elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#76 20-09-2012 01:45:02

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Hehe ,,naravno net majstore,,razumemo se...nisam ni mislio na tebe niti na bilo koga.odredjenog,,rekao sam  za sve ..koji su mislili ,znali,tvrdili ,ovako ili onako..a sto ti kazes,,sasvim je ok sa tvoje strane ,naravno,,a da si na mojoj...;)?.mozda se slucajno poklopila tvoja recenica..sa mojom ..sasvim slucajno..>>Zaista nisam i nemam nameru da bilo kome nesto ,,lose ili slicno kazem,,samo reci hvale,za sve,,ponavljam za sve..ima ljudi koji neznaju,,ima koji znaju,,ali cute,,jer tajne zanata se ne ...a i ima onih koji ce te pozvati tel,,kao mene i reci to ,i to ovako i onako..i resen problem,,a ima i ljudi koji ce ti kao popraviti automobil a u stvari iz zle namere i iz neke vrste,,lukavstva ..osvete... zbog,,banalnih ,,stvari koje nemaju veze sa zivotom i pricom koju je taj neko cuo od nekog itd itd neznam kako to da opisem..meni se desilo bas ovih dana,,namerno odradi posao sa ciljem da ti izbije jos koju stotinu eura,,za dzabe..poptpuno svesno,,i sasvim slucajno se to sazna od sasvim desetog coveka preko desetog coveka i onda ..jednostavno nemozes da verujes sa kim zivis,i gde zivis i kome vozis auto na popravku,,..Naucicu ja tu mehaniku i sam cu da popravljam sve,,ionako sam vise poludeo...Nebih o tome ovde..ovde su svi manje vise dobronamerni ljudi,,neko posmatra,neko ti ponesto kaze neko nista neko sve i tako,,bitno je da se problem resi ,,a koliko ce to da kosta..to je vec..nepoznata x uvek u svakom poslu ,,pogotovu oko motora ,jer jedan kvar moze da te odvede na sasvim drugi,treci i tako....dok ne odradis redom i zatvoris krug...E gde nam je ZASTAVA 101...moreeeeeeeeee?!!!!!..Uvek cu za moj novc dobrooooo razmisliti kod koga cu da  oteram buduci auto,,i kada mu ga oteram ,,koliko kosta,,ok garancija,fiskalni racun,,inspekcija tuzba pa ajmo,,,lagano,,jer  zaista ima idiota da ne poverujes,,a ima i zaista casnih i postenih ljudi..koji kada mi odrade posao kazu cenu ,,uvek ali uvek sam platio makar deset e vise..plus da se popije nesti i zasladi..ali za kretene treba biti dva puta veci kreten,,i po dzepu isto kao oni mene ili bilo koga drugog,,jer i ja radim neki posao za koji dajem garanciju,,i ljudi tu garanciju,verujte koriste maximalno,,za najmanju sitnicu..tako da,vise ovako na ovaj nacin ne radim moj auto kod nikoga..Cast svima poverenje,samo sebi,,i ima par ljudi i ovde i na drugim forumima koju su zaista,,ljudi u pravom smislu reci,,ruzno je nabrajati ih i odvajati jer,ce drugi ispasti manje ljudi jel..a ima i ljudi koji procitaju i jednostavno se njih to ne tice,,ko sam pa ja nekom tamo da mi to kaze..a recimo ,,mene momak ,,da mi br tel kaze dodji tu i tu,,toliko to kosta ,,i problem resen za nekih 2h..Tako da..svi smo ovde manje vise zbog ,,druzenja,razmene iskustava,problema,,kako resiti,pomoci ljudima....Calibru,Vectru i Astru..sam diplomirao....u nekom nizem nivou,,daleko od toga da znam ,,ali dovoljno da nisam laik da ,,crkla gumica ,,e mora generalka..na to sam mislio..ehehhe..Za sve probleme postoje simptomi i pokazatelji koji su tacni i tacno se zna o cemu se radi..to je tajna zanata..Ko ima srece pa ode kod postenog coveka,,koji ce da NAPLATI svoje znanje i rad ..taj je zavrsio i resio problem,,ali problem je u tome sto na svakoj tarabi okacili majstor za Opela WV,Bmw...itd,,a ovamo...jojjjjjjjjjjjj prso sam..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#77 24-09-2012 17:57:49

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

poz svima,,kao sto rekoh javicu se za koji dan,,evo..presao sam oko 360 km..ujutru pali na pola kljuca,,bez verglanja,gasenja i slicno..nije do sada ni kap jednu potrosila ulja,,inace ko je prati temu zna da je na oko 150km trosila i preko 1l...Tako da mislim po ovome i po ponasanju do sada da je sa ovim ..zamenom ovih teflon gumica i prelivnih creva,naravno i filtera za gorivo..problem resen..Sada ostaje da se vozim,sipam jefitno e dizel gorivo i uzivam ,,jel..dok ne prodam pa kupim jos veci i bolji auto....heehe Hvala svima na lepim zeljam ,na pozitivnim savetima ,na negativniom,,u smislu da to nije to ,to je ono ili ovo..eto ispostavilo se da je bas do tih gumica a da motor kao i sto su mnogi rekli radi perfektno kao i sto radi,,stim sto sada jos bolje posto je unutra ispran sa jedno 25 l novog ulja i jedno tri nova filtera za ulje,,hahahaha samo sapouce,,bosh pumpa takodje lepo podmazana ve polusintetika,,kvalitetna..sve u sve ..ok je..Hvala jos jednom svima ..na svemu,,posebno nekim ljudima odaqvde,,ujedno se izvinjavam adminu..ako sam nesto negde,nekog mozda nenamerno uvredio ili nesto prokomentarisao a nisam trebao..nije mi bila namera,,mozda jedino u nekoj replici iz revolta uzvratio,,posto nemogu da precutim bas ponizavanja i omalovazavanje ,,jer smatram da na to niko nema prava i prem nikome,,bar ne prema meni,,ne dozvoljavam..a za druge..kako ko..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#78 24-09-2012 22:26:12

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

hmm daklem moze lock....


@)).....

Offline

#79 24-09-2012 22:36:24

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

mislim da je jasno svima i da je dobro prosao sa ovim kvarom.

Offline

#80 25-09-2012 01:17:45

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Naravno..sto se mene tice ,kako admini zakljuce..Nadam se da sam malo pojasnio kako ,zasto a i na koji nacin sam kod mene ,,resio problem uz veliku pomoc ,nekih ljudi odavde a i sa jednog drugog foruma..Znam da sto se majstora tice nije bas popularno ,otkriti kako se resava ovakav problem koji moze(u mom slucaju malo da kosta)..ili mnogo...?..ali opet,,ovo je bilo kod mene,sto neznaci da ce ako se nekom manifestuje isto,,resiti problem na ovaj nacin,,dakle,,ja sam samo odavde krenuo i kao sto rece mb73 dobro sam prosao..hvala bogu i nadam se na tome zavrsio sa njime..Zaista zelim ,iskreno svima da se zahvalim,,na pregledu-postova,pracenju,savetima,predlozima,kritikama(svi imamo pravo da razlicito mislimo)..da ne mislimo razlicito nebismo ni dolazili do resenja..Bilo je ovde konkretnih ,predloga,ali i nekih nejasnih,pitanja ,sasvim ok ali i smesnih ,,tako da je zaista bilo zanimljivo,slozimo se svi..Nadam se da niko nije nesto zamerio,shvatio pogresno ,,bar ja nisam nikome..a sada ako sam nekog mozda na neki nacin ,,,makar i nesvesno povredio nekom recju,,,izvinjavam se,jer nije mi to bila namera ,,niti ce biti ..postujem sve,,..pozdrav za net majstora,mb73...i sve ostale koji su od pocetka ,davali sugestije,i predloge mogucih kvarova ili nemogucih..svejedno..svako je manje vise bio u pravu u onom delu dokle ga se ticalo i cime se sretao kroz profesiju..ovoje bilo malo onako specificno,za nevericu..ali eto..desava se..kada se sve to otvori i pogleda i vidi na koji nacin to unutra funkcionise,,onda postaje kristalno jasno da je moglo i mnogo vise da trosi nego sto jeste..;)..Da sam postavio slike ,koje sam slikao..cudili bi se mnogi koji se nisu sretali sa ovim probl..i opet nebi verovali da to moze toliko da posrce ulja..u povratni vod...;)Nego verujem kada nije potroslia ni kap ulja na predjenih 370km,,i to pod solidno zestokom voznjom(namerno)..da je ovaj kvar,problem resen kako za mene tako i za mnoge druge,majstore i momke poput mene koji ce imati ovakvu vrstu problema..Pozdrav adminima,Aca!


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#81 25-09-2012 09:58:54

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Uh, pa ti nas otrova ovde svojim komentarima, a verujem da su i svi majstori koje si posetio poludeli od tebe. Zatvorite ovo vise, nema smisla.

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor, stratos, aca, The Minister

#82 25-09-2012 11:32:42

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Tebe sam nesto otrovao,cime?...I nisam bioo kod x majstora vec kod jednog koji je odradio,ali nije znao da odradi i isterao mi dodatnih 150 e iz dzepa za dzabe zato sto mi je nove gumice pocepao i drugog koji je zavrsio za dva h sve..A ti ako si se nasao u necemu to je tvoj problem ,,uopste me se ne tice,,Zatvori ti temu... obrisi je.... da vise niko nemoze da vidi kako se resava ovaj problem bez radjenja generalke,,jel te to muci???..No comm,zaista no comm..Kako se ljudi kroz dve recenice stave sami gde im je mesto..Admine zatvori ovu temu molim te zbog ovakvih ljudi ,,jer i pobrisi sve ovo da bi ovakvi mogli da zive na tudjoj muci jer...u tome je cela poenta..Nije vredno da se vise komentarise niti da se odgovara na ovakve komentare,jer se jasno vidi,zbog cega se tako komentarise..U svakom slucaju ,,pozdrav i tebi.,,nadam se da ces preziveti trovanje i zaraditi od dva posla za ceo zivot ..milione ...;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#83 25-09-2012 15:53:58

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Taj koji je majstor i zivi od ovog ima registrovan servis i obaveze prema drzavi.Ima majstora kojima je ovo dopunska mogucnost za zaradu,koji uce po forumima i boli ih oce resiti problem ili ne, vazno im je uzeti pare.Ovi prvi nisu jevtini i ljudi im se obracaju tek kad prodju sve priucene majstore.E sad situacija kod musterija je obrnuta.Oni ce poci u bilo kojoj supi ili garazu neregistriranu, kako bi prosli jevtinije.
Mene licno vredjaju tvoji komentari, jer ja zivim od ovog posla, specijaliziran sam za opel i auto ne izlazi iz mog servisa nepopravljen.Moze izaci jedino ako je musteriji skupo, pa mi plati ono sto sam odradio,kao dijagnozu , expertizu...
Opet nam nisi rekao sta je tvoja profesija i ima li neki forum za tvoju profesiju pa da se uclanim tamo i mozda ima problema koji ljudi tvoje profesije mi nisu resili , pa da ja tamo malo u tvom stilu pocnem da pisem referate.
Zamara me ovo pisnje, pa necu vise, moze jedino da se upoznamo pa da se iznapricamo kolko oces.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: stratos, aca, The Minister

#84 25-09-2012 16:41:04

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Najgore i jeste u svemu ovome sto ja nisam hteo da sam popravljam auto,,vec bas kod majstora koji i9ma reg radnju fiskalnu kasu racun,,zivi od tog i ..sta napravio mi je vise steta koju sam ja naravno platio i ako te zamara nemoj da se ukljucujes u komentare,,nisma nikoga imeno ovde naveo osim kada mene ,,recimo ovako licno ti pomenes ,,konkretno isto kao i gospodinkoji se prvi put ukljucuje u neke postove i pise kakko je otrovan,,ja nikome nisam pomenuo ime..Procitakj malo kroz moje postove sta ja CENIM kod majstor,.,dobar dan,,evo auto imam taj i taj problem..uzme,pogleda,,kaze,,za dan dva,,momak,,to ce tebe da kosta toliko,,i molim lepo,,ja mu to p[lacam..njegov rad i znanje..Medjutim,,krecemo od ovoga,pa ako nije to onda je ono,pa ako ni to ne resi onda ce ovo sto posto a ja vadim i placam..pa gde to ima,.,proprati malo moje postove pa ces videti da ne citiram samog sebe..Naravno da postujem,MAJSTORE,,koji jesu MAJSTORI,,poput ovog jednog u Jagodini,,covek otvorio resio naplatio molim lepo,,hvala mu,,a pre njega ,,to sto ti Marsher kazes,,reg radnja uredno,,covek mi je za 3 min naporavio stetu od 150 e,,sta ja da radim,,da idem u inspekciju da ga tuzim,,jel to ..ili ce po onom starom ok desava se svi gresimo..nemoj molim te.,.ljudi smoo,,moja profesija je bezbednost..i radim je vrlo dobro..eto rekao sam ti,,Mozemo se naci uvek na picu ako te nesto muci u vezi toga...Ali isto takodje sam rekao da solidnoi i znam i neznam,,oko mehanike,,ali dovoljno da me niko ne pravi budalom i da palcam 600e popravku bosh pumpe ako je crkla jedna gumica koja se na licu mesta menja,,i koja je smesno jeftina,,kao i ovo kod mene sto se desilo..Taqko da ako te i dalje vredaju moji komentari..ok to je tvoje vidjenje situacije,,mene vredja kada me neko pravi budalom i baca minovqac a kvar mi ne otklanja,,i to mu platis i rad i diojagnostiku i delove i sve i opet nije dobro pa ajde ponovo..Stavi se samo malo na moje mesto..Pitao bih te onda dali bi te vredjali moji komentari,,deset puta sam se izvinuo svima odavde,,i zahvalio na poz i neg,komentarima,ja sam kulturan covek,,dobroobrazovan,nije mi namera da nikog uvredim,,ovaj forum sluzi da jedni drugima pomognemo,,savetima ili kritikama..ako su na mestu..Prihvatam kritiku sa tvoje strane,,naravno da nisu svi ljudi isti,naravno da nisu sviMajstori isti,istog nivoa znanja,,ali ako nesto neznas(sto je bio moj slucaj),,nemoj da radis,,a ja nikome ovde nisam rekao ej,,ti nemas pojma o tome,,sta ti znas ,to nije to ,to nemoze da bude to,,nema sanse itd,,a meni jesu,,samo pregledaj postove,i moje i tudje..i opet nikoga nisam vredjao,stavio ga postrani,svako ima pravo da iznese svoje misljenje,,meni je svako dobrodoslo..A tebi zelim da od tvog posla ,lepo zaradjujes,resavas probleme ljudima i da tvoje znaje unovcis,,a zaista nemas razloga ovim tonom da mi se direktno obracas..Mislim da nemas...Dakle,,znas,,resi i naplati..neznas,,nisi resio,,a ja platio,,onda ti meni plati.jel to korektno..To je poenta cele price,,meni je momak ovo resio ,zahvaljujuci njegovom ikustvu od ranije,,a i po preporuci nekih ljudi odavde,,i to je to,,ja sam vam svima zahvalan..i ne vredja me niko..osim ako me opsuje,nevidim razloga za to ali ok,svako ima svoj nivo i kulturu,,i jos jednom molim adminaq da zatvori ovu temu jer i mene mrzi da se tu ..nerviram ,,za neke ljude koji ili nezele ili nisu u toku ili jednostavno ukljuce se na zadnja dva posta i onda kom...i paljba po meni..Hvala svima,,srdacanm pozdrav,,necu vise nikome odgovarati na ovu temu,,osim adminu....A ako otvorim drugu temu,,pitacu,ko zeli moze da mi odg,ko ne zeli nemora,,njegovo pravo i ja to postujem..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#85 25-09-2012 20:59:38

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

ajde malo sjasi sa te tastature..tebi izgleda zena neda da pricas u kuci....i prestani samo reklamiranje procitan si odavno

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: stratos, aca, The Minister

#86 25-09-2012 21:16:59

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

nemoze se procitati ovoliki test,cjeli dan buljim u servisu ispadose mi oci jos valja citat ovoliki tekst kad ga vidim pokusam procitati ali ne ide,nemam nista protiv momka ali pise najduze postove.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#87 25-09-2012 21:30:47

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

kako bi tek izgledala njegova molba za posao big_smile:D:D:D

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#88 25-09-2012 23:50:43

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

ja cisto navrati da vidim jel ovo pod kljuc....
jedna konstatacija ne da covek otrova sa ovim problemom nego udavi sve izjedna do jednoga,pise ovde pise tamo na drugom forumu,proverava nas majstore ovde proverava tamo,misli bajo da nema niko google da prosara i vidi relacije neke...
ovaj posao oko astre ispade kao ona prica tresla se gora rodio se mis,za nas ustaljene koji se srecemo sa svakim problemom sad ovo moze biti misaoa imenica....
ovdje covek treba biti profajler i da sve uglove sagleda pa da kaze nesto vise... yikes


@)).....

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#89 26-09-2012 01:39:47

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Da kada ce kljuc admine..?..Nemam komentar,,nemogu da se spustam na nivo pojedinih ljudi odavde zaista,,prvo mi neda moje vaspitanje i respect prema drugima,,a drugo moje obrazovaje,i zanimanje..Kada ovi sto komentarisu,,sveznajuci,,budu se vratili malo unazad videce da su i sami cekali resenje jer nisu znali o cemu se radi,,iamju svoje postove pa neka ih procitaju,,necu da nabrajam imena ,,znaju oni sami sta su komentarisali,cekali itd,,a sada kada je problem resen,,uz proveru majstora preko googla,,jer samo neki znaju da ga koriste ,,ostali su na netu od 1993god..tako da i neznaju sta je to internet,recimo ja..Nego,,nije ovo moj problem,vec sebicnih i malih ljudi..ja sam moj problem resio,,kod postenih i nesebicnih.. i ljudi koji znaju..tako da..nije vredno vise niti jedne moje reci..Hvala svima..i Molim da se tema zatvori,,a po zelji nekih ,,mozete je i obrisati,cisto da se nezna kako se ovaj problem resava za male pare,,jer se treba ziveti za velike...

Zadnja izmjena od aca (26-09-2012 01:51:51)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

Board footer