elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 29-12-2008 22:24:43

vice
Član
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 5

Programi za chip tuning

Dali ima negdje za skinuti program za chip tuning (demo).

Offline

#2 19-01-2009 19:57:36

chiptuning.cro
Član
Iz: Hrvatska
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2
Website

Re: Programi za chip tuning

Probaj ovdje:

Offline

#3 24-01-2009 20:14:26

zmatija
Gost

Re: Programi za chip tuning

koji interfaceovi rade s tim?

#4 27-01-2009 16:50:39

chiptuning.cro
Član
Iz: Hrvatska
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2
Website

Re: Programi za chip tuning

Ovo ti je program samo za podešavanje mapa (chiptuniranje) koje si isèitao sa bilo kojim ureðajem u binarnom formatu.

Offline

#5 29-01-2009 11:49:55

zmatija
Gost

Re: Programi za chip tuning

Di pronaæ veæ obraðene mape za tuning?

#6 29-01-2009 15:14:29

chiptuning.cro
Član
Iz: Hrvatska
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2
Website

Re: Programi za chip tuning

Nigdje!
Svaki auto treba isèitati i tada dati nekom chiptuneru ko se razumije, neko ko zna šta radi, da ti optimizira tu mapu.

Na internetu se nude na prodaju gotove mape, ali to nisu provjerene mape i s tim mapama možeš samo zeznuti auto.

Ako ti treba samo mapa za uèenje da biš usporedio razliku izmeðu ORIginalnog i MODificiranog fajla, javi pa æu ti poslati jednu za primjer.

Offline

#7 04-02-2009 13:01:02

angell
Član
Registrovan: 01-02-2009
Komentari: 1

Re: Programi za chip tuning

chiptuning.cro napisao:

Nigdje!
Svaki auto treba isèitati i tada dati nekom chiptuneru ko se razumije, neko ko zna šta radi, da ti optimizira tu mapu.

Na internetu se nude na prodaju gotove mape, ali to nisu provjerene mape i s tim mapama možeš samo zeznuti auto.

Ako ti treba samo mapa za uèenje da biš usporedio razliku izmeðu ORIginalnog i MODificiranog fajla, javi pa æu ti poslati jednu za primjer.

Mozes li ti obradjivati originale u chipovane???

posto ja imam i KWP2000 i Galletto, imam i tonu nekih flash fajlova pa ne znam koji je koji. tj kako da ih razlikujem!!!!

Offline

#8 05-02-2009 00:41:18

chiptuning.cro
Član
Iz: Hrvatska
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2
Website

Re: Programi za chip tuning

Naravno da mogu!
Time se i bavim.

Ovu tonu fajlova slobodno baci u smeæe, jer možeš samo uništiti neèiji auto.

Kao što sam rekao, ako želiš napraviti neki auto, tada trebaš isèitati njegov fajli i taj se mora obraditi, jer osim toga pojedini auti imaju i neke osobne podatke u mapama.

Ako te zanima više slobodno me kontaktiraj.

Offline

#9 10-02-2009 18:14:42

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

he he smile))

Da samo znate koliko sam ja do sad dao hiljada eura na programe a neko ocekuje da postoje programi free koji mogu da zavrse sav posao.

Ti programi nose samo probleme koji se jave kad tad,neko ima vise srece pa mu podje za rukom da uradi koje auto a nekome odmah se desi greska,uglavnom bez pravih programa nemoze se raditi chip tuning jer ove kopije neotvaraju sve mape i nemaju veze sa orginalom.

Offline

#10 27-02-2009 16:10:13

chiptuning.cro
Član
Iz: Hrvatska
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2
Website

Re: Programi za chip tuning

KRVOLOK napisao:

he he smile))

Da samo znate koliko sam ja do sad dao hiljada eura na programe a neko ocekuje da postoje programi free koji mogu da zavrse sav posao.

Ti programi nose samo probleme koji se jave kad tad,neko ima vise srece pa mu podje za rukom da uradi koje auto a nekome odmah se desi greska,uglavnom bez pravih programa nemoze se raditi chip tuning jer ove kopije neotvaraju sve mape i nemaju veze sa orginalom.

Sa ovim se u potpunosti slažem ! wink

Pozdrav!

Offline

#11 08-03-2009 00:43:39

smt
elproger
Registrovan: 06-03-2009
Komentari: 76

Re: Programi za chip tuning

ima gotovih fajlova ljudi i nikad nisam imao problema .Uglavnom su to fajlovi nekih ozbiljnih kuca pa cak za jedan ecu postoji vise razlicitih fajlova.

Offline

#12 08-03-2009 21:50:07

Memphis
elproger
Registrovan: 07-03-2009
Komentari: 59

Re: Programi za chip tuning

Da li ja mogu npr. mapu koju isèitam iz recimo Škode Octavia 1.9 TDI koja ima 100 ks tu istu mapu zapisat u onu od 90 ks ?

Offline

#13 09-03-2009 12:28:35

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

da je isto kad da si pitao da li mogu iz honde fajl upisati u mercedesa... smile

ta dva motora od 90 i 100 konja nemaju nista zajednicko,to su dvije razlicite generacije motora...

Inace nijedan motor nece dobro raditi osim na svojoj orginalnoj mapi,nemozes upisati potpuno drugi fajl od nekog drugog motora i ocekivati da sve radi OK.
Mora HW broj biti isti,SW i nemora ali nije preporucljivo,mada ce na nekim ECUima raditi.

Offline

#14 09-03-2009 21:30:00

Memphis
elproger
Registrovan: 07-03-2009
Komentari: 59

Re: Programi za chip tuning

KRVOLOK napisao:

da je isto kad da si pitao da li mogu iz honde fajl upisati u mercedesa... smile

ta dva motora od 90 i 100 konja nemaju nista zajednicko,to su dvije razlicite generacije motora...

Inace nijedan motor nece dobro raditi osim na svojoj orginalnoj mapi,nemozes upisati potpuno drugi fajl od nekog drugog motora i ocekivati da sve radi OK.
Mora HW broj biti isti,SW i nemora ali nije preporucljivo,mada ce na nekim ECUima raditi.

ok, ali onda vrijednosti iz jedne mape mogu unjeti u vrijednost druge mape i opet snimit tu izmjernjenu mapu u ecu

Offline

#15 09-03-2009 23:44:22

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

nisu iste dimenzije mapa,nisu iste range vrijednosti,jedne su 8 bita jedne 16,ma nista pod milim bogom nije isto,kao kad bi pokusao da XP instaliras na mobilni telefon smile

Offline

#16 13-03-2009 10:25:43

Memphis
elproger
Registrovan: 07-03-2009
Komentari: 59

Re: Programi za chip tuning

KRVOLOK napisao:

nisu iste dimenzije mapa,nisu iste range vrijednosti,jedne su 8 bita jedne 16,ma nista pod milim bogom nije isto,kao kad bi pokusao da XP instaliras na mobilni telefon smile

da li ti programi za chip tuning te željene parametre zapisuju u te mape?

Offline

#17 14-03-2009 00:29:08

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

naravno...

Offline

#18 14-03-2009 20:44:52

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: Programi za chip tuning

CAO KRVOLOK!
slucajno sam vide mog sefa u firmi da radi tjunning uglavnom radi laptopom ali je pre par nedelja na jednom pasatu 98 godina tdi 90 konja radio i morao je da cacka po ecu.mozes li mi objasniti zbog cega jer tu sveru slabo poznajem,a kad radi to nemozes ni proci pored njega a kamoli da pogledas sta i kako radi.
unapred hvala

Offline

#19 14-03-2009 21:52:04

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

neki ECU ima flash a neki eprom.Pogledaj na nasem sajtu u rubrici sta je cip tuning tamo je sve objasnjenjo to sto ti pitas ()

Ukratko,taj passat od 90 ks ima PLCC eprome i oni se fizicki moraju zamjeniti sa drugim epromima,nepostoji mogucnost da se elektricnim putem izbrise sadrzaj standardnog eproma pa upise novi program,zato se i zove EPROM.
Flash ima mogucnost brisanja elektronskim putem i zato se moze raditi preko lap topa.

Otprilike auta preko 2000 godine imaju flash,mada nije to pravilo,kako gdje se zadesi.

Offline

#20 19-03-2009 04:23:10

mixi
Član
Registrovan: 27-02-2009
Komentari: 1

Re: Programi za chip tuning

pozdrav,samo pitajte KRVOLOKA,inace je poznat na teritoriji OKO Banjaluke kao vrhunski strucnjak ali za zajebati auto....ako nekoga zanima sta je sve DOBRO napravio neka me kontaktira na P.M.,a inace o njegovim poduhvatima i ZNANJU mozete procitati na ../za pocetak/.....toliko o tom eminentnom CHIP TUNING strucnjaku...izvinjavam se moderatorima i svim dobronamjernim clanovima ovog sajta koji ga posjecuju kao i ja da bih procitali nesto korisno,ali ipak ovo je jace od mene,jer taj COVJEK ne zasluzuje jedan red pisanja bilo gde,HVALA i jos jednom izvinjenje...

Offline

#21 19-03-2009 10:56:46

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

ha ha,kako covjek nisko moze pasti...smjesno

KRVOLOK nikad jos nije svojom greskom nesto pokvario,moze se i to desiti ali do sada nije,mnogo auta i motora ja sam sastavio i izmapirao,nema meni niko nista da zamjeri...

Offline

#22 19-03-2009 11:55:56

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

e da zaboravio sam link taj da postavim sto ti je najveci "adut" protiv mene,evo ga: smile


Citajte od ove stranice slobodno,ja nemam sta da krijem,ja sam profesionalac i ja placam porez drzavi za ovo sto radim,ja od tuninga zivim,ja imam registrovanu firmu i sve radim legalno,imam distributere po cijeloj exYU,imam dyno za mjerenje snage potpuno NOV (niko u exYu nema to,svi imaju neke polovnjake stare 15 godina) i ovakvih suftova sto me prozivaju a nisu se ni predstavili se neplasim.
Covjek se registrovao da me prozove "kao" i prvi post koji napise na forumu je nesto protiv mene.Ocigledo da mu je IQ upitan pa da nemoze iz ove price na SRCBL forumu da skonta sta se tu desilo.Izvinjavam se na off topicu...

Offline

#23 19-03-2009 13:37:29

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: Programi za chip tuning

KRVOLOK napisao:

neki ECU ima flash a neki eprom.Pogledaj na nasem sajtu u rubrici sta je cip tuning tamo je sve objasnjenjo to sto ti pitas ()

Ukratko,taj passat od 90 ks ima PLCC eprome i oni se fizicki moraju zamjeniti sa drugim epromima,nepostoji mogucnost da se elektricnim putem izbrise sadrzaj standardnog eproma pa upise novi program,zato se i zove EPROM.
Flash ima mogucnost brisanja elektronskim putem i zato se moze raditi preko lap topa.

Otprilike auta preko 2000 godine imaju flash,mada nije to pravilo,kako gdje se zadesi.

HVALA TI DRUZE NA OBJASNJENJU NISAM BIO NEKO VREME TU PA TI SE NISAM ODMAH JAVIO:
HVALA I ZA SAJT POGLEDACU KASNIJE

Offline

#24 20-03-2009 16:21:37

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Programi za chip tuning

urdu je sto je covek ljut-mozda ima razloga ali to treba i da argumentuje u okviru nekih normi predvidjenih za ovakve forume a ne samo ovako da ,,bane,, -bez imalo namere da ga uvredim-ipak svi mi mozemo da pogresimo kao i oni majstori i inzinjeri u F1 koji nesto za...u na vozilima od par miliona eura koja traju 1 ili2 trke-neki put nijednu trku

Offline

#25 20-03-2009 18:50:23

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Programi za chip tuning

pa vidio si i sam sta je njemu argument,ostavio sam link pa procitaj.

Nisam taj trkaci motor ni trebao da uzimam raditi jer ga ja nisam ni sastavljao i nisam ni taj SA ecu montirao nego su me zamolili da to ustimam jer niko osim mene nije bio u stanju da to napravi.Cim sam dosao do auta i vidio koj je sistem u pitanju pokusao sam da odustanem ali me vlasnik zamolio da pokusamo to uraditi i ja sam budala pristao.To je moja najveca greska sto sam pristao da radim nesto sto mi nije trebalo i to skoro bez novcane nadoknade,samo da bih pomogao njima i tako mi se to vratilo.
Neispravan sistem,neispravno postavljen i neispravan razvodnik,nisam imao nikakve sanse da to namjestim jer mehanicki to nije mogo da radi.
I sad taj pametnjakovic dodje i meni kao nesto prebacuje,fino sam trazio da se uradi expertiza i da se vidi ko je kriv sto je motor prolupao,nisu prihvatili i sta vise ja mogu,do mene nije bilo i ja sam svoj posao odradio vrhunski i na tom motoru a druga je stvar sto mehanicki taj motor nije imao nikakve sanse da proradi jer je razvodnik bio klimav i star,sistem nije imao nista osim TPS senzora pa opet sam uspio da uradim AFR i sa tim sto je bila prava muka.
Mnogo teze i komlikovanije sam motore uspijesno mapirao i taj obicni NA motor je "sitnica" za mene ali eto,nebi valjalo da ovi dusmani nemaju bas nikakvog povoda da me prozivaju ha ha smile

Offline

Board footer