elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-07-2018 23:56:29

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Citroen C4 2011 god. cudan zvuk

Auto iz naslova ,motor 8fp  ,ep3c 1.4vti 95 , 2011 god.
Naime kada se krece iz mesta,pri laganom dodavanju gasa i istovremenom otpustanju kvacila cuje se zvuk slican zvizdanju,ne znam kako bih ga tacno okarakterisao.Zvuk je prisutan samo kada se krece,otprilike na pola hoda kvacila,i kada se kvacilo otpusti i auto krene,tog zvuka vise nema.Taj zvuk je ponekad jedva cujan kada motor radi u leru.Recimo jutros kada sam kretao na posao,tog zvuka uopste nije bilo i onda kasnije kada se motor ugreje ili kada stoji po ovoj vrucini na suncu ,pojavi se.Prvo sam mislio da je uzrok kvacilo ali danas sam sa kolegama mehanicarima utvrdio da zvuk dolazi sa strane gde je razvodni lanac.Skinuli smo i pk remen i odvojili pogon vodene pumpe i opet se cuje taj zvuk prilikom kretanja iz mesta.Licno sam se uverio da zvuk dolazi sa strane razvodnog lanca.Problem je sto ni oni nisu sigurni da li je tu lanac u pitanju ili nesto drugo.Lanac kada se istegne,on uglavnom klapara i pravi drugaciji zvuk.
Sta sam jos primetio,kada dok motor radi u leru,skinem cep za nasipanje ulja,motor usisava vazduh kroz taj otvor.Isto tako i kroz onu cevku kada izvucem sipku za merenje ulja uvlaci vazduh .Imao sam ranije slucaj da je na jednom opelu benzincu 1.6, ventil dekla bila puna cadji i zacepili se neki otvori kuda motor usisava uljne pare i isto je zvizdao i cudno radio.Kroz otvor za nasipanje ulja sam pogledao koliko sam mogao da vidim i sve je uredno cisto bez grama cadji i cini mi se da je dekla kod ovog motora drugacija.
Pojma nemam odakle ono zvizdanje dolazi ali desava se samo kada otpustam kvacilo,tj. na pola hoda.Prilikom voznje nema tog zvuka ,samo kada se krece i kada se motor preko kvacila pocne opterecivati.
Pomisljam da se zvuk mozda ne prenosi preko poluosovine pa se zato cuje sa strane lanca ali opet nisam siguran.Auto ima 112000 km,nema gresaka nikakvih u motornom racunaru i nivo ulja je u redu.Motor je onaj ep3c iz minija R56 ,1.4vti 95,.Pojma nemam sta vise da gledam.

Offline

#2 31-07-2018 00:08:34

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Citroen C4 2011 god. cudan zvuk

Na tim bmw 1.4 motorima je i previse 112k km, a da nije lanac mijenjan to im je boljka tako da nista nebi bilo cudno da je do lanca.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#3 16-09-2018 13:50:46

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Citroen C4 2011 god. cudan zvuk

Resen jos davno,zaboravih napisati.Set kvacila zamenjen i nema vise zvizdanja big_smile
Lanac bio u redu ali sam i njega zamenio kada sam dosao na odmor wink

Offline

Board footer