elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-09-2011 20:29:09

mvinceti
Član
Registrovan: 27-04-2010
Komentari: 3

P-406 HDi 110KS snaga

Čitajuči ovaj forum nisam naišao na problem sličan mom.
Auto je 406 110KS HDi god 99.
Problem je sljedeći:
-auto ne odgovara na gas svaki put.Javlja se greška(greška senzora papučice gasa).Resetiro sam grešku i zamjenio senzor(potenciometar gasa sa rabljenima-valjda je dobar).Nakon nekog vremena greška se vratila ali nije bilo problema u vožnji auto je išo OK a ja sam povremeno resetiro grešku.
-u zadnje vrijeme(greška stoji cijelo vrijeme) auto neki put primi gas (prima gas cijelo vrijeme ali ko da ne radi turbina).dođeo do 1700 rpm i onda ide dalje istim tempom nema turba.otustim gas par puta(napumpam) i onda krene normalno punom snagom.
-čini mi se da je turbina ok,dal se tak manifestira mjerač protoka zraka ili je možda problem u dva vakum ventila.dal je netko imao sličan problem?
Hvala

Offline

#2 10-09-2011 22:03:55

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: P-406 HDi 110KS snaga

mvinceti napisao:

otustim gas par puta(napumpam)

Nije to benzinac sa frgazerom da se pumpa gas, nema koristi od ovoga na dizel motorima... smile
isčitaj greške i postavi na forum.....

(vezano uz pumpanje, svako malo se slatko nasmijem kak gledam kak dizele pale kad ostanu bez goriva ili kad povuče zrak, samo gledam kak nogom "pumpa" po gasu smile  )


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#3 11-09-2011 16:28:20

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: P-406 HDi 110KS snaga

meni je jos draze kad ga na minus 10 pali s gasom do panja, i onda auto cim upali ode u crvenu turazu, imas dojam da ce ventili poiskakati kroz haubu van, sve jos hladno, ulje se nije diglo, stisnut materijal....


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#4 11-09-2011 18:45:23

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

Re: P-406 HDi 110KS snaga

nista bolje za motor :sml:


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

#5 14-09-2011 12:31:08

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: P-406 HDi 110KS snaga

mvinceti napisao:

Čitajuči ovaj forum nisam naišao na problem sličan mom.
Auto je 406 110KS HDi god 99.
Problem je sljedeći:
-auto ne odgovara na gas svaki put.Javlja se greška(greška senzora papučice gasa).Resetiro sam grešku i zamjenio senzor(potenciometar gasa sa rabljenima-valjda je dobar).Nakon nekog vremena greška se vratila ali nije bilo problema u vožnji auto je išo OK a ja sam povremeno resetiro grešku.
-u zadnje vrijeme(greška stoji cijelo vrijeme) auto neki put primi gas (prima gas cijelo vrijeme ali ko da ne radi turbina).dođeo do 1700 rpm i onda ide dalje istim tempom nema turba.otustim gas par puta(napumpam) i onda krene normalno punom snagom.
-čini mi se da je turbina ok,dal se tak manifestira mjerač protoka zraka ili je možda problem u dva vakum ventila.dal je netko imao sličan problem?
Hvala


Mislim da ti se 90% radi o vakumu ili protokomjeru vazduha! Pregledaj crijeva vakuma turbine, el. vintil, pa onda vidi protokomjer. Meni se slično povremeno dešavalo, doduše nije mi izbacivao nikakve greške, al bio je protokomjer vazduha.

Pozdrav

Offline

Board footer