elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-01-2020 10:06:49

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Od skoro sam vlasnik BMW E60 520d 2008 godina, automatik. Uzet je u zameni u kojoj sam dobro prosao (mislim na doplatu) a i ono sto su oni ulozili pre mene u ovaj auto (veliki servis lanci i sta sve ide i ulje u motoru kazu da je bilo 800e, sredili menjac sa rukama 700e i za trap sam odbio 200e jer ima da se sredi lupkanje preko rupa a i drzac motora i amortizer) tako da sam extra prosao..

Moj problem sa ovim autom je taj sto se gasi (ne stalno) ali dok je u mestu ako stavim u R ili D i smotam volan skroz do kraja cisto obrtaji padaju kao da se auto pri kraju savijanja ugusi i gasi se. Mislio sam da je do serva ali se to isto desilo i u voznji unazad dok sam blago savijao u krivini na ulici da se ukljucim. Takodje desilo mi se da je auto na ravnom tockovi ispravljeni.. palim auto koji inace hoce vruc da duze zavergla i zamuci se da upali, desi se prebacivanjem u D i pustanjem kocnice da se ugasi.
Imao je problem i sa obrtajima u voznji na tempomat 50, 60 ... nebitno i obrtaji su se pomerali.
Na kraju prethodni vlasnici su mi taj problem resili, postavljanjem remontovanog vandlera sa garancijom. Radjen je u Banatskom novom selu cena remonta 42 000din.
Stavljeno je novo SWAG ulje u menjac, mislim da je 9-10litara sipano..nesto za ispiranje resto u menjac ne znam koliko tacno. Stavljen je i ZF filter menjaca.
Problem sa variranjem obrtaja je nestao ali me i dalje muci ovaj problem sa dugim verglanjem kada se zagreje i tim gasenjem.

Greske koje auto izbacuje su sledece:
434E Radiator Flap system - vidim da mi klapne napred za motor ne funkcionisu
4CAE EGR Position sensor - plausibility
4A74 Message:status LIN bus
4A79 Message:status LIN bus
ove dve zadnje greske su se pojavile posle skidanja usisne grane tako da moram videti da li se nesto raskacilo.

U voznji pri preticanju mi se jednom desilo Engine reduced power, provereno i prijavljivalo gresku za pritisak goriva, to se jednom desilo i vise nije.
greska je bila 4BDC Fuel pressuply control.
Isao sam do druga skidali smo EGR, usisnu granu koja je bila kao nova i cista, imam i racune iz servisa Drinjak u kome isto stoji da je menjana usisna pa cak i ceo motor su radili i sta sve nisu menjali, ako nekom nije zakovao motor.
Egr je bio da kazem cist ali izgleda da ne drzi vakum, ona membrana ne valja tako mi drug kazao, elektricni deo egr-a su takodje menjali vidim u kolima drugi isti deo verovatno mislili da rese problem.

Bila je i do skoro prisutna greska 4BD7 Engine support, valjda detektuje oko motora problem tj jedan nosac motora je dosta stradao i zatrese pri paljenju i prenosi vibracije u kolima.

Auto mi nije na leru dimio crno kada dodam gas do 1500obrtaja ali od juce je i to pocelo da manifestuje, inace auto dobro ide poput mog a3 140ks, turbina mu je radjena u Uzicu 2016godine, dizne preko dijagnostike gledali i parametri su sledeci:
cilindar 1 : 1.5
cilindar 2 : -3.2
cilindar 3 : -1.6
cilindar 4 : 3.3

Ranije je bila greska i Fuel filter heater koja je nakon 10 dana sama od sebe nestala nije mi vise palio gresku, takodje i senzor pritiska goriva.
Od muke smo nasli i drugi senzor pritiska goriva ali nikakve promene nema. Crn dim iz auspuha nije bio prisutan 10 dana kako vozim auto i odjednom je poceo da se bas pojavljuje na malom broju obrtaja(ne znam da li utice relej od grejaca ali od prilike nakon te greske je pocelo bas da crni).
Auspuh je bio crn od kad sam ga uzeo i mislim da je dpf izvadjen, ali drugar je poceo i na njega da sumnja i kazao da skidamo i cistimo dpf ako ga ima jer moze i da je totalno pun pa da dimi crno i da se gusi. DPF-a nema u onim opcijama na navigaciji da udjem a kod drugog prijatelja ima na njegovom 2006. Da li je moj softwerski ugasen ili nije ne znam.

Najvise mi smeta to gasenje za dim cu videti isto da resim ali eto ako neko zna sta moze biti da probam. EGR cu svakako uzeti nov
Hladan auto extra pali cak i sada na -8 ne pali grejace ali upali kao iz topa, ranije su radili ali kazem pre skidanja usisne tako da to moram opet skinuti da vidim sta je i kako... turbina ne zvizdi ne cuje se ni malo.

Alternator puni 14,9 do 15,1V sto po meni nije ok, moram videti kasnije i regler alternatora da zamenim ali sve dok ne resim ovo gasenje auta i paljenje pri kom se bas zamuci da upali iako lepo vergla oseti se drmanje samog motora i slicno.

Da li je neko imao slican problem bilo bi mi od pomoci svaki savet da probam da resim ovo sto me muci. Hvala unapred

Offline

#2 23-01-2020 11:06:14

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Velis prosao si dobro.... Taj auto je jos na par tema prestavljen da ima te kvarove sa paljenjem, jarane podvuci liniju posle ulozenog u njega i javi ovde.... Srecno


@)).....

Offline

#3 23-01-2020 11:12:19

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

internet majstor napisao:

Velis prosao si dobro.... Taj auto je jos na par tema prestavljen da ima te kvarove sa paljenjem, jarane podvuci liniju posle ulozenog u njega i javi ovde.... Srecno

Pa mislio na onu doplatu za auto i ovo sto su uradili veliki servis, sada menjac... mislio te glavne stavke skupe da necu ulagati i dodje mi skoro kao glavu za glavu sa a3.. Mozes li mi staviti link cisto da citam oko toga da znam makar sta da ne pokusavam i sta dalje da trazim. Voleo bih to da resim

Offline

#4 24-01-2020 12:07:00

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

ima li neko neki predlog mozda? smile ili link od tih tema da pogledam

Offline

#5 24-01-2020 13:51:37

chrysler011
elproger
Iz: beograd
Registrovan: 07-05-2014
Komentari: 145

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

uklanjanje dpf i softversko gasenje nije uradjeno kako treba. ovde u Srbiji rade to i amateri koji neznaju kako gedora izgleda za smesne pare.  kad nastanu problemi teraj kod majstora.

Offline

#6 24-01-2020 15:11:02

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

chrysler011 napisao:

uklanjanje dpf i softversko gasenje nije uradjeno kako treba. ovde u Srbiji rade to i amateri koji neznaju kako gedora izgleda za smesne pare.  kad nastanu problemi teraj kod majstora.

Hvala ti ako je to rec o ovom bmw-u, imas pice od mene, samo racun posalji kad vidim oko toga sta je i kako big_smile ima li gde tacno pisano cisto da vidim sta se sve radilo oko auta, a ako je to odradjeno lose moram videti skroz to kako da se odradi kako valja.

To me i cudi oko auta sinoc smo gledali preko ISTA+ dijagnostike i u leru mu meri 15mbar na dpf pritisak, na 2000 obrtaja je oko 40mbar u mestu dok se drzi gas.
Auspuh je crn ali eto mislio sam da skidam dpf da ga cistim ako je bas zablokirao ali mi je cudno bilo da ga ima na autu a auspuh crn.

Ako je vadjen ili busen dpf (mada ja ne vidim nigde nikakav var sve mi deluje fabricki) sta je najbolje resenje na ovom autu da li vracati neki drugi dpf i vratiti fabricku mapu, ili staviti downpipe ili kako se vec zove cuo sam da to pominju i da ga gasim softwerski kod nekog iskusnog.
Jer osetim na manjem broju obrtaja iz mesta nema eksplozivnosti.

Hvala jos jednom nadam se da je to bas rec oko ovog bmw-a bila da su lose odradili to gasenje

Offline

#7 24-01-2020 19:59:59

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

To oko dpf su nagadjanja, prije ce biti da je do injektora. Dpf-off se ne radi, dok se ne provjeri kakva je mapa u racunaru i dali je fizicki prisutan dpf filter. Provjeriti da neko nije ugradio hardverski "chip tuning", na te modele su cesto stavljali "varalice" na senzor pritiska rail-a.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#8 24-01-2020 20:24:11

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

acom napisao:

To oko dpf su nagadjanja, prije ce biti da je do injektora. Dpf-off se ne radi, dok se ne provjeri kakva je mapa u racunaru i dali je fizicki prisutan dpf filter. Provjeriti da neko nije ugradio hardverski "chip tuning", na te modele su cesto stavljali "varalice" na senzor pritiska rail-a.

Menjali smo senzor pritiska rail-a i isti problem ima.. u nedelju treba da skidamo filter goriva da stavimo drugi, onda neki senzor temperature, radilice bregaste ili cega vec znam sve mi je pominjao drugar. A na rail-u nije nista imalo dodato samo dzek fabricki u sam senzor.
Sto se tice dizni da li su oni parametri dobri koji su mereni, a u slucaju da trebaju dizne da se menjaju moze li da se radi remont jer su one piezo dizne kako sam razumeo druga. Ima li neko da radi taj remont jer kupovina polovne dizne nema nikakvu garanciju i ne znam da li je bolja ili gora od moje.
Voleo bih to da resim i da vozim mirno i bez sekiracije big_smile

Offline

#9 24-01-2020 22:22:20

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

4 injectora puta 400e jer su piezo 1600e plus pride pumpa  visokog pritiska 400e ode tvoja doplata,kad ti neko uzme u cugu 2000e svakako ce napraviti gest pa te castiti gratis dpf off i egr off i sl... smile


@)).....

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: LuxBih

#10 24-01-2020 23:40:22

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

@internet majstor nemoj bit tako sarkastican, mogo je platiti i punu cijenu pa onda ovo mu dodje jos ko bonus wink


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#11 25-01-2020 00:24:07

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Lutrija pri kupovini pa ko koga vise zezne.

Offline

#12 25-01-2020 00:43:48

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Videcemo sta ce na kraju biti.. ako bude kakvih novosti javljam. Hvala u svakom slucaju ?

Offline

#13 25-01-2020 00:56:45

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Tako sam i ja potrcao da kupim 6g star audi a djelovi preskupi kao za sada primer 2014g auto eh tih penala i placanja a ruke mi niko neplaca samo trpaj djelova.... smile


@)).....

Offline

#14 28-01-2020 01:44:20

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Obrisane sve greske... skinut dpf mislio sam da ga nema i da je izbusen ali nije bio je prepun. Ociscen je i vracen opet. Relej grejaca moram zameniti jer ne pali grejace a valjda zbog toga nije palio regeneraciju. Nakon voznje nekih 30km upalila se greska na dijagnostici
4bdc fuel presupply control. Jedan senzor je menjan a sutra cemo probati sa tim senzorom valjda na nekoj pumpi visokog pritiska. Znam da ima veze sa gorivom. Onaj rail senzor nije vec ovaj drugi. Auto se opet gasi cak i dok je u N inace se desavalo u D i R. Isto kao pri motanju da prekine struju i gasi se. Evo slike dpfa i snimka gasenja auta na google disku

Offline

#15 06-02-2020 13:32:26

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Zamenjen i taj drugi senzor na pumpi visokog pritiska koliko se secam da je na njoj kazao majstor i nikakve promene. Sreca pa ne placam te delove jer nije do njih takav i dogovor sa majstorom i on bi zeleo da ga resi.
Posto je menjan vandler u menjacu sumnjao sam da je i do njega, jer po neki majstori kazu da hoce do njega i da je moguce taj remontovani sto je stavljen da ne valja. Ostavio auto kod proverenog majstora za menjace i kao iz inata nije hteo da se gasi kod njega. Probao ga je i kaze da je menjac u redu da ne nateze i slicno. To je bila temperatura u plusu 10 stepeni.
Meni se ovo najvise desava kada je hladno vreme. Tako od kad je krenulo oko 0 stepeni i ispod nule auto se opet gasi i pri samom kocenju kolima(pred lezeci policajac i slicno) pri zaustavljanju osetim podrhtavanje motora i kao trokiranje neko, a nakon stajanja u mestu to nestane (nosaci su losi jos ih nisam zamenio pa ne znam da li to podrhtavanje hoce zbog njih)

Evo parametara menjaca to sam slikao da bih ovde napisao vrednosti pa se ne razumem, pa ako neko moze nek kaze da li je to u redu:

Clutch fill pressures:
Clutch A: 154,0
Clutch B: 178,0
Clutch C: -272,0
Clutch D: 72,0
Clutch E: 159,0

Rapid fill times:
Clutch A: 19,0
Clutch B: 1,0
Clutch C: 3,0
Clutch D: 0,0
Clutch E: 130,0

Uradio sam adaptaciju opet vrednosti vracene sve na 0 i vozio ga i dalje ima taj sitni sec u drugoj brzini na nekih 20km/h krene da puni obrtaje onda naglo spusti za nekih 100 obrtaja (tad osetim tu promenu) i nastavi da puni obrtaje normalno.
Negde sam citao da update menjaca moze resiti taj problem i nakon update-a da se uradi adaptacija.

Sto se tice tog podrhtavanja ako krenem da motam volan on se odmah gasi padaju mu obrtaji.
Kacio sam ga na svoju ISTA+ dijagnostiku (kupio pre 2 dana) i izbacilo je sledeće greške

434E DDE: Cooling air flap system
4BDA DDE: Fuel Presupply control
4B1C DDE: Fuel filter heater, activation
6292 EKPS: Control Voltage too low (ova greska se pojavila po prvi put) i na displeju od kola mi je prijavilo FUEL PUMP fault. greska sa pumpom goriva.

Sta je savet po vama da probam, relej od pumpe goriva u ladici kod suvozaca (taj problem sa losim paljenjem sam resio na sestrinu A klasu dok su svi majstori govorili pumpa mora cela da se menja), ili onaj kao kompjuter tzv. EKPM taj modul poput nekog kompjutera koji se nalazi blizu pumpe za gorivo(nisam jos googlao gde tacno gde se nalazi), ili na kraju i samu pumpu od goriva, filter od goriva, taj grejac na filteru goriva.

Znaci najveci problem je taj sto se gasi kada je vreme hladnije. Toplo ne oseca nista i nece da se gasi.

Hvala svima unapred i molim za pomoc i savet

Offline

#16 17-02-2020 23:38:40

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Dizne proverene na BOSCH EPS200 sve 4 u extra stanju, a pre toga su bile na ciscenje u ultrazvucnoj kadici. Zamenjen drugi altermator i nikakve promene dok nisu makli onaj crni kabl sa alternatora auto se nije gasio. Kada se vrati dobije opterecenje i gasi se. Posao izgleda za elektricara. Eto da javim samo sta je bilo do sada.

Offline

#17 18-02-2020 21:57:26

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 848

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

je napisao skrivenu poruku za korisnika: core2extreme


Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: core2extreme

#18 18-02-2020 23:18:15

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Probao sam i sa drugim alternatorom isti je problem... vratio sam moj. Sto se punjenja tice vecina elektricara i moj mehanicar su gledali krece se od 14.8 pa cak do 15.1. Jedino kod jednog elektricara sa boljim aparatom za merenje koji je kao mnogo tacniji je stabilno bilo 14.7 i kao po njemu je to za bmw sve ok.
Danas mi je drug elektricar isto kazao da prepunjava i da je na samom alternatoru njemju prijavljivalo 15.1-15.2 a u gepeku na akumulatoru 14.8. Pomenuo je i tu zamenu reglera alternatora iz originala koji kaze kosta 7000din i mora da se vidi tacan koji ide za moj auto da bi ovo ostalo video. Jos ne zna ali da prvo menja taj regler alternatora.
Kod druga na bmw 535d je taj IBS senzor neko od elektricara precvikao imao je neki problem sa stalnim gasenjem prikoci na semafor i gasi se. Da li su dodatno nesto softwerski radili ili ne ne znam. Jedino mi je cudno ono kablo od struje sa alternatora kada se odvije sraf i skloni sa alternatora on nece da se ugasi...
Obrtaji bas padnu kad se volan okrece sto ne bi smelo pa drugar predlaze da dignemo malo broj obrtaja samo ne znam da li je to ok.
Na leru su mi obrtaji 778 ali ne znam da li je to ok ili da se bas dizu.
Hvala na odgovoru smile

Offline

#19 18-02-2020 23:32:03

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

nije mi se dalo sve čitat al kad sam vidio korekciju jel ste provjerili propusnost ili kompru

Offline

#20 19-02-2020 09:03:20

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

kalimero napisao:

nije mi se dalo sve čitat al kad sam vidio korekciju jel ste provjerili propusnost ili kompru

I meni po nekad muka toliko da pisem ali da bih malo priblizio problem big_smile Ne znam ta kompra sta je a ako mislis na propusnost dizni posle onog testiranja na masini je stavljao na neku drugu i pod pritiskom dok je kaze vruca najbolje se testira da li ce to prokapati ili sta vec nije se to desilo pokazivao mi je i kazao evo nema nista i da je dizna na vrhu suva nije izaslo gorivo.

Offline

#21 19-02-2020 23:21:22

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

velika korekcija ili loša diza ili kompresija

Offline

#22 20-02-2020 00:26:25

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Sta znam... osim cudno da niko u gradu od mehanicara i elektricara ne zna do cega moze biti problem. Dizao sam i obrtaje na 830 u mestu sa fabricih 780 ali opet isto.. danas sam isao na duzi put i posle 3h voznje na semaforu primetim da auto ima nepravilan rad na leru. Osetim kao trzaje dok je u D i na kocnici. Vratio sam obrtaje na 780 ali i dalje isto. Evo snimao sam i najvise se primeti dok je u R. Opet pocinjem da sumnjam u vandler koji je radjen u banatskom selu sa 1godinom garancije. I taj cim u drugoj brzini na 20km/h kada obrtaji krenu da pune i na tren se spuste nekih 100 obrtaja i nastavi da puni..

Offline

#23 20-02-2020 12:10:26

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

pozdravljam...
uz duzno postovanje prema kolegama koji zive od ovog posla, ja to radim mimo svog primarnog posla ali nisam mogao a da ne primjetim odstupanja i ubrizgavanja koju je pokretac teme u prvom postu napisao...
ako ja grijesim onda bi zaista volio da mi neko objasni zasto je injektoru 4 dozvoljeno i opravdano ubrizgavanje od 3.3mbara ako je kompresija ( ?? ) i sam injektor u redu .. ?

Offline

#24 20-02-2020 13:03:14

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

hvala svima koji se trude koliko toliko da dodjemo do nekog zakljucka jer izgleda u mom gradu nema majstora koji ce reci sta moze biti problem na ovom autu sto se gasi i ostalo... imam slike sa test masine parametre ne razumem ali vi sigurno razumete pa evo i vi da vidite ako ima tu nesto sto bi vam znacilo da zakljucite nesto.

evo link od sve 4 dizne


a sto se punjenja tice citao sam po stranim forumima pa ako ne sme da se kaci link izvinjavam se i molim administratora da obrise.. u ovom postu pominju kao da nije problem to punjenje i kacili su pdf fajl sa informacijama

Offline

#25 28-02-2020 09:53:38

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: E60 520d 130kW vruc teze pali, gasi se pri polasku...itd

Evo me opet ja.. proban i drugi vandler polovan ispravan ne bi li otklonili sumnju za trzaj u drugoj brzini kada spadnu obrtaji za nekih 100 obrtaja.. i sto se gasenja tice.. ali i dalje isti problem. Auto se gasi.
Juce prijavio ove greske nakon zamene vandlera
SZL> Overvoltage 951B
DDE>Fuel presuply-pressure control 4BDC
IHKA>Compressor clutch 9c6A
IHKA>Refrigerant compressor control valve

Drugar je zapazio da pri paljenju klime kompresor ne radi iako osetim malu promenu obrtaja. Taj magnet preko kompresora ne zalepi da bi se sve to zajedno okretalo sta znam. Sada sumnja i na taj kompresor da zbog njega ne dobija opterecenje na alternator pa da gasi auto. Pri skidanju kaisa auto se ne gasi kao i pri skidanju struje sa alternatora.
Probacemo sa nekim kracim kaisem da izbegnemo ovaj kompresor tj da ga ne stavlja u rad jer je neki stariji tip kompresora, pa na leto da zameni neku plocu u sam kompresor da bi radila klima. Videcemo da li tu dobija opterecenje.
Da li odgovaraju injektori od F30 bmw-a jer imam kod drugog da uzmem skinute sa F30 isto 2.0d pa da probam na moj auto.

preko winkfp-a sam azurirao EGS, GWS i EKP.. DDE nisam jos jer nemam stabilizator napona pa ne smem da pustam iako je akumulator dobar. Ovo variranje obrtaja mi nije ranije bilo pre ovog apdejtovanja modula i duzeg otvorenog puta. Na semafor odjednom pocelo to da radi. Pa rekoh da nije do apdejta isto dok ne azuriram i DDE.

Evo snimak kako se ponasaju parametri u isti-d u leru, pri paljenju ventilacije i ubacivanja u d ili r parametri rastu. i tu pocinju kao sitni trzaji.

Zadnja izmjena od core2extreme (28-02-2020 09:54:27)

Offline

Board footer