
razlika je 0,10bara pa sad koliko to igra ulogu ili nije tolko bitno, čisto me tehnički interesira nisam baš shvatio dali kod autokalibracije un sam pamti te podatke tj. ih učitava ili je potrebno prije samog postupka upisat te podatke iz programa.Hvala

Offline

#2 23-04-2011 22:54:24

rados
elproger
Registrovan: 22-02-2011
Komentari: 53

Re: Stag 300 pritisak i temperatura

pozdrav OPAKI;netreba tu nista da upisujes to program pamti posle kalibracije

Offline

#3 24-04-2011 14:30:06

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Re: Stag 300 pritisak i temperatura

Rados pozdrav zahvaljujem na odgovoru samo možda se nismo razumjeli,
ako se radi naknadno još jednom autokalibracija,
jel treba ove parametre unijeti ručno ili to program sam učitava automatski prilikom autokalibracije

Offline

#4 26-04-2011 23:18:55

otogas
elproger
Registrovan: 26-07-2009
Komentari: 13

Re: Stag 300 pritisak i temperatura

Kada je Stag u pitanju dovoljno je samo odrediti podatke za merenje broja obrtaja i tip dizni, treba podesiti reduktor na pritisak oko 1 bar i moze se uraditi autokaliobracija. Naravno ako se radi autokalibracija iznova potrebno je prvo uraditi vracanjue Ecu na pocetne vrednosti (Manufactures settings). Posle završene autokalibracije unose se podaci o nivou goriva, minimalnom i maksimalnom rpm, temperaturi, rpm i vremenu za prebacivanje, kao i vreme za prelazak u ms, podesi se minimalni pritisak na gasu. Posle svih radnji uz pracenje podataka sa lambda sonde i vremena ubrizgavanja benzinskih dizni urade se dodatna podešavanja u raznim režimima vožnje.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: hirurg

Board footer