elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 22-03-2010 22:44:46

minitim
elproger
Iz: Futog/Srb
Registrovan: 25-04-2009
Komentari: 126
Website

Toyota camry

znam da nije za ovaj deo foruma ali neznam gde da ga turim- a ovde ste nekako svi na broju...
camry 3.0 V6 2005-hladan motor pali i obrtaji 1200 kako se greje obrtaji padaju -veæ na 50c 800 a nakon toga pada,pada i gašenje,redovno ga upalim ali nema ler-može samo ako držim papuèicu(do sad je ispod papuèe stojala pakla maramica!!),na kts-u nema ništa,probali protokomer(drugi)-motor leptira ok-ide u full kad se oèepi papuèica-senzor tem.-ok pratili smo u radu,pumpa šprica-a dizne su menjane pre 6 mes.Ostao je za sutra šta još da gledam


za sad bez potpisa

Offline

#2 22-03-2010 23:53:40

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Toyota camry

minitim napisao:

znam da nije za ovaj deo foruma ali neznam gde da ga turim- a ovde ste nekako svi na broju...
camry 3.0 V6 2005-hladan motor pali i obrtaji 1200 kako se greje obrtaji padaju -veæ na 50c 800 a nakon toga pada,pada i gašenje,redovno ga upalim ali nema ler-može samo ako držim papuèicu(do sad je ispod papuèe stojala pakla maramica!!),na kts-u nema ništa,probali protokomer(drugi)-motor leptira ok-ide u full kad se oèepi papuèica-senzor tem.-ok pratili smo u radu,pumpa šprica-a dizne su menjane pre 6 mes.Ostao je za sutra šta još da gledam

A mislim toyota pa KTS ????? reci jel on to uredno radi na tim obrtajima ili sepeta i zalece se?

jel mozes uopce sa KTS om pogledat realne vrijednosti..mislim na temperaturu motora i polozaj pedale/leptira ?

kod yapanca postoji norma na kojoj mora biti pedala/potenciometar grla da bi racunalo znalo da je motor u leru i odrzavalo taj ler..mislim da se oko toga trebas malo potruditi recimo ja imao problem sa hyundai neki..tocna vrijednost je 4-6% a neki strucnjak je orusio sa saraficem na 0%.to su svari koje bi ja prvo provjerio AKO se motor uredno vrti na onim gore okretajima..jel ima steper ili ventil za ler?  nisam imao takav auto u radnji

Offline

#3 23-03-2010 01:08:18

minitim
elproger
Iz: Futog/Srb
Registrovan: 25-04-2009
Komentari: 126
Website

Re: Toyota camry

kts je bio daj šta daš ali pokupio je dosta parametara za praæenje pedalu,leptir,temp,protokomer...(otutput test-samo pumpa),a od onog što nudi zadato-trenutno-i nema nekih "odstupanja"i lepo se on vrti osim kad padnu obrtaji i onda dobije na poèetku knedlicu a onda 5-6000 ladno-ma kreæem sutra od filtera-unazad pa dokle stignem


za sad bez potpisa

Offline

#4 23-03-2010 22:24:06

minitim
elproger
Iz: Futog/Srb
Registrovan: 25-04-2009
Komentari: 126
Website

Re: Toyota camry

rešeno bez diag.- samo pamuèna krpa smile ,leptir i usisna grana su oèišæeni i oprani i evo ga ko avion.
E volim kad "komplikovani" kvarovi ispadnu krajnje jednostavni(ovaj put)
pozdrav i hvala


za sad bez potpisa

Offline

Board footer