elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#101 27-07-2012 20:55:37

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

cubica napisao:

a danas?? smile
cubaxuz smile

boze bolje pameti al nisu prilike hahahhahaha lovatorica sreca taj tvoj laptop otporan na cubu inace je to nesrecna tica smile


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#102 28-07-2012 04:39:08

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

pa tako i meni sve radi sto preduvam dok je u servisu, cim dam musteriji ete ga za dva dana smile pu pu da ne baksuziram, nak'o velim samo smile
cubatorica


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#103 29-07-2012 21:47:43

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

imam problem sa acer aspire 5600,primarni kvar je bio ventilator koji isu mogli pronaci i zamjeniti pa sam dobio taj racunar za djelove a odlucio sam ga ozivjeti ako uspijem i uspio sam izmodificirati ventilator radi ko doksa ali pojavio se drugi problem a to je da nece da propici instalacija,desava se da krene instalacija i prije nego sto ocita sve podatke sa cd da bi zapoceo kopiranje i nastavio instal. on se restartuje,zna da se zaledi slika na ekranu i zna izbaciti i gresku postavicu sliku,uglavnom imam osjecaj da se nesto pregrije a dali je to graficka treba mi pomoc i savjet.

HD sam mjenjao tacnije 2 ispravna 100%,probao memoriju,to sam radio u sradnji sa kolegom koji se bavi prodajom djelova i racunara pretezno polovnih.

sta da se radi,jel ima ovo cudo neku specificnu boljku i da li se isplati zajebavati sa njim.

Zadnja izmjena od mb73 (29-07-2012 21:48:26)

Offline

#104 30-07-2012 06:19:01

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

auu, sta je sve ispisao sad posle toga ne znam ni kako ti je uspevao da ode u setup uopste sad da nisi rekao da si RAM menjao i da ne videh ovu sliku tipovao bih na memoriju..ja obicno koristim onaj Golden test sa Hirensa.
Ne znam sta bi mogao tu..imao sam i ja jednom ventilator problem i zakivao je komp i gasio se, ali ovo sad, ni slicno nije tom problemu..ne znam, da uzmes polako pa preduvavas duvaljkom deo po deo maticne pazljivo i gledas kad ce da se otkoci..?? Onda si barem lokalizovao mesto kvara?? Ili da uzmes kao kolega lovatorica, simulacija kade za letovanje u sporetu..pazljivo skines sve sto moze da gori ili se topi pa u rernu, pa sta mu Bog i sreca dadu sad
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#105 30-07-2012 09:49:47

cybercom
elproger
Iz: Vojvodina
Registrovan: 02-09-2010
Komentari: 53

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

Niposto se ne sme raditi da nacin "roshtilj", kako se negde opisuje. Kvar se mora lokalizovati, a po svemu sudeci, ovde se radi o hladnom lemu ispod procesora. Na takvo stanje se doslo koriscenjem lap-topa bez adekvatnog hladjenja komponenti.
Druga mogucnost je i ta da je "crkao" sam procesor, ali da ne baksuziramo.
Vracanje LAP-TOP-ova imacete uvek ako se vodite takvim nacinom "popravke".
Jedino resenje za takv kvarove je KOMPLETNO SKIDANJE procesora, ponovno KUGLANJE istih i VRACANJE na mesto.
Letimicno "produvavanje" konvencionalnim duvaljkama svih komponenti, dovodi do jos veceg kvara, koji kasnije postaje NE POPRAVLJIV !

Po mom dugogodisnjem iskustvu, jedini kvalitetni i dugotrajni rad se moze zavrsiti IRDA-om radnom stanicom za skidanje i vracanje komponenti u BGA i uBGA komponenti.

Lap-topovi uradjeni na gore pomenuti nacin, nikada se nisu vratili zbog istog kvara.

P.S. Moja preporuka je da na popravljenim lap-top racunarima modifikujete i uz pomoc bakarnih folija povecate povrsinu hladjenja istih.

Offline

#106 30-07-2012 12:36:18

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

ma naravno, ako je musterijin laptop onda ne ide tu rostilj niti ista iz kuhinje smile jedino ako je tvoj licno i nije ti ni stalo do njega mnogo. Rebal je jedini pravi nacin.
@cybercom, koliko si platio tvoju IRDA i gde si nabavio?? Znam da neke cifre mogu biti zastrasujuce za takav profi alat, da li ove iz kine mogu da zavrse posao??
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#107 30-07-2012 16:14:23

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

vidi ovo,

taj mali saraf je bio falio kada sam ja poravljao ventilator i ja sam se naso pametan da taj sarafic zavrnem i posle se desavale te cudne stvari pa sam onda posumnjao malo u plocu grafiku i taj sarafic pa sam ga malo za test popustio a onda sam ga skroz odvrnuo i zafrljato sto dalje i od tada laptop sljaka ko singerica.

instalacija je prosla za 10 a kada sam jos i drajvere poskidao sa oficijalne stranice pa sljaka bolje nago moj novi hp.

e sad mi je problem ostala samo jos baterija,dobio sam od tipa da testiram skinutu isto sa acer aspire i sve pase samo sto me upozorava kada upalim da je neodgovarajuca i normalno ne pusta da se digne sistem.

covjek kaze da ima opcija da se iskljuci to upozorenje ali ja je nisam nasao u biosu pa ako neko od kolega sta zna blagodarim.

Offline

#108 31-07-2012 01:25:20

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

upozorenje ako negrijesim nije u biosu nego u bateriji smile


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#109 31-07-2012 02:01:17

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

jel znaci da se ne moze zaobici upozorenje tj. valja uzeti adekvatnu bateriju.

Offline

#110 31-07-2012 02:04:46

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

jesi se kad zapitao kako laptop vidi da je njegova baterija, koliko u njoj ima % struje itd??


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#111 31-07-2012 10:37:25

cybercom
elproger
Iz: Vojvodina
Registrovan: 02-09-2010
Komentari: 53

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

"ma naravno, ako je musterijin laptop onda ne ide tu rostilj niti ista iz kuhinje  jedino ako je tvoj licno i nije ti ni stalo do njega mnogo. Rebal je jedini pravi nacin.
@cybercom, koliko si platio tvoju IRDA i gde si nabavio?? Znam da neke cifre mogu biti zastrasujuce za takav profi alat, da li ove iz kine mogu da zavrse posao??
cuby"

Kao shto kolega kaze, kosta podosta. Iz Kine direktno se ne isplati uzimati. Razlog je sama tezina uredjaja, koja drasticno povecava cenu. Jedini nacin je da se "prikaci" nekome ko pakuje kontejner tamo, pa da se posiljka "pridruzi". Ovako na komad-dva je skoro pa i ne isplativo.
Sto se tice "kineskih" radnih stanica (pa sve su one Kineske zar ne ?... hehehehe), salu na stranu, da rade posao, ali sve u zavisnosti od kvaliteta.
Morate samo obratiti paznju na jednu stvar : YouTube klipovi na kojima se demonstrira skidanje procesora i sl. u praksi nije ni priblizno jednostavno kao na tim klipovima ! Osnovna stvar, koju morate shvatiti je ta da LIKOVI koji snimaju te demonstracije ne rade to prvi put na cipu. Znaci ti CIPOVI koje skidaju su VEC BILI SKIDANI pa VRACANI !
OSNOVNA razlika izmedju klasicne "duvaljke" i IRDE je ta, sto IRDA ne radi tako "brzo" kao duvaljka, znaci potrebno je VREME i STRPLJENJE.

P.S. Ako je nekome potrebna jedna IRDA (polovna sa rezervnom lampom), malo presla, oko detalja moze na PM.

Offline

#112 31-07-2012 11:19:38

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

nisam se nikad zapitao,nisi mi odgovorio ako znas.

skyline-GTR napisao:

jesi se kad zapitao kako laptop vidi da je njegova baterija, koliko u njoj ima % struje itd??

Offline

#113 31-07-2012 15:27:47

cybercom
elproger
Iz: Vojvodina
Registrovan: 02-09-2010
Komentari: 53

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

nisam se nikad zapitao,nisi mi odgovorio ako znas.
skyline-GTR napisao:
jesi se kad zapitao kako laptop vidi da je njegova baterija, koliko u njoj ima % struje itd??

BSI linija na bateriji sluzi da bi dala racunaru-telefonu povratnu informaciju u vezi stanja baterije. U nekim varijantama baterija pamti i koliko "ciklusa" punjenja je imala. U tim slucajevima je dovoljno (nekada) iscitati i resetovati sadrzaj serijskog eproma i "resetovati" taj ciklus. Kod vecine baterija ne postoji serijski eprom, tako da kada baterije "izdahnu" ne postoji mogucnost produzetka "zivota", vec iskljucivo zamena.

pozz.

Offline

#114 31-07-2012 15:57:23

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

da ponovim kod mene izbaci upoz. da je neodgovarajuca i cuo sam da se navodno moze zaobici upozor. pa me interesuje moze ili ne da trazim drugu

cybercom napisao:

nisam se nikad zapitao,nisi mi odgovorio ako znas.
skyline-GTR napisao:
jesi se kad zapitao kako laptop vidi da je njegova baterija, koliko u njoj ima % struje itd??

BSI linija na bateriji sluzi da bi dala racunaru-telefonu povratnu informaciju u vezi stanja baterije. U nekim varijantama baterija pamti i koliko "ciklusa" punjenja je imala. U tim slucajevima je dovoljno (nekada) iscitati i resetovati sadrzaj serijskog eproma i "resetovati" taj ciklus. Kod vecine baterija ne postoji serijski eprom, tako da kada baterije "izdahnu" ne postoji mogucnost produzetka "zivota", vec iskljucivo zamena.

pozz.

Offline

#115 31-07-2012 17:12:08

cybercom
elproger
Iz: Vojvodina
Registrovan: 02-09-2010
Komentari: 53

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

Daj mi tacan model tvog Lap-Top-a i sta pise na bateriji koju si dobio ?

Offline

#116 31-07-2012 20:39:51

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

laptop-Acer Aspire 5600

baterija:

lithium-ion battery
Model no:lip-4084qupc sy6
Rating 14.8 v   2000 mah
bt004040045490a76demo1
sew 05 47 asy

Offline

#117 31-07-2012 21:02:34

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

evo sta pise na laptop-u ispod bat.

snid:64102025

ostali podaci:
aspire 5600
model no zb2
dc rating 19 v   4.74 a zb2

Offline

#118 21-09-2012 22:30:20

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

koji laptop najbolje izabrati za dijagnostiku,uzeo sam hp 6735b ima serijski port i dobre performanse, ali ima i problema s maticnom,pa ide u prodaju vjerojatno. dali uzeti neki mini laptop 10.1' ili normalni? s obzirom da je vecina ovih dijagnostika na usb. a ima i dobrih usb>232 konvertera

jednostavno nisam pametan,pa molim savjet

Offline

#119 21-09-2012 23:17:32

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

dell d630, a ovaj je idealan :

dell 6400 xfr



---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#120 21-09-2012 23:37:21

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

ovaj je stvarno dobar,ja sam se zajebo pa uzeo hp al ne sto je hp nego sto sam uzeovelikog formata,18-ka pa sad se mucim kad trebam sjest u auto.
mislio sam ga koristit i za dijag. i za net i ostalo i ispostavilo se da je glupost iako sam instal. dual sistem opet ne idem na net iz sigurnosnih razloga,dzaba ispljuno pare za nov-mocno jak al prevelik laptop.

Offline

#121 21-09-2012 23:43:18

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

kak se krecu cijene ovom xfru? ma meni je ovaj hp odlican,isto imam dual sistem, al riknula mi je maticna,zamjenio sam ju i moguce da se kvar ponovi,pa bi ga radije prodao prije nego opet rikne

Offline

#122 22-09-2012 11:23:44

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

pozzz

dali je neko od vas čitao i pisao po karticama PCMCIA, ja imam karticu imam file koji trebam upistati ali nemam software, našao sam na netu neki Card explorer manager  on pročita sadržaj sa kartice ali nemože pisati kaže da mu nedostaje 12v.... ako je neko radio ako može za pomoć  ili ima savjet šta raditi......

hvala

Offline

#123 22-09-2012 15:06:47

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

to neki upgrade fw kartice??


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#124 22-09-2012 15:16:02

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

skyline-GTR napisao:

to neki upgrade fw kartice??

kartica je od dijagnostike GM

Offline

#125 23-09-2012 23:22:13

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Racunari, laptopi dajem savjete oko servisa popravke itd...

kupio t30. njega je uvijek dobro imat

Offline

Board footer