elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 01-02-2013 14:13:27

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Pomoc, bmw320i m50 110kw brc venturi plin

Ovako, pokusacu da opisem problem ali ne i razlog zasto je ugradjen obican venturi sistem na m50 motor iako ima plasticnu usisnu granu.. znam da sa takvim sistemom moze fino da radi, video sam i vozio te automobile tako da sam se i upustio u ovu avanturu, znam i posledice zbog detonicija ali i o tome ne bih jer znam sta i kako. Elem, motor fino radi na leru, detonacija nema (uvek ga palim na benzin iako je vruc), prekidac je obican on-off (bez vremenskog prekidaca i automatskog prebacivanja), ali slabo vuce. Kad potopim papucicu gasa kao da se davi pa slabo vuce, kad popustim malo, na cetvrtinu gasa otprilike onda kao da mu nadjem odgovarajucu jacinu da povuce onako lenjo..

Tokom ugradnje stavljen je BRC isparivac elektronac AT-90 koji sam vec imao kod sebe (nisam siguran za koju snagu motora je, sobzirom da je poprilicno velik pretpostavljam da moze da nahrani taj motor od 110kw). Postavljen je na mesto gde je bilo kuciste filtera za vazduh, na ulazu u MAP senzor postavljen je KN filter, posle MAPa ide mesac (ne znam precnik ali majstor kaze da je za taj motor-bila bi mi od koristi ta informacija ako neko zna da bas proverim?), pa polukruzno crevo na usis itd.. Pusten je u rad za probu, da bi radio na leru bila je potreba takva restrikcija vazduha na mestu filtera (reda velicine cepa od koka kole) da bi radio kako treba. Kaze majstor problem je bio u isparivacu-dotrajale membrane, ukrutile se pa je zato bila potreba tolika restrikcija da bi vakum mogao da povuce plin iz isparivaca. Uradjen je servis isparivaca, zamenjene membrane i sve je OK, nije vise bila potrebna tolika restrikcija vazduha. Shodno tome, pretpostavljam da je mesac pravilno odabran. Sada radi OK, ali imam taj problem sa vucom. Opet u dilemi sam dal mozda taj isparivac uopste moze da nahrani motor od 110kw, ne znam karakteristike tog isparivaca pa molim ako neko zna koji bi isparivac bio pogodan za taj motor da nabavim? Pretpostavljam da u njemu lezi problem, svi ventili su bukvalno odvrnuti do kraja da bi to kako tako radilo (ventil do mesaca, oba ventila na isparivacu-onaj za membranu i onaj konusni). Imam i vakumski isparivac isto tog tipa, kazu da je za motore do 140kw pa da probam njega, mozda ce vakumac bolje da mu pase? ;-)

Offline

Board footer