elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-09-2019 21:15:50

ljuti
Član
Iz: Karlovac
Registrovan: 29-09-2019
Komentari: 4

renault megane classic 1997

evo da otvorim i temu o svom novijem auticu.
inace volim old timere ali eto zbog zene i dijece je trebalo nesto novije i sa klimom,pa sam uzeo ovo jedva.
inace to je 1.6 benzinac,ima 120.000km,klima i mjesta koliko god zelis.
e sad se tu javlja problem te elektronike ili blokade ili sta je vec to kod njega.
koliko sam uspio po internetu da saznam to se zove neki immobilizer ili tako nesto.
ali tu je problem,ako auto zaklucas na dugme i on aktivira taj vrag i alarm,u slucaju da ti se na dugme opet auto nece otkljucati ti ga i ne mozes upaliti.
znaci ti izvana mozes rucno otvoriti ili otkljucati bravu,ali kad udjes unutra u auto i hoces da ga upalis on to ne zeli,odnosno vergla u prazno a crvena lampica blica nenormalno brzo.
e sad posto zena najvise i koristi auto,ja ne bih htio da joj se desi negdje da na dugme auto ne moze da otkljuca a samim tim ni da ga upali,pa ja trazim ako netko zna kako se zaobilazi ili jos bolje skida taj immobilizator i sta vec ne ide uz njega,takodjer ni alarm mi nije potreban,potrebno je samo da radi to daljinsko zakljucavanje vrata,a ovo ostalo ne.
eto svaki info kako se to radi i gdje bi se to moglo uraditi je dobro dosao.

Offline

#2 30-09-2019 23:47:31

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: renault megane classic 1997

Pozdrav,
Tu je vjerojatno fenix 5 i tu nije problem immo  off, ali je problem daljinsko ( ako je infrared - što je najvjerojatnije) jer i ako napraviš immo off on neće otvarat vrata a kad otvori vrata onda ti netreba imoo off . Odvedi vozilo nekome od kolega u blizini da ti pogledaju ključ i modul u kabini.
Ako se nemože riješiti onda preostaje immo off i ugradnja univerzalnog daljinskog.

Offline

#3 01-10-2019 17:13:24

ljuti
Član
Iz: Karlovac
Registrovan: 29-09-2019
Komentari: 4

Re: renault megane classic 1997

problem je bio do kljuca,jer taj koji smo dobili je nekad radio a u vecini slucajeva ne.
zatim sam pogledao drugi kljuc koji smo dobili i po njemu je djelovalo da je on kao original i da je kao glavni kljuc koristen,jer je sav u raspadu,zatim sam u njega stavio nove baterije i evo vec par dana radi sve ok,ali ja bih taj problem za stalno da rijesim i da maknem tu blokadu,jer kakve sam srece opet ce taj kljuc da crkne i sta cu onda,ostavi me negdje,zato trazim rijesenje tog problema.
a daljinsko zakljucavanje ako moze da ostane super,ako ne jbg do sada sam samo Zastavina vozila i vozio,tako da rucno zakljucati vrata nije problem

Offline

#4 03-10-2019 22:37:07

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: renault megane classic 1997

Imam ti rješenje za to. Javi mi se, vidim da smo blizu. Riješim ti immo off, a kad daljinsko crkne ima se i za to terapija.

Offline

#5 06-10-2019 18:16:00

ljuti
Član
Iz: Karlovac
Registrovan: 29-09-2019
Komentari: 4

Re: renault megane classic 1997

super,hvala.
javio sam se valjda e-mailom,jos slabo baratam forumom

Offline

Board footer