elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-11-2014 14:28:59

tito
elproger
Iz: Split
Registrovan: 09-09-2011
Komentari: 82

Remenice i kumpluzi

Pozdrav kolege,

sezona je prošla...sada se ima vremena za pripremu za iduću sezonu, ono što mene zanima je slijedeće.

ove sezone sam imao bezbroj raspadanja remenica i kvačila na kompresorima sa elektro magnetskim ventilima i to najviše na Golf 5 i 6, BMW E90 te Audi A4, ja ne znam kako je kod vas ostalih al u Hrvatskoj je situacija po pitanju nabavke tih dijelova katastrofalna, barem u Splitu i cijelu sezonu je bilo po sistemu "snađi se druže" znači tipa skidaj polovne dijelove sa neispravnih kompresora...kopaj po otpadima, tokari dijelov i šta ti ja znam šta sve ne.

Za iduću sezonu sam se zarekao da ću pripremiti za gore navedene aute čim više i remenica i kvačila....i to je ono šta me zanima...di u Hrvatskoj...Bosni pa i Srbiji se mogu ako se uopće mogu naručiti novi takvi setovi remenice ili kvačila?

Kako se vi snalazite za ovakve stvari

Hvala

Offline

#2 03-11-2014 16:34:55

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Remenice i kumpluzi

Na tim autima sto si naveo,remenice se ni ne menjaju.Namerno su fabricki oslabljene da ako dodje do havarije u kompresoru,puca remenica i gubi se pogon kompresora jer zna se sta moze prouzrokovati remenica koja je blokirana.Ja ne znam kako ti to popravljas jer u tim situacijama sa kompresorom nesto nije u redu i on ceo mora da se menja.Do sada jos nikad nisam naisao na kompresor sa puknutom remenicom a da je bio ispravan.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: jabuka

#3 03-11-2014 21:04:39

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: Remenice i kumpluzi

imaš pm

Offline

#4 03-11-2014 21:54:44

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Remenice i kumpluzi

kolega Kele ti je sve rekao , nema tu popravka i nikakvih kemija  samo novi kompresor i čišćenje sistema

Offline

#5 03-11-2014 23:41:36

tito
elproger
Iz: Split
Registrovan: 09-09-2011
Komentari: 82

Re: Remenice i kumpluzi

Moze jedna zamolba...skupite te vase kompresore koje bacate i mijenjate novima pa ja posaljem nekog po njih..i jos vam platim nesto za njih..u svakom slucaju dobijete vise za njih nego da ih prodate na otpad kao aluminij.
Popravija sam ih brdo dosada i 90% njih uspjesno..tako da se ne mogu slozit sa vama da se to ne popravlja..u vecini slucajeva pukne ona aluminijska plocica koja dolazi naprijed na remenicu..i to mi tokar rjesava

Offline

#6 04-11-2014 00:57:36

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Remenice i kumpluzi

Ako hoces da uradis posao kako valja,nov kompresor i pranje sistema od opiljaka.Moze i zamena remenice ali koliko je to pouzdano ako je pohaban kompresor?Zadnji a4 nisam mogao okrenuti kljucem osovinu kompresora koliko je blokirana a prazan sistem.Sreca pa je remenica takva kakva je pa je pukla.

Offline

#7 04-11-2014 13:06:01

tito
elproger
Iz: Split
Registrovan: 09-09-2011
Komentari: 82

Re: Remenice i kumpluzi

pa jebemu nisam ni ja mislija na kompresore koji su zaribali ili koji još nisu zaribani ali se otežano vrte.
ja ne znam kakvi kvarovi kod vas dolaze ali ja sam imao brdo kvarova gdje je kompresor potpuno ispravan ali se polomi aluminijski dio na prednjoj pločici koja ulazi u remenicu..i to sredim ili nabavim drugi prednji dio i namontiram kompresor i sve radi najnormalnije.

vi pričate o kompresorima koji su zaribali..a ja pričam o nečem drugom

Offline

#8 04-11-2014 18:50:59

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Remenice i kumpluzi

slazem se sa ovim...imao sam dosta slucajeva na mercedesu ove godine...iz odredjenih razloga ,desava se da samo strada aluminijumski deo...ili oni gumeni amortizeri..kod nas ima za nabaviti..

tito napisao:

pa jebemu nisam ni ja mislija na kompresore koji su zaribali ili koji još nisu zaribani ali se otežano vrte.
ja ne znam kakvi kvarovi kod vas dolaze ali ja sam imao brdo kvarova gdje je kompresor potpuno ispravan ali se polomi aluminijski dio na prednjoj pločici koja ulazi u remenicu..i to sredim ili nabavim drugi prednji dio i namontiram kompresor i sve radi najnormalnije.

vi pričate o kompresorima koji su zaribali..a ja pričam o nečem drugom


best regards!

Offline

#9 04-11-2014 20:45:33

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: Remenice i kumpluzi

Pa ima tih ploča za kupiti za npr W203 Denso ima i prednja ploća i gumice koje apsorbiraju udarce sve posebno za golf 5 isto ...

Ako te zanima može i broj na PM

Offline

#10 04-11-2014 21:43:28

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Remenice i kumpluzi

mene zanima salji na pm,ujedno bi imao na audi4 remenica se cuje kad je klima ugasena kad je optereti prestaje taj zvuk...
tako i ona je za remont pa ako neko zeli podijelit nek pise...


@)).....

Offline

#11 08-11-2014 00:14:57

aleksandar71
elproger
Iz: kacareva
Registrovan: 04-07-2010
Komentari: 55

Re: Remenice i kumpluzi

Snalazise kao sto si se snalazio i uzivaj, tako se i mi ovde snalazimo ziveli auto odpadi.

Offline

Board footer