elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-04-2010 22:13:43

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Molim pomoc

pokusavam vec nekoliko puta preko vas saznat koja mi dijagnostika treba da bih mogao radit el. volane ali nikako da mi netko odgovori. zanimalo bi me koje dijagnostike to mogu i koliko otprilike kostaju.inace vec duze vrieme radim mehaniku i nesto malo elektrike najvise na fiat i vw vozilima pa ako mogu rado cu vam pomoc.unaprijed hvala.

Offline

#2 05-04-2010 22:47:15

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Molim pomoc

Volan nemože raditi ništa od ovih jeftinijh ureðaja, jedino univerzalci B. B. dobro radi

Offline

#3 05-04-2010 22:53:30

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Molim pomoc

gdje ga mogu nabavit i koliko kosta. nisam ni mislio da kosta 100e ali ne bih htio kupovat nesto preskupo za pocetak, asvaki prodavac koji mi je prezentirao svoju dijagnostiku tvrdi da je najbolja ali im bas ne vjerujem

Offline

#4 05-04-2010 23:05:36

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Molim pomoc

Evo druze i ja bar kad su praznici, uhvatim vremena da nesto napisem.Koliko ja znam,sto se tice volana na Fiatima,to ti od univerzalaca rade nesto solus,modis,launch ali kad su u pitanju italijani najbolje je da uzmes neku dijagnostiku koju oni sami rade nesto kao brian bee,texu ili magneti mareli ali o ovim uredjajima vise ce ti reci kolege koje ih imaju ja inace radim sa nekom hrpom dijagnostickih programa PC based a odnedavno i sa launch diagunom.Ovo sto sam ti napisao za italijanske dijagnosticke uredjaje saznao sam od kolega koji rade sa njima.

Srdacan pozdrav!


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#5 05-04-2010 23:09:51

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Molim pomoc

hvala puno a da li mozda znas koliko kostaju

Offline

#6 05-04-2010 23:10:20

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Molim pomoc

Pa traži malo po netu Brain Bee ili KTS samo neznam kako radi volan kod fiata, javiæe se neko ko zna, on ti je možda povoljniji

Offline

#7 05-04-2010 23:42:59

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Molim pomoc

brain bee radi volane od fiata jako dobro znam ko ga ima ali nesmijemo nista reklamivati pa ako si zaintresiran javi se na mail za detalje


u radu je spas a spasa nema

Offline

#8 05-04-2010 23:43:34

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Molim pomoc

MARIOFIAT napisao:

hvala puno a da li mozda znas koliko kostaju

Ne znam da li smijem ovdje da stavljam linkove,da ne bude kao reklama ,pa da dobijem opomenu ali ukucaj na google ,brzo ces naci ovlastene dilere za svaki uredjaj pa ih kontaktiraj ako nema cjenovnik na sajtu.Iz iskustva
znam da ih je najbolje kotaktirati telefonom jer na  e-mail rijetko odgovaraju.Dobro razmisli i nemoj previse da zuris sa odlukom,uzmi u obzir cijenu i uslove apdejta i samog uredjaja,duzinu garantnog roka,servisnu podrsku ,cijenu polovnog uredjaja na trzistu ako nekad odlucis da ga zamijenis necim drugim, da ne izgubis mnogo novca itd.Tako nam je druze kad ova elektronika napreduje koracima od sedam milja a lijepo se sjecam kad sam pocinjao da radim da je u ogromnoj vecini tadasnjih auta jedina elektronika bila u radio-kasetofonu.Eh,lijepih vremena i lijepe
zarade na jednostavnim stvarima!Buducnost ni priblizno nije tako ruzicasta nama samostalnim serviserima,samo je pitanje vremana kad ce tehnicke i servisne informacije postati dostupne samo ovlastenoj servisnoj mrezi pojedinog proizvodjaca,to im je cilj ali sve polako.Mozda nije tako daleko vrijeme kad cemo imati forum bivsih automehanicara,autoelektricara itd. gdje cemo se prisjecati starih dana!

Srdacan pozdrav!


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

Board footer