elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-12-2011 01:10:11

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Pomoc oko forda fokusa 1.8tdci 2003

igrom slucaja zapadne mi neki ford sa sledecim problemom,problem je taj sto kad stoji ugasen jako brzo isprazni akumulator,znaci za oko par sati ga toliko izvuce da nemoze ni lampice da upali takodje se desava da nece uopste da se ugasi znaci vratis kljuc on i dalje radi i onda par puta okrenes-vratis kljuc i onda se ugasi a isto tako se desi da se sam ugasi odjednom okrenes kljuc on normalno upali,e sad sta sam ja primetio:kad je ugasen rele od motorne instalacije koji pusta struju na egr,turbinu i ostale ventilice radi cak-cak-cak ito u jednakim vremenskim intervalima ne kao da smercuje vec kao migavac samo dosta brze.e sad sta sam ja uradio:zakacim mu ampermetar i vidim da on vuce oko 6 ampera i rele cakce,ja izvucem rele i on naravno vise ne cakce ali i dalje vuce 6A,ja mu izvucem osigurac od motornog(broj 9 20A onaj veliki) i on prestane da caka i ne vuce vise struju ja ga vratim ono sve normalno    necaka i ne vuce i ostavim ga tako jedno pola sata sa sve ampermetromi on ko za inat na nuli svo vreme ja vratim klemu isteram napolje i za jedno dva sata on opet mrtav skroz ja na kablove on opet cak cak ja posumnjam na ecu zakacim na dijagnostiku kad ono ni jedna greska,ja skinem ecu odnesem kod elektronicara poznatih koji se sa time bave oni ga pregledaju i kazu da mu oni ne nadjose mane,sad mi malo ponestalo ideja a i  slabo poznajem forda a i dalje sumnjam na ecu koji je us put da pomenem neki delphi u pitanju i neznam sta da radim sa njim.

Offline

#2 09-12-2011 01:23:56

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Pomoc oko forda fokusa 1.8tdci 2003

Ma tesko da je do ecu, prije da je nesto drugo, lici mi na bravu, koliko znam relej od motornog dobija - signal od ecu a + odnekud sa instalacije, sto bi trebala biti 15-ka, odnosno kontakt, pa sve i da mu ecu da signal ne moze "caktati" ako nema 15-ke......moj savjet, pogledaj odakle dobija + na relej, provjeri bravu, jer zna se i ugasiti auto i sve mi lici na nju.......

Offline

#3 09-12-2011 01:28:26

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Pomoc oko forda fokusa 1.8tdci 2003

ma u redu i meni lici na bravu ali zasto cakce i to u jednakim intervalima da je brava to bi se drugacije manifestovalo a i zasto vuce struju a ugasen je kontakt i prestaje kad mu iscupam rele od motorne

Offline

#4 09-12-2011 02:02:49

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Pomoc oko forda fokusa 1.8tdci 2003

Pa mozda zato sto nema dovoljno struje/napona sa brave pa mu ecu ne zna da li da ukljuci ili iskljuci relej.....probaj raskopcati bravu, moras odnekud krenuti......

Offline

#5 09-12-2011 20:08:05

fabia
elproger
Iz: DBK
Registrovan: 21-03-2010
Komentari: 59

Re: Pomoc oko forda fokusa 1.8tdci 2003

Probaj procitati greske u Body Control Modulu, meni se cini da tu BCM pravi problem.

Offline

#6 10-12-2011 21:10:04

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Pomoc oko forda fokusa 1.8tdci 2003

hvala na pomoci ali resio sam,doslo je do kurslusa u konzoli osiguraca.

Offline

Board footer