elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 29-08-2012 11:34:46

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Vakumski isparivac i automatski prekidac

Na automobil sa direktnim ubrizgavanjem benzina ugradjen je venturi sistem plinskog uredjaja (elektronski isparivac VOLTRAN i automatski prekidac LOVATO sa prebacivanjem od preko 2000rpm). Problem se ispoljava u duzem verglanju nebitno dal je radio na benzin ili plin pre toga, kao i paljenju kad je hladan, a desava se i da se gusi na leru, gasi.. Primetio sam da posle gasenja cujem blago sistanje iz isparivaca kao da pomalo curi plin, kad zavrnem slavinu za dovod gasa onda pali na benzin bez problema.. Verovatno je elektroventil u pitanju ali sobzirom da imam isti takav isparivac ali vakumski (bez elektroventila) i kad vec skidam stari zanima me dal moze da radi bez problema taj vakumski isparivac sa elektronskim automatskim prekidacem..? Znam da je potrebno povezati vakum crevo sa usisnom granom, ali me buni i ona spulna sto se nalazi na sredini isparivaca sto ima samo jednu buksnu.. Gde se ona vezuje i moze li ta kombinacija da radi bez problema ?

Offline

#2 29-08-2012 11:50:42

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Vakumski isparivac i automatski prekidac

slika

Offline

#3 30-08-2012 08:42:18

vazlan
elproger
Iz: Sombor,Srbija
Registrovan: 27-08-2012
Komentari: 44

Re: Vakumski isparivac i automatski prekidac

Ako se cuje sistanje iz isparivacanakon skidanja kontakta znaci da plin i dalje curi u motor.Ustvari taj plin koji iscuri nakon gasenja motora napuni usisnu granu i cilindre i posto ga ima previse umotoru naravno da tesko pali.Problem je najverovatnije u ispaivacu i to u gumici koja sprecava izlaz plina iz isparivaca.Moja preporuka je da promenis taj Voltran jer samja pokusao na vise uredjaja da resim taj problem"prelivanja" i na kraju se zavrsavalo sa montazom Lovato isparivaca.

Offline

Board footer