elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 17-10-2018 18:22:29

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

reset servisa - service not confirmed

Pozdrav, sestra ima Mercedes A klasu w169 2005godiste 1.5 benzinac. Pratio sam uputstvo preko komandi na volanu da resetujem na full service, nije bilo moguce resetovanje, svaki put izbacuje gresku service not confirmed..
Probao preko delphi dijagnostike koju drugar ima, takodje ni tamo, izbaci nesto da nema komunikaciju.
Inace kada se da kontakt na autu pise service exceeded by 15.600km pa sam to mislio resetovati da ne prijavljuje gresku. Da li je na autu vracana km pa zbog toga nece da resetuje ili postoji neki drugi nacin za vracanje.
Hvala unapred smile

Offline

#2 17-10-2018 23:23:47

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: reset servisa - service not confirmed

Jesil probao ovako:


(2005) Mercedes A Class

1. Turn the ignition to position 1.

2. Ensure mileage is displayed in cluster.

3. Press the mileage reset button (bottom left of speedo) quickly 3 times.

4. Press arrow down on the steering wheel to highlight Service Data.

5. Press the minus button on the steering wheel to highlight Confirmation.

6. Press menu button on the steering wheel (lower left button) to open the Confirmation menu.

7. Highlight the type of service you wish to reset using the arrow buttons.

8. Press Menu button to confirm selection.

Rjedze mi nailaze a klase al uvijek sam uspijesno rjesavao reset.

Zadnja izmjena od mb73 (17-10-2018 23:25:55)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: core2extreme

#3 18-10-2018 15:20:38

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: reset servisa - service not confirmed

jesam druže, baš po tom uputstvu koje sam i gledao na snimku na youtube ali nikako nije htelo da prihvati, samo izbaci service not confirmed i to je to ne skida se taj servis..

mb73 napisao:

Jesil probao ovako:


(2005) Mercedes A Class

1. Turn the ignition to position 1.

2. Ensure mileage is displayed in cluster.

3. Press the mileage reset button (bottom left of speedo) quickly 3 times.

4. Press arrow down on the steering wheel to highlight Service Data.

5. Press the minus button on the steering wheel to highlight Confirmation.

6. Press menu button on the steering wheel (lower left button) to open the Confirmation menu.

7. Highlight the type of service you wish to reset using the arrow buttons.

8. Press Menu button to confirm selection.

Rjedze mi nailaze a klase al uvijek sam uspijesno rjesavao reset.

Offline

#4 20-10-2018 14:42:20

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

Re: reset servisa - service not confirmed

ako je dirana kilometraza ne moye da obrises servis na taj nacin

Offline

#5 21-10-2018 00:31:47

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: reset servisa - service not confirmed

Verovatno je to... cim nesto nije u redu i izbaci da nema komunikaciju preko delphi dijagnostike.. na koji nacin mogu to resetovati?
Auto je kupljen za sestru pre 3 dana tako da je neko sigurno dirao oko km..

Zadnja izmjena od core2extreme (21-10-2018 00:32:36)

Offline

#6 21-10-2018 12:03:29

brzi1984
Član
Iz: Gradacac
Registrovan: 04-03-2013
Komentari: 10

Re: reset servisa - service not confirmed

Probaj sa mercedesovom dijagnostikom  ona moze sigurno

Offline

#7 22-10-2018 18:38:49

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: reset servisa - service not confirmed

nisi kljuc stavio u pravi polozaj..vodi racuna gde je kljuc


drvena kajla je zakon

Offline

#8 23-10-2018 22:29:59

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: reset servisa - service not confirmed

Radio po tom uputstvu i nista... videcu da se raspitam ako neko ima drugu dijagnostiku pa da pokusam

Offline

#9 24-10-2018 11:46:46

rubin_miki
Expert
Iz: Macedonia
Registrovan: 29-08-2009
Komentari: 335

Re: reset servisa - service not confirmed

trebalo bi da prodje i rucno ali prvo treba da obrises zadnji servis ostavis ga bez kontakt jedno 5 minuta pa tek onda da potvrdis novi servis i opet ga ostavis 5minuta bez kontakt,uradio sam dosta na ovaj nacin i uvek uspesno.pozz svima

Offline

#10 24-05-2019 09:19:08

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: reset servisa - service not confirmed

Isao sam kod druga koji radi u ovlasceni mercedesov servis, dirana je kilometraza i zato ne moze da se resetuje.
Imao sam i problem sa displejom na tabli kada je hladno vidi se lcd lepo ali ako se auto ugreje ili ovo leti displej je mrtav. Mislio sam da je do samog lcd displeja na tabli gledajuci snimke zamena na youtubu ali nije.
Nasao sam celu tablu tj dobio dzabe od druga koji rastura mercedese dugo mu je stajala ali je od dizela. Nakacili smo tablu od dizela na ovom benzincu i sve se vidi super.  Prebacio sam ddisplej samo nadajuci se da ce se lepo videti, jer na dizelu su obrtaji 5000 a benzincu 7000. Ali ne, uopste se ne vidi displej i skontali smo da je do same stampane ploce. Na kraju sam prebacio celu tablu od dizela sa novim displejom i onaj pokazivac za 7000 obrtaja.Kod audija nije isto ako bih nakacio drugu tablu ne bi mogao startovati motor. Napisacu neke prednosti i mane nove table u odnosu na staru pa cu dodatno pitati...

Nova tabla prednosti:
-lepo se vidi displej
-dodatno pokazuje digitalni brzinomer na velikom ekranu, pokazuje testiranje nivoa ulja, prikaze i rezervu na celom ekranu sto na starom nije

Nova tabla-mane:
Nema vise glavnog prikaza ukupne kilometraze vozila, na tom mestu su 3 crtice (---)
Obrtaji nisu isti kakvi bi trebalo da budu, jer idu mnogo u obrtaje, ali se nadam da cu uspeti zamenom onog motorcica sa stare table na novu uspeti da korigujem obrtaje. Jer se nadam da onaj motorcic za obrtaje ima drugacije okretaje od ove sa dizela
Pri otkljucavanju auta ne pale se vise maglenke prednje i zadnje koje su se palile pri otkljucavanju sto mi se svidjalo tj coming leaving home

Ni staroj ni novoj tabli je nemoguce pristupiti preko dijagnostike, greska u komunikaciji tako pise na dijagnostici

Zanima me da li je ikako moguce povratiti prikaz ukupne kilometraze i ove funkcije C/L home pri otkljucavanju i povratka komunikacije dijagnostike sa tablom. Da li moze neki cip na ploci iscitati i programirati na drugom cipu i da to sve funkcionise. Ako neko moze od vas to da sredi slanjem table neka napise u inbox cenu svega toga pa bih mogao poslati brzom postom. Hvala

Offline

#11 24-05-2019 11:29:34

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: reset servisa - service not confirmed

Moguce da je neki lem na stapanoj vezi na staroj tabli problem sto se tice displeja

Offline

#12 24-05-2019 12:52:56

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: reset servisa - service not confirmed

Evo ugrejalo sunce vozim auto pola sata i isti problem i sa novom tablom gubi se slika na displeju ali ne mnogo kao na drugoj tabli. Koji lem treba proveriti na ploci pa da popravim onu staru jer na novoj imam problem sa obrtajima. Hteo sam da zamenim motorcic obrtaja ali mi jedan elektronicar kaze da nema on veze jer nema nemoriju ide preko nekog kontrolera na ploci.
Da li se zna sta opet prelemiti ili sta vec da uradim ili neki ventilator mali ako je moguce postaviti iza da duva i da se hladi cime bi se vratila boja na displeju. Jer znam zimi se ekran najbolje vidi

Offline

#13 24-05-2019 12:59:57

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: reset servisa - service not confirmed

Evo slike ploce





Evo vozio sam i bas se prikaz na displeju smanjio. Uzeo sam displej sa moje stare table na ovu novu cisto da vidim da li je do ploce nakacio i displej se pojavio. Nakon toga vracam opet displej od nove table opet se vidi. Mnogo cudno. Da li je moguce ono flet kablonda se nakon nekog vremena ugreje ili ono mesto gde ubacujem flet kablo na ploci da se tu zagreju kontakti i da se gubi prikaz?

Zadnja izmjena od core2extreme (24-05-2019 13:27:36)

Offline

#14 24-05-2019 17:56:21

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: reset servisa - service not confirmed

Sve je to moguce sto si naveo
Ako je na obje table il si baksuz il te zeza kabal sa stekerom

Offline

#15 25-05-2019 12:11:23

rubin_miki
Expert
Iz: Macedonia
Registrovan: 29-08-2009
Komentari: 335

Re: reset servisa - service not confirmed

tu je problem u samim displej kod sasije W169 i W245,a za one crtice umesto kilmetraza treba nova tabla da se uradi 0 km pa da se kodira sa Starom ili Avdi.pozz

Offline

Board footer