elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 16-12-2015 02:52:50

ljuba53
Član
Registrovan: 13-02-2011
Komentari: 20

Podesavanje BRC seqvent 24

U pitanju je Peugeot 307 1.6 16v sa BRC seqvent 24 sistemom. Isparivac je genijus 1500, dizne narandzaste.
Problem je u neodgovarajucem mapiranju, jer pri voznji na vecim brojevima obrtanja motora (preko 3000) na autoputu pali chek lampicu.
Dijagnostikom mot.ECU prijavljuje gresku P0171 (siromasna smesa) chek lampica se posle izvesnog vremena voznje u lokalu i gradu sama ugasi do ponovnog izlaska na autoput.Pri voznji samo na benzin ne pali lampicu nikada.
Posto sam probao da problem resim u ovlascenom servisu bezuspesno (kazu to je to nemoze bolje nekoliko puta) najzad sam nabavio interfejs i program seqvent24 (v.1.16) sa kojim bez problema pristupam plinskom ECU.
Nasao sam i neka uputstva za programiranje ali nesmem da cackam nista dok ne saznam tacno sta koja funkcija radi u programu. Usudio sam se samo da udjem u funkciju "dijagnoze" gde sam ocitao pritisak plina oko 1,4 bara na ler gasu. Pri povecanju broja obrtanja motora na oko 3000 pritisak je padao do 1,25 bara.
Znam da je to poslovna tajna za majstore ali bih molio da mi neko pomogne kako da pravilno podesim mape . Ako nista drugo bar osnovne principe ,redosled radnji i sl.
                                              Unapred se zahvaljujem!
P.S ako nije za siru javnost moze i na PP.

Offline

Board footer