elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-09-2020 16:15:05

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Overboost - ECU ne reaguje

Pozdrav, o ovome ima dosta razlicitih misljenja po forumima, vecina odobrava da je to normalno dok ecu odreaguje na limiter, medjutim toliki overboost meni ne djeluje ok.

Gledajuci log od stock BKC, peak mu je na 2550,kada krene puniti prodje limiter koji je stock 2100 na tom atmosferskom, penje se 2150, pa 2370, pa 2550 pa onda tek krene padati, to traje pola sekunde, mozda malo vise, dok ga ne spusti na 2160, razumijem da mora preci malo i nece ostvariti 100% zadani ali mi nije jasno zasto ga svbl ne okida i ne baca u limp, a setovan na 2350 fabricki, jel moguce da ecu nije do tih dijelova sekunde sinhronizovan sa map senzorom da mu treba toliko da odreaguje ?

Na kraju krajeva da li je ovo normalna pojava ovolika razlika


Hvala unaprijed

Offline

#2 25-09-2020 18:55:28

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Overboost - ECU ne reaguje

smile dobro je da ima onih koji su se spremni upustiti i u dubine ct-a. Svbl nije odregovao na prekoracenje zato sto je vezan za vremensku varijablu kojom se odredjuje u kolikom vremenskom intervalu svbl moze biti prekoracen, a da pri tome ne udje limp mod. (obicno ide iznad sekunde pa navise zavisno od sw verzije). Posto je kod tebe prekoracenje kratko trajalo, svbl limiter sasvim logicno nije ni odreagovao. Da kojim slucajem nema tog vremenskog limita prekoracenja kod vecine bi ova lampica bila upaljena zbog overboost-a.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#3 26-09-2020 09:48:55

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: Overboost - ECU ne reaguje

Hvala puno acome na ovim informacijama, svako dobro i pozdrav

Offline

#4 27-09-2020 11:17:53

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Overboost - ECU ne reaguje

Neka ocitanja sa senzora ecu vrsi 1000x u sec. tako da se nemoze uopste govoriti da se ne stigne sinhronizirati, vec je to softverski "namjerno" isporogramirano cekanje.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#5 27-09-2020 13:23:33

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Overboost - ECU ne reaguje

Kod tdi-ja uvek kad pratim stvarni i zadati uvek pri ubrzanju stvarni premaši bar za 0,1 bar. E sad ako ostane iznad više od jedne sekunde, ili ako nastavi da raste ecu će reagovati. Da odmah reaguje svaki bi već u drugoj brzini pri ubrzanju ulazio u limp mode.

Offline

#6 27-09-2020 20:41:06

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: Overboost - ECU ne reaguje

Kada logujem, uvijek idem na jedno mjesto gdje je uspon povelik i dugo je oko 1.5 do 2km, tu trecom mogu WOT tj pun gas drzati odredjeno vrijeme, i mogu prakticki ispratiti lineran rast parametara koji me zanimaju, s obzirom da je to prilicno zahtjevna ruta za motor, moj overboost koji pofino prebacuje vise od tih 100mbara koji su u vas zeljko, pripisujem tome.

Vjerovatno u svakodnevnoj i loko voznji su premasaji manji i ocekivani.

Vezano za moj nacin logovanja, sad se pitam da li je pravilan, s obzirom da dyno nemam, zelim biti sto priblizniji njemu.

Offline

#7 27-09-2020 21:38:19

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Overboost - ECU ne reaguje

Sigurno je da što je veće opterećenje da će se sve pokazati bolje. Ako odmah po dostizanju pika krene da opada do zadatog onda je sve u redu. Ja se ne bavim softverima ali ovo znam iz rešavanja overboost-a. Uglavnom korisim esi tronic i na grafičkom prikazu ova dva parametra se sve lepo vidi.

Offline

#8 28-09-2020 00:16:19

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Overboost - ECU ne reaguje

Kako ce biti uspjesna regulacija pritiska zadati/ostvareni zavisi od stanja VNT turbine, vakuuma, stanja usisne grane, izduva i vrste turbine (posto imaju turbine koje rade "u kontru" pocetno stanje VNT im je max otvoreno i njih je dosta teze kontrolisati). Logiranje turbine i ide u 3. brzini max.pedala gasa. Ako ima blago opterecenje, jos bolje.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: speed007

Board footer