elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 01-11-2012 00:09:00

klodovik
elproger
Iz: Medjimurje
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 56
Website

Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

počnimo iz početka kombijo preskoćio lanac , potrao klackalice na ventilima , prilikom demontaže glčave motora niti jedna dizna nije se dala izvaditi  ni sa alatom pukla diza na prihvatu . stzavclena nova glava sve dize nove i auto radi bez problema dok gubi pritisak ulja na večej turaži pali se lampica od ulje . prilikom skidanja poklopca kartera cjev  dovoda ulja puknuta zamjenjaena novom i pritisak je sad ok . dalje se čuje zvuk turbine i zamjenim je repariranom od pijućiča nažalost zvuk ne  nestane vozilo nejde preko tri tisuče kao u sev modu nema greške na dijagnostiki nema ni pritika turbine dal su možda dizne  krivo iskodirane jer prije kodiranja dizni vozilo je išlo u okrtaje a sad nakokon kodiranja nejde preko 3000 okrtaja
dizne su se kodirale prije mjerenja pritiska ulja kad sam ga upalio radoio je savršeno i primao gas tada sam kodirao dizne i kod kodiranja sam zamjetio da se tu i tamo pojavi lmpica ulja kad  sam vidio da je karter savinut odmah sam ga skinuo  i rješio stvar oko ulčaz ulja u pumpu ali od ta se gubi svaki trak oko turba turbo se čuje i nema vozilo snage  sad je turbo drugi reparirani i javlja mi se isti zvuk iz turba  i nema motor snage 
daj je možda problem bio samo u kodiranju dizi iliiiiiiiiii

Offline

#2 01-11-2012 12:37:47

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

Ako nema pritiska turba vidi da nije ispao map iz cijevi, ako je ispao onda ocitava atmosferski pritisak....

Offline

#3 01-11-2012 14:38:25

timmy
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 27-04-2011
Komentari: 193

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

Jesi mjerio pritisak ulja nakon popravka kartera ili šta se već svinulo. Mjeri ga na svim okretajima.
Nisam razumio, radi se o 2.0 dti ili 2.0 cdti?

Iz turba nesmije nikakav čudni zvuk ić. Imaš li dijagnostiku?

I daj malo to zareze, velika slova, č,ć,..

Offline

#4 01-11-2012 16:16:53

klodovik
elproger
Iz: Medjimurje
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 56
Website

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

motor je 2,0 cdti , pritisak sad ulja je od 2,5 bara na leru a kod okretaja veći od 4 ,5 bara imam dijagnostiku univerzalnu texu idc 4 , pošto nisam mogao ja iskodirati dizne sa njom to je napravio prijatelj sa lanćem , pošto sumljam u kodiranje jest to da je auto radio bez problema na okretajima dok on nije dize iz kodiro . ja sa svojom teksom mogu ući u ecu info i čita mi dize prvih 6 znamenki samo a na dizu su 7 znamenki , možda se unosi samo prvih šest to neznam jer je on unesev svih 7 znamenki i sad mi ćita texa prvu dizu ok drugoa ima od prve zadnju 7 znamenku na prvom mjestu treća ima već tri znamenke od druge dizne na početku sad neznam dali moja texa krivo čita ili je on pošto je uveo cijeli ima kod u ecu koji moguće samo ćita prvih 6 znamenki onda je to krivo iskodirano a ako moja teksa krivo ćita onda je ok....                                    pa sad pitam dali je ko kodirao dizne na njemu i dali se kodira svih 7 znamenki ili samo 6 znamenki
jer taj zvuk se pojavio nakon kodiranja dizni .

Zadnja izmjena od klodovik (01-11-2012 16:20:43)

Offline

#5 01-11-2012 16:50:51

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

@klodovik
jesi li siguran da ima 7 brojeva na injektoru
jer ja na slikama vidim da postoje 2 vrste dizni
sa 9 i 22 broja na sebi


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#6 01-11-2012 19:01:48

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

tu je renolov motor, da nije kolega slučajno naopačke iskodirao dize jer prvi cilindar mu je na kontra strani, kod getribe

Offline

#7 01-11-2012 22:13:50

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

tomy.virje napisao:

tu je renolov motor, da nije kolega slučajno naopačke iskodirao dize jer prvi cilindar mu je na kontra strani, kod getribe

Najverovatnije si u pravu.Ja sam imao problem sa fordom 2.0 kod njega moras 1342-staces


Pirke

Offline

#8 11-11-2012 22:54:24

klodovik
elproger
Iz: Medjimurje
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 56
Website

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

problem oko turba rješeni . egr ventil u sebi ima kariku koja brtvi ona je pukla stavlen novi i nema zvka pištanja koji se čuo . ali sad dalje dizne su ponovno kodirane i sad smo to rješili s s trane bošiste dizne se kodiraju normalno svih sedam znamenki i prvi celindar je sa strane razvoda .    ali vozilo ima dalje problema kod ubrzavanja izgubi snagu to jest doslovno rečenu svu snagu pustiš gas i natrag dodaš on vuče dok opet izgubi snagu grešku ne prijavljuje nikakvo samo je jednom prijavio p0089 regulator pritiska kod oćitavanja parametra pri ubrzanju u reule je pritisak oko 1400 bara dok izgubi snagu pritisak je dalje isti . stoga molim dali je ko imao takav problem jer svaki komentar je dobro došao jer već neznam šta dalje . ima neki ventil sa povrata goriva s dizna dal on može zezat jer je on puknoti bio pa sam ga eliminirao. dizne su stavljene nove .

Zadnja izmjena od klodovik (11-11-2012 22:57:18)

Offline

#9 12-11-2012 17:05:36

undermaster
elproger
Iz: Niš
Registrovan: 06-01-2012
Komentari: 362

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

pa snimi parametre u voznj,tj. gledaj sta se desava u tom trenutku kada gubi snagu, pa ih okaci ovde ,i mozda ti neko pomogne. inace da li si majstor?cime se bavis?

Offline

#10 12-11-2012 23:38:51

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

klodovik napisao:

  ima neki ventil sa povrata goriva s dizna dal on može zezat jer je on puknoti bio pa sam ga eliminirao. dizne su stavljene nove

Kako si eliminirao taj ventil ?


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#11 13-11-2012 01:11:47

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

Ako ti je pukao VENTIL na povratu na Injektorima moraš ga zamijeniti jer on drži veliki pritisak i auto zna da trza i gubi snagu, on se mijenja komplet sa prelivnim crijevima na Injektorima, jer to su BOSCH --Piezo  Injektori prvo zamjena Ventila sa prelivima

klodovik napisao:

problem oko turba rješeni . egr ventil u sebi ima kariku koja brtvi ona je pukla stavlen novi i nema zvka pištanja koji se čuo . ali sad dalje dizne su ponovno kodirane i sad smo to rješili s s trane bošiste dizne se kodiraju normalno svih sedam znamenki i prvi celindar je sa strane razvoda .    ali vozilo ima dalje problema kod ubrzavanja izgubi snagu to jest doslovno rečenu svu snagu pustiš gas i natrag dodaš on vuče dok opet izgubi snagu grešku ne prijavljuje nikakvo samo je jednom prijavio p0089 regulator pritiska kod oćitavanja parametra pri ubrzanju u reule je pritisak oko 1400 bara dok izgubi snagu pritisak je dalje isti . stoga molim dali je ko imao takav problem jer svaki komentar je dobro došao jer već neznam šta dalje . ima neki ventil sa povrata goriva s dizna dal on može zezat jer je on puknoti bio pa sam ga eliminirao. dizne su stavljene nove .

Offline

#12 13-11-2012 21:28:33

klodovik
elproger
Iz: Medjimurje
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 56
Website

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

ventil sam jednostavno izbacio i cijev spojio direkno na odvot goriva . sad sam naručio novi ventil sa cijevima odvoda goriva doći če za četri do deset dana pa če mo vidjet ja se nadam da je top to jer mi ga je več dosta. krenuo sa slupanim ventilima  i preskočenim lancu završio na novoj glavi motora i sve dizne nove s svom popratnom mehanikom dok još nisam imao pritiska ulja od savinutok korita ulja do novok turba pa se nadam da je tu i kraj   ....                   inaće me netko pitao ko sam jedan obićni automehanićar s radnim iskustvom od deset godina na ford fozilima sa svim seminarima do 2007 godine sada imam doslovce svoj servis i bavim se svaćim osim lakiranja većinom novijim vozilima koji nitko ne može rješiti pa sam i ja dobar onda elekriku sam savladao u prvih pet godina automehaničara jer su mi svi seminari vezani za nju dok sam kasnije išao za cr sustave i pumpe visokog pritiska dog smo na peizzo diznama samo govorili o kodiranju danas učimo u prblemima koji nastaju čak nakon 100000 km nadam se da ču ovaj slučaj rješiti sa ventilom povrata goriva jer sam sustav naučio napamet .

Offline

#13 13-11-2012 22:32:49

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

99% da će biti sve OK sa ventilom a u vakom slučaju ga MORAŠ zamijeniti

klodovik napisao:

ventil sam jednostavno izbacio i cijev spojio direkno na odvot goriva . sad sam naručio novi ventil sa cijevima odvoda goriva doći če za četri do deset dana pa če mo vidjet ja se nadam da je top to jer mi ga je več dosta. krenuo sa slupanim ventilima  i preskočenim lancu završio na novoj glavi motora i sve dizne nove s svom popratnom mehanikom dok još nisam imao pritiska ulja od savinutok korita ulja do novok turba pa se nadam da je tu i kraj   ....                   inaće me netko pitao ko sam jedan obićni automehanićar s radnim iskustvom od deset godina na ford fozilima sa svim seminarima do 2007 godine sada imam doslovce svoj servis i bavim se svaćim osim lakiranja većinom novijim vozilima koji nitko ne može rješiti pa sam i ja dobar onda elekriku sam savladao u prvih pet godina automehaničara jer su mi svi seminari vezani za nju dok sam kasnije išao za cr sustave i pumpe visokog pritiska dog smo na peizzo diznama samo govorili o kodiranju danas učimo u prblemima koji nastaju čak nakon 100000 km nadam se da ču ovaj slučaj rješiti sa ventilom povrata goriva jer sam sustav naučio napamet .

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: klodovik

#14 28-11-2012 23:54:40

klodovik
elproger
Iz: Medjimurje
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 56
Website

Re: Vivaro 2,0 dtci čudan zvuk turba

konačno rješen . problem je bio sa crjevom povrata goriva malo stvarno zvuči neobično ali tako je jer ima na sebi nepoivratni venil koji zadržava tlak u povratu goriva . i da sad svi znate kodiranje dizni se obavlja redosljedom od prvog do četvrtog prvi je na razvodu to jest lancu ako ko zatreba kakav savjet oko tog motora tu sam imam komletnog iskustva od cr do klipova i djelove gdje se dadu nabavit povoljno

Offline

Board footer