elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-03-2011 23:13:32

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Pitanje

naime u dilemi sam po pitanju fiksiranja dvostubne auto dizalice za temelj-beton naime u razgovoru sa mojim prijateljem koji je trgovacki putnik i prodaje gradjevinski materijal i svu nazovimo tu hemiju koja se koristi u gradjevinarstvu , i umesto da koristim anker srafove -tiple koji ni malo nisu jeftini predlozi mi lepak na bazi epoksija koji se koristi bas za te svrhe samo je onda dovoljno kupiti navojnu sipku potrebne debljine probusis rupu ubrizgas lepak stavis navojnu sipku u rupu i posle sat vremena je spremno tvrdi da je i jace jer ulazi u pore betona i posle nema sanse da se izcupa proizvod se zove ankerfix i ima ga u 3 izvedbe ono jak ,jaci ,najjaci stim da je ovaj najjaci pakovan u dve kartuse tj dve komponente, e sad moje pitanje dali je neko tako radio i sta misli o tome

hvala

Offline

#2 28-03-2011 23:33:49

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Pitanje

ja sam tako uradio vjeruj ni sam nisam vjeraovao da moze tako cvrsto da bude jer i ja sam tio staviti tiple ali kolega k oji radi gradjevinu mi je taj ljepak predlozio tako kada sam skoro mjenjao dizalicu nisam mogao cekiciom da ih rasklimam i zato slobodno kada se osusi probaj koliko je cvrsto

Zadnja izmjena od Sedin (28-03-2011 23:35:51)

Offline

#3 28-03-2011 23:44:50

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Pitanje

Sedin napisao:

ja sam tako uradio vjeruj ni sam nisam vjeraovao da moze tako cvrsto da bude jer i ja sam tio staviti tiple ali kolega k oji radi gradjevinu mi je taj ljepak predlozio tako kada sam skoro mjenjao dizalicu nisam mogao cekiciom da ih rasklimam i zato slobodno kada se osusi probaj koliko je cvrsto

sta si koristio za navoj , navojnu sipku sto se kupuje na metar u gvozdjarama ili nesto drugo ,i taj lepak jer znas kako se zove , dali je bio u dve kartuse ili samo u jednoj

hvala na odgovoru

Offline

#4 28-03-2011 23:54:08

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Pitanje

navojnu sipku ili anker naziva se nesjecam ali znam da je bio u jednoj komponenti znaju ovi nasi gradjevinci sto rade vani kako se to zove ai ako ovaj dodje sto je meni dao vidjet cu kako se zove jer taj ljepak vjeruj je bolji od tipla

Zadnja izmjena od Sedin (28-03-2011 23:55:20)

Offline

#5 29-03-2011 01:18:00

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Pitanje

to su ljepila za spojeve betona tj.za stepenice terase i td kad se nastavlja beto armaturom to sam koristio radi ga HILTI ali vjeruj nije nimalo jeftino neznam zasto bjezite od anker vijaka pa barem danas to nije skupo

Offline

#6 29-03-2011 09:27:44

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Pitanje

dizel servis napisao:

to su ljepila za spojeve betona tj.za stepenice terase i td kad se nastavlja beto armaturom to sam koristio radi ga HILTI ali vjeruj nije nimalo jeftino neznam zasto bjezite od anker vijaka pa barem danas to nije skupo

ma daleko od toga da ja bezim od anker-vijaka samo mi se ovo cini boljim ,jos me ovaj moj prijatelj onako dok smo razgovarali uz pivo ubedi pa eto da pitam ,inace SIKA ima 15 eura kartusa od 300ml

poz i hvala

Zadnja izmjena od dobri (29-03-2011 09:29:25)

Offline

#7 29-03-2011 12:36:28

yz1mo
elproger
Iz: Batocina
Registrovan: 11-08-2008
Komentari: 108

Re: Pitanje

da potvrdim i ja ....video sam probao da iscupam razbijem cekicem i sta sve ne i uspeo sam da odvalim komad betona zajedno sa sipkom a sipka je bila gola tj bez navoja dole u betonu a iznad betona bio je navoj.....ja nisam verovao i to su mi demonstrirali trgovacki putnici...bilo je dve komponente i kad su pomesane dobila se neka polutecna supstanca jakog mirisa i oker boje......svaka preporuka....bolje drzi od celicnog tipla koji ima da se kupi kod nas.......naravno obicna sipka sa navojem je loseg materijala 5.6 tvrdoce pa bi ti savetovao da ipak uzmes neko gvozdje 8.8 tvrdoce nebitno sto nema navoj niz celu duzinu....imam mnogo losa iskustva sa tim sipkama sa navojem jer smo ih koristili na poslu pa su sada izbacene jer se pokazalo da navoji slabe i sipke se kidaju posle nekog vremena dali zbog zamora materijala zbog cega neznam nisam masinac.........pozdrav

Offline

#8 29-03-2011 16:58:22

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Pitanje

ja sam isto cuo za to znam jednog gradjevinca on ne koristi nikakve tiple posto radi objekte tipa montaze betonski stubova i sa tim materijalom
ucvrscuju konstrukcije zato slobodno uzmi i odradi

Offline

Board footer