elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-07-2009 00:08:49

ile
elproger
Iz: Jaska,HR
Registrovan: 10-07-2009
Komentari: 68

Ugradnja klime

Ovao rijeè je o škodi 2002 g.1,6.Nabavila bi se polovna klima od tog tipa škode.E sad vaša saznanja što sa konektorima strujom dali je isti hladnjak i što treba napraviti sa kompom motora

Offline

#2 24-07-2009 18:19:06

drazen.vinski
elproger
Iz: Karlovac HR
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 97

Re: Ugradnja klime

Znam da za golf 4 trebaš imat velike kilere i 2 ventilatora. Od struje a trebaš sve a u procesor idu 2 žice ali može i bez njih

Offline

#3 17-08-2009 15:55:05

ile
elproger
Iz: Jaska,HR
Registrovan: 10-07-2009
Komentari: 68

Re: Ugradnja klime

Samo da javim da sam uspio ovu klimu ugraditi pa ako nekoga zanima pobliže nek pita

Offline

#4 17-08-2009 19:41:42

darko-sice
elproger
Iz: Aleksinac-Srbija
Registrovan: 19-07-2009
Komentari: 166

Re: Ugradnja klime

Interesuje mene jer ovih dana trebam da ugradim u fabiji 2001 god. a nisam dosad nju radio...ako mozes daj mi malo vise opisa sta i kako,ima li neke cake...
POZDRAV

Offline

#5 17-08-2009 22:55:25

ile
elproger
Iz: Jaska,HR
Registrovan: 10-07-2009
Komentari: 68

Re: Ugradnja klime

Mehanièki neznam šta da ti opisujem.Ovdje je bio benzinac 1.6 onaj sa 75 konjièa,išao je drugi nosaè alternatora servo pumpe(koja se morala seliti sa donjeg kraja pa je bilo malo piganja metalnog crijeva i kraèenja gumenog)zamjena cijelog unutrašnjeg plastiènog dijela sa ventilatorom i ostalim sitnicama i naravno zamjena hladnjaka jer je morao iæi onaj sa dva ventilatora.Na komp nisam ništa spajao tako da on niti nezna da ima klimu nego sam se povodio za tim da èe automatski korigirati broj okretaja na leru kad osjeti optereèenje što uredno i radi.E sad jedino neznam dali kod tog modela bi trebalo da iskopèa klimu kod naglih ubrzanja.Mada je motor i onako slabašan pa ne bi bilo prevelikih razlika

Offline

#6 18-08-2009 00:45:34

commander
Expert
Registrovan: 01-04-2009
Komentari: 511

Re: Ugradnja klime

darko-sice napisao:

Interesuje mene jer ovih dana trebam da ugradim u fabiji 2001 god. a nisam dosad nju radio...ako mozes daj mi malo vise opisa sta i kako,ima li neke cake...
POZDRAV

Jel stavljaš novu ili polovnu, tipsku ili neka kombinacija???

Offline

#7 18-08-2009 20:51:44

darko-sice
elproger
Iz: Aleksinac-Srbija
Registrovan: 19-07-2009
Komentari: 166

Re: Ugradnja klime

Polovnu,tipsku jer je nova skupa...mislim da je od polo slicna ali nisam hteo nista isprobavati tako da ide tipska...
POZDRAV

Offline

#8 18-08-2009 21:56:37

commander
Expert
Registrovan: 01-04-2009
Komentari: 511

Re: Ugradnja klime

Onda nebi trebalo bit problema ako sve imaš, malo shemu u ruke i spojit æeš to, inaèe se ta može i proèitat sa diag. pa ako nešto i nebude iz prve ok. vidjet æe se...

Offline

#9 18-08-2009 22:00:15

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Ugradnja klime

ile napisao:

Mehanièki neznam šta da ti opisujem.Ovdje je bio benzinac 1.6 onaj sa 75 konjièa,išao je drugi nosaè alternatora servo pumpe(koja se morala seliti sa donjeg kraja pa je bilo malo piganja metalnog crijeva i kraèenja gumenog)zamjena cijelog unutrašnjeg plastiènog dijela sa ventilatorom i ostalim sitnicama i naravno zamjena hladnjaka jer je morao iæi onaj sa dva ventilatora.Na komp nisam ništa spajao tako da on niti nezna da ima klimu nego sam se povodio za tim da èe automatski korigirati broj okretaja na leru kad osjeti optereèenje što uredno i radi.E sad jedino neznam dali kod tog modela bi trebalo da iskopèa klimu kod naglih ubrzanja.Mada je motor i onako slabašan pa ne bi bilo prevelikih razlika

nisam ništa spajao tako da on niti nezna da ima klimu.....A ha tako je i onaj mali IVICA iz viceva mislio...alo prijatelju radim slicna sranja od 92 mali savjet kad god ikako mozes ODRADI to posteno(nemislim na naplatu nego na stil rada)  sto mislis zasto je prije bilo pravilo da klima neide na auto ispod 100 konja?

jer klima nije imala veze sa kompom motora..najdi semu tvog auta sa klimom pogledaj koje zice idu u mootrni komp.odredi njihovu funkciju..spojih ih da rade..u pravilu sa jednom zicom saljes kompu svoj ZAHTJEV da upali kompresor  a sa druge zice iz motornog dobijes odgovor MOZE ili NEMOZE...nije to samo kod naglog ubrzavanja ili palenja nego svaki put kad je motoru od 50 ks tesko on malo ugasi kompresor da otpriri i malo umiri obrtaje...malo i promjenom kuta palenja ...kad sve spojis odi diagnozom i u motorni ecu i reci mu da sad imas klimu..

obavezno prva brzina ventilatora neka radi zajedno sa kompresorom a drugu neka ti pali tlacni prekidac.....

mislim da i sam primjetis kako se motor uzjebe kad krenes sa kompresorom i ventilatorom u leru..popravi on to u par sekundi ali davis ga i nije bas sretan sa takvom tvojom vizijom klime..provjeri snagu alternatora na svom motoru ..imas li dosta struje ako radi ventilator u drugoj a motor u leru..za klima neka bude alternator 90 A..

jako je jebeno ugradit klima na auto..cjela ona usrana kutija od grijanja ide van i slazes drugu sa isparivacem,drugi nosac za agregate na motoru..to je sve jebeni posao..steta da sa malo finisa ne odradis da bude kako treba..steta sveg ovog posla prije..imas u autoadati seme klima za skode pogledaj si tamo..ove adaptacije unutar motornog kompa odrais sa vagcomom..i imas opet usranu skodu sa urednom klimo..sto je puno bolje od bmw7 bez klime(barem meni)

Pozdrav!

Offline

#10 18-08-2009 22:36:04

commander
Expert
Registrovan: 01-04-2009
Komentari: 511

Re: Ugradnja klime

@carclima ovo si izvrsno opisao, naradiš se sa time oho hoo ali kolega ima sreæu jer ima original i još ako æe sam skidat odradit æe to ne sumnjam. Ubojito je ono kad ugradjuješ naknadno sa nekim zamjenskim dj. pa dok samo isp. upašeš u kutiju da pop.....

Offline

#11 18-08-2009 22:40:42

darko-sice
elproger
Iz: Aleksinac-Srbija
Registrovan: 19-07-2009
Komentari: 166

Re: Ugradnja klime

ma to ce biti ko novo,pitao sam usputno kako je na skodi,nije prvi auto pa da se zato raspitujem...bice tu teske ladovine....
POZDRAV

Offline

#12 18-08-2009 23:21:43

ile
elproger
Iz: Jaska,HR
Registrovan: 10-07-2009
Komentari: 68

Re: Ugradnja klime

Eto ga na.Znam da treba srediti komp ali je ovo bilo tak na brzinu da nisam stigao.Pali on klimu preko prve brzine ventilatora i iskopèaæe je jer je spojen presostat i ostale potrebite stvari.Najviše me nahebalo to što na toj vražjoj škodi nije stavljena ni jedna žica viška.Da nebi oni sluèajno ostavili koju pripremu instalacije.Moš mislit

Offline

Board footer