elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-12-2012 19:36:15

obd-mkd
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 12-04-2010
Komentari: 124

Problem sa Astra F 1.6i

Pozdrav!!

Muci me ovaj auto juce je stigao u servis, vlasnik kaze da je bio kod nekoliko majstora ili ni su uspeli da ga poprave. On kaze da auto je poceo da trza da radi neravnomero, porobao sam ga i rad motora je vrlo los, kacuje obrtai pa padaju, trza (kao kad pumpa za gorivo ne e ok) i tako... Kaze da su mu promenili neke stvari kako:

-svecici, kabli za svecici,
-razvodna kapa, palac,
-ondak su ramnili glavu, probali sam drugi ECU i sta ne. smile

Provo sam poceo sa vakumi i sam zamenio sve creva (dosta su falili i su bili zapeceni neki od nih), kada samo to promenio auto se malo smirio na prazni od, ali ni je to to...

Ondak sam proverio palenje i vidio sam da ne bio dosta ranije...podesio sam tacno...opet nista

Ondak sam zamenio TP sensor, map, i ventil za ler gas...opet nista se nie desilo...

Isto tako zabelezio sam da kad ukluci svetla auto radi jos lose...proverio sam mase ail i oni su ok...

Sada nemam ideju sta bi mogoa da bude...Svaki sovet bi mi je dobro dosao...:)


Pozdrav


"Hoces, neces"

Offline

#2 20-12-2012 23:13:13

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Problem sa Astra F 1.6i

Ja sam imao slican slucaj i greska je bila u onoj masi koja se serafi na glavu motora a to je masa od diza,u samoj stopici je bio oksidirao spoj i gubila se masa i onda je auto zezao sa radom.

Offline

#3 20-12-2012 23:42:54

obd-mkd
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 12-04-2010
Komentari: 124

Re: Problem sa Astra F 1.6i

OK, hvala na savet provericu sutra pa cu javiti!

Pozdrav


"Hoces, neces"

Offline

Board footer