elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-04-2009 20:36:38

Admir83X
Član
Registrovan: 09-04-2009
Komentari: 1

Pitanje vezano za peugeot 407

Naime, kupujem polovnog peugeota 407 2.0 HDI. Prešao je 117 000 kilometara. E sada, odvezao sam auto sa prodavaèem u BiHamk na dijagnostiku. Momak ga je prikljuèio na PC èini mi se da je softver bio lexia ili šta veæ? E sada, rekao je da je sve okk, ali neke poruke su mi preletile preko ociju tipa "Greška u komunikaciji" i tipa "centralna konzola nije povezana" ili tako nekako. Pored toga, pokrenuo je neku ekstended dijagnostiku koja je došla do 13% i zablokirala. Na kraju mi je rekao da je sve okk. Pored toga podigli su auto i rekli da je u redu i dno. Sad me interesuje vaše mišljenje da li bih trebao ponovo tražiti dijagnostiku i na šta da obratim pažnju (kako da znam da je neka stavka ok)

Drugo pitanje je da li trebam veæ sada mijenjati zupèasti remen i kolika je otprilike cijena toga? (buduæi da su mi i to savjetovali u bihamku)

Offline

#2 24-04-2009 00:51:21

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Pitanje vezano za peugeot 407

Dakle.....problem, Peugeot 407 2.0 HDi, dešava se  sledeæe, èovek nosio auto da mu se oèiste dizne, i ljudi su uzeli prikopèali Wynns da èiste dizne, i auto posle nekoliko sekundi se ugasi, posle toga su majstori povadili dizne da ih ruèno oèiste i pošto nisu mogli da ga ponovo upale, zvali još jednog ;MajstorA i on èaèko, pa su i regulator pretiska izvadili i èaèkali, i naravno upale ga oni na jedvite jade ali od onda pali se fenjer, i neæe da vuèe. Pritisak reila na trenutak skoèi više od zadanog i odmah padne, umesto 500-600 bara, padne na 200 bara, upali lampicu i ..........greška je "pretisak reila, odstupanje od regulacije i pretisak reila, signal nije plauzibilan.....
Molio bih ako je nekoveæ imao taki problem da se javi, pošto me ubiba taj auto. Thanks!!!!!!!!!!

Offline

#3 24-04-2009 13:02:15

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Pitanje vezano za peugeot 407

ja radim sa winsom i kod pezoa nikad nisam imao nesto slicno.pririsak na startu od600 bara je preveliki i mirise na rekulator pritiska da zaglavljuje.proveri njega i mozes daga stavis u ulrezvucnu kadu i da mu das pogon od testa dizni

Offline

#4 24-04-2009 23:58:17

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Pitanje vezano za peugeot 407

Nije pritisak na startu 600, auto upali sve je ok, ali kad mu das gas pritisak skoèi i padne na ispod 200. Inaèe vozio ga danas i ok, videæu sutra šta se dešava, nosio sam dizne da se malo izmanikiraju u Novo Miloševo, pa vidiæemo.............

Offline

#5 25-04-2009 01:15:01

smt
elproger
Registrovan: 06-03-2009
Komentari: 76

Re: Pitanje vezano za peugeot 407

e ja sam imao ovu gresku ali na 406  20hdi a problem je bio to sto zice koje izlaze iz snopa idu u jedam konektor a onda ide nastavak od 20 tak santimetara odnosnio ide redom snop konektor konektor 20 cm zice konektor senzor pritiska commonrail. zice su od nafte ispucale i spojile se

Offline

#6 27-04-2009 22:25:12

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Pitanje vezano za peugeot 407

Neznam ali auto me otkida, jednom pali greške kao lud, a posle radi kao lud, bez greške...........e sad šta sam doznao, tamo gde su mu èistili dizne, ubacili mu drugi damp, valjda ga tako zovu, i to je radio jedan elektronièar koga ja poznajem, i koji je uglavnom sve spržio šta je radio, pa mislim, dali može da mi neko pomogne ko je radio te stvari, pošto auto od onda i dimi pa sve sumnjam da je tu problem!!!!

Offline

#7 03-09-2009 15:34:42

dach2001
Član
Registrovan: 31-08-2009
Komentari: 6

Re: Pitanje vezano za peugeot 407

Poydravljam ljudi.. imam jedan problem sa peugeot 407, prvo izgubio je vucu,i na auspuh je izlazio crni dim,nakon par dana uvidjeli su da je puklo crijevo sto ide na turbinu, nakon tog pocelo je auto da trza u voznji ali samo kada se zagrije...prikljucili su ga na dijagnostiku peugeot planet, pokazivalo je gresku P1445, VELIKA KOLICINA ADITIVA il vec tako nesto, ponistili su gresku, sada ne pokazuje nikakvu gresku al i dalje auto radi nestabilno .....sta bi moglo da bude!

Offline

Board footer