elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 14-02-2010 01:47:46

RS-4
elproger
Iz: Norway
Registrovan: 29-05-2009
Komentari: 121

TEXA

Postovanje,

ako bi neko ko je upucen mogao da mi objasni razliku izmedju TEXA NAVIGATOR-a i BOSCH KTS-a.

Bosch mi je kao dobar dan i smatram da ga dosta dobro poznajem i upravo zato sam ga naveo kao primer za poredjenje dok o TEXI ne znam   nista !!!

Samo da dodam da me interesuju konkretne razlike a ne ono kao Bosch je qu..c ili TEXA je qu..c uzmi ovo drugo.


Hvala

Offline

#2 14-02-2010 01:55:04

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: TEXA

Nekom je bolja Texa a nekome Bosch. Trebas uzimati dijagnostiku prema onome sto radis ili nameravas da radis. Za neke stvari je bolja Texa a za neke Bosch.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#3 14-02-2010 02:15:30

RS-4
elproger
Iz: Norway
Registrovan: 29-05-2009
Komentari: 121

Re: TEXA

Ok, smatram za sebe da se profesionalno bavim Opelima i za to sam kupio originalni Tech 2 a za sve ostalo scim se bavim amaterski trenutno koristim KTS i sa njim sam zadovoljan.
Nabasao sam na oglas gde lik prodaje TEXU za 1100 eura i to mi je delovalo kao simpaticna cifra  a isto tako sam cuo da je dobar uredjaj pa mi iz tog razloga treba neko ko je imao dodirnih tacaka sa oba uredjaja da mi pomogne sa savetom dal da se upustam u trgovinu ili ne. Ako je TEXA jaca da prodajem (teska srca) Bosch-a i da kupujem TEXU ili da jednostavno zaboravim na kompletnu pricu. Sta se desava sa texinim dopunama software-a, dal se gasi software kad istekne kao kod BOSCH-a ili ne, kolika je cena dopuna?

Pozdrav

Offline

#4 14-02-2010 02:34:18

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: TEXA

Obzirom da imas vec Bosch misilm da ne bi trebao da dupliras. Bosch i Texa ne stoje dobro sa Azijskim vozilima (Japan+Koreja) tako da bi opet sa oba aparata imao rupu.
Cena dopuna za Texu koliko sam ja upucen je oko 600eur ako nisi propustao godine dopuna, ako si propustio za svaku godinu se placa 50% npr. propustio si proslu godinu da dopunis aparat placas 300+600=900eur. Tako je barem bilo ako nesto u medjuvremenu nisu promenili. Mislim da ima ljudi na forumu koji koriste Texu pa mozda oni znaju nesto ako je bilo promene

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#5 14-02-2010 02:41:52

RS-4
elproger
Iz: Norway
Registrovan: 29-05-2009
Komentari: 121

Re: TEXA

Sad je sve mnogo jasnije ...

Hvala

Offline

#6 14-02-2010 11:15:51

dieselman
elproger
Iz: Vrbas,Srbija
Registrovan: 09-02-2010
Komentari: 179

Re: TEXA

..sto se tice dopuna bez obzira koliko si propustio verzija,cena je oko 700 eura..a sto se tice razlika,mogu reci sopstveno iskustvo...imao sam pre vise godina KTS550 sa Uboxom i stalno imao problema sa oko 50% vozila..ja se bavim dizel ubrizgavanjima,pa meni uglavnom igra komunikacija sa motornim ECU...na kraju sam prodao KTS i kupio Texu i sad stvarno nemam problema sa komunikacijom...mozda 1% ne prodje...KTS ima lepsu grafiku,ali npr. Texa ima mogucnost snimanja 8 parametara u voznji 30 minuta,sto mnogo znaci kod utvrdjivanja kvara...na svojoj Laguni sam kts-om citao ABS,a nisam mogao uci u airbag dok sa Texom cita airbag,a nece ABS...u motor uredno idu oba....i soft se ne gasi nikada...

Zadnja izmjena od dieselman (14-02-2010 11:19:14)

Offline

#7 14-02-2010 13:42:56

RS-4
elproger
Iz: Norway
Registrovan: 29-05-2009
Komentari: 121

Re: TEXA

To se zove "konkretno", zahvaljujem.

Pozdrav

Offline

#8 14-02-2010 14:13:49

antimon
elproger
Iz: zap. slavonija
Registrovan: 27-09-2009
Komentari: 60

Re: TEXA

Evo i moje iskustvo.Koristim bosch od kada sam poceo raditi i zbilja sam zadovoljan tim uredajem jer daje najvise podataka i odlican je za dizelska ubrizgavanja i nikada nisam imao problema za spajanjem na vozilo,trenutno koristim kts 540. Medutim nisam bio zadovoljan njegovim radam sa talijanima i francuzima i prije 3god odlucio sam se za texu koju sam uzeo sa cjelim kompletom kablova i osciloskopom i to je bila dobitna kombinacija jer se ta dva uredaja sjajno prekapaju gdje jedan steka drugi radi dobro.  Japance i koreance jako malo radim a ono sto sam trebao sam sa njima i odradio.Sa nadopunama nemam nekih problema i ne cini mi se preskupo a i ako je ne napravis uredaj se ne zakljuca. Uz njih ipak koristim vag VCDS orginalni i op com. Premda mi se cini da nam buducnost ipak donosi da cemo da bi kvalitetno mogli raditi morati koristiti namjenske uredaje za svaku grupaciju  vozila.

Offline

#9 14-02-2010 16:16:58

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: TEXA

sa KTS ovima sam od 93..pa mislim da znam dosta o njima i mogucnostima..za njemacke aute stvarno pravi alat iako ima stvari koje fale..recimo ni na jednom autu nema kodiranje kljuca jer to bosch zbog licenci neda..znas kakav je svabo i kakvi su oko zakona i pravila..o kamionima znas koliko je kts nemocan..svega par mot.sustava imas tamo..

Texa..modernija sprava imam ju cesto u ruci jer ekipa koja ih dila bas mi to hoce uvalit pa mi ostave na par dana..recimo citroen neki dan prijava kljuca odma od prve..megan isto tako..dosta auta se preklapa da oba mogu to odraditi no uvjek ima nesto sto jedan moze a drugi ne..kupit cu tu texu sigurno e sad hoce li biti navigator ili neki drugi ovisi koliko ce bit love..texa ti je organizirana modernije onako vise kao windovsi a bosch malo koncepcijski starije..

no opet da imam love samo za jednu ili da uzimam prvu ja bi bosch..esam li sentimentalno vezan za njih ili sam ih prokljuvio neznam ali tako je..

ono sto ti sigurno mogu potvrditi je da su tako reci istai za aute od 99 a za starije bosch vodi..mozda zato sto su onda vecina bili auti sa bosch elektronikom u svemu pa je i normalno da su to slozili u svoju spravu

i da bosch dopune su smijurija koju pokupis na netu..texe jos nema na netu free tako da raspitaj se kod svog dilera oko dopuna kakva je situacija..u zadnje vrijeme dosta su flexi u dogovorima pa moras provjeriti..

ono sto ce ti opet falit su yapanci i koreanci pa ako ih nemas nikom nista ali ima ih sve vise na cesti..tu bi jedan launch ili carman bio bolji izbor kao drugi uni.ja sam onako na blef kupio carmana za hyundai..i otplatio se u 3 mjeseca.. cim ljudi doznaju da to imas sto su cekali godinama jer nisu mogli drugacije rjesiti

poz

Offline

#10 14-02-2010 20:04:14

elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 111

Re: TEXA

imam texu txt navigator izuzetno sam zadovoljan dopuna me kosta oko 600eur godisnje i u toku godine dobijam 4 dopune koje možeš da skineš i putem interneta,ako ne produžiš ugovor možeš da je koristiš i dalje nece biti blokirana njemce,talijane radi izuzetno francuze koje sam dosada probao 90% jedino sam na meganu 2 imao problema prepozna ecu ali javi nepoznata greška,uporedo sa njom imam i axon od marelija ali je ona duplo bolja
sve u svemu izuzetno sam zadovoljan

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: klodovik

#11 14-02-2010 20:33:55

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: TEXA

pozdrav!
da iznesem i ja svoje iskustvo,mozda se neko slozi , neko ne , ali to je realnost.
svi ti originali sa dopunama itd.....
kts je zakon iz vise razloga , da ne nabrajam , a za cenu texe i godisnjih dopuna ,
mislim da bi bilo bolje kupiti po jedan klon za svaku vrstu vozila i to je to.


best regards!

Offline

#12 14-02-2010 20:58:25

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: TEXA

Sve to stoji, a kad jedan dan tak zakljuèaju KTS da neæe biti update-ova na netu na svakom èošku ?
Neko mora i razvijati te programe a da bi to radili moraju imati i sredstva za to, a to dolazi od prodaje tog istog softvera kao original tak da ako nitko neæe kupovati originale neæe biti niti kopija.
Daleko od toga da ja ne podržavam klonove, i sam imam 2 klona u radioni i jedan original i taj me košta više nego ova oba zajedno i to svake godine, ali ja se držim pravila da ako sam nešto kupio klonirano da bar nešto imam i legalno, bar imaš neku podršku i garanciju da neæe stati kad ga najviše trebaš, a plus toga nešto i uštediš na porezu, imaš raèun za original smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#13 14-02-2010 21:51:41

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: TEXA

slazem se , i ja sam korisnik nekih originala, ali  ovo sto sam napisao je realnost, samo mi reci kome je stradao uredjaj bilo originalni ili klon , ako se rukuje strucno istim.
pozdrav!


best regards!

Offline

#14 14-02-2010 22:16:51

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: TEXA

Recimo meni, opao mi i pukao lcd ekran, bio je osiguran od lomova, javio sam zastupniku, popravio ga , ispostavio raèun i osiguranje platilo, o tome govorim, sad bio ti struèan ili ne kod rukovanja ureðajem kad si nespretan nema pomoæi smile, osiguraj nekaj za kaj nemaš ulazni raèun smile

Zadnja izmjena od predingli (14-02-2010 22:17:48)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#15 14-02-2010 23:49:47

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: TEXA

ja mislim da osiguravajuca kuca vrsi procenu istog , ili ga ti osiguras na odredjenu sumu i to je to.
njih ne zanimaju racuni,uredjaj je uredjaj softver  je nesto drugo.
pozdrav!


best regards!

Offline

#16 15-02-2010 01:54:31

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: TEXA

Cisto da podsetim ako se secete mislim da je bila 2009/1 ili 2008 kada je sam Bosch pustio kao krekovani program kada su ubacili crvica da ubije KTS. Mnogi su kad ubili uredjaj. Umeju oni to nekada da urade s vremena na vreme, tako da je frka kad god treba da se ubaci nova verzija.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#17 15-02-2010 10:53:32

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: TEXA

zeljko.78 napisao:

ja mislim da osiguravajuca kuca vrsi procenu istog , ili ga ti osiguras na odredjenu sumu i to je to.
njih ne zanimaju racuni,uredjaj je uredjaj softver  je nesto drugo.
pozdrav!

Ne, gledaju raèun i serijski broj ureðaja, a ako ga osiguravaš nakon godinu-dve onda odbiju vrijednost ureðaja minus amortizacija ali svejedno moraš imati raèun, i obavezno fotografiraju ureðaj, a najveæa glupost je da uzimaju vrijednost ureðaja sa kablovima a osiguravaju samo ureðaj bez kablova. A jedan originalni u prosjeku košta 200-300 €, dobro nisu to neke astronomske cifre za osiguranje, konkretno u mojem sluèaju oko 250 € godišnje za police protiv kraðe i loma ali mirno spavaš

Da još sam zaboravio, taj iznos za osiguranje ti još ide u trošak pa još uštediš

Zadnja izmjena od predingli (15-02-2010 11:21:55)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#18 15-02-2010 16:48:58

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: TEXA

launch napisao:

Cisto da podsetim ako se secete mislim da je bila 2009/1 ili 2008 kada je sam Bosch pustio kao krekovani program kada su ubacili crvica da ubije KTS. Mnogi su kad ubili uredjaj. Umeju oni to nekada da urade s vremena na vreme, tako da je frka kad god treba da se ubaci nova verzija.

hoces reci da launch-a nema krekovanog


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#19 15-02-2010 17:03:34

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: TEXA

Koliko znam nema, iskreno bi voleo da znam da ima jer bi i meni to islo u prilog.
Znam da se bila pojavila u Julu prosle godine neka verzija dopuna ali su to davno izmenili pa vise nije ni ona u mogucnosti da radi kako treba


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#20 15-02-2010 17:15:00

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: TEXA

ima


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#21 16-02-2010 00:04:13

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: TEXA

koyot napisao:

ima

slazem se, ima i softwer  i uredjaj  .


best regards!

Offline

#22 16-02-2010 00:09:46

zoki_klima
Član
Iz: nis
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 20

Re: TEXA

ja sam nešto èuo da je ima neki tip iz niša, kažu kupio je ureðaj za 1000€

Offline

#23 16-02-2010 00:27:49

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Re: TEXA

launch napisao:

Koliko znam nema, iskreno bi voleo da znam da ima jer bi i meni to islo u prilog.
Znam da se bila pojavila u Julu prosle godine neka verzija dopuna ali su to davno izmenili pa vise nije ni ona u mogucnosti da radi kako treba

ima ali ali....

dvije vrste cracka za launch postoje...one prema kojima bi morao u smartbox-u mjenjat serijski broj prema crackovanom software..u

i drugi crack gdje je u samom software-u crackovan serijski broj tj total izbrisan i sveijedan smartbox takav soft prima....

opet crack nije tako lagan kao kod bosch-a recimo...

a i kod launcha debelo se placa....software za launch koji nema serijski broj u sebi i kojeg svaki smartbox prima krece se na crnom trzistu oko 700 eura...

pozdrav

Offline

#24 16-02-2010 01:21:12

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: TEXA

To su ti od jula, a od jula je mnogo toga izaslo, prednost kod Boscha je jer izlaze kvartalno i uvek se zna da ce izaci i Crack.
Kod ovih je zeznuto jer cim provale da je izasla ilegalna dopuna oni kompletno promene nacin rada softvera tako da ti Smartboxevi od Jula vise i ne vrede cak zadnje dopune ce im vecito biti te. Tada su promenili i kompletnu ekipu inzenjera koji su imali pristup tim podacima a iznosili na crno trziste i prodavali softvere npr. Autoboss-u.

Sad su od nove godine jos mnogo toga promenili u borbi protiv krekovanih softvera i mnogo para ulozili u zastiti istih.

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#25 16-02-2010 01:24:56

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: TEXA

launch napisao:

To su ti od jula, a od jula je mnogo toga izaslo, prednost kod Boscha je jer izlaze kvartalno i uvek se zna da ce izaci i Crack.
Kod ovih je zeznuto jer cim provale da je izasla ilegalna dopuna oni kompletno promene nacin rada softvera tako da ti Smartboxevi od Jula vise i ne vrede cak zadnje dopune ce im vecito biti te. Tada su promenili i kompletnu ekipu inzenjera koji su imali pristup tim podacima a iznosili na crno trziste i prodavali softvere npr. Autoboss-u.

Sad su od nove godine jos mnogo toga promenili u borbi protiv krekovanih softvera i mnogo para ulozili u zastiti istih.

E sad kockati se sa tih 700eur i razmisljati da li ces moci, a recimo dopuna za 3 godine je 950eur, 2 godine 750eur, 1 godina 550eur

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

Board footer