elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-04-2011 18:27:53

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Planiram da kupim rucna klesta za krimpovanje krajeva creva za autoklimu pa me interesuje gde se mogu kupiti aluminijumske caure koje se presuju na krajeve creva kao i sama creva i ima li neko iskustva sa ovim rucnim klestima.Interesuju me takodje i elektrode za varenje aluminijuma posto imam komplet za zavarivanje bakarnih cevi(glor brener+ kiseonik i map).
Ako ima neki tutorial za presovanje creva ili neko da podrobno objasni ako ga ne mrzi.

Zadnja izmjena od Kele (23-04-2011 18:29:45)

Offline

#2 24-04-2011 10:01:39

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

neznam za krimpanje, to me i samoga zanima, ali sto se tice varenja, znam da se aluminij isto moze variti acetilenom i kisikom, samo moras koristiti posebnu zicu i prah kao sto za bakar koristis srebro i boraks

nazalost u hrvatskoj nisam nasao te zice za variti aluminij iako bi mi bas dobro ponekad dosla, ali postoji po raznim internet trgovinama, samo je mali set jako skup, i bojim se da nebi prosao carinu bezbolno posto se sto vjerojatno ubraja u "kemijsku posiljku"


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#3 24-04-2011 22:39:19

antimon
elproger
Iz: zap. slavonija
Registrovan: 27-09-2009
Komentari: 60

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Ručna preša za krajeve crijeva odlično radi več par godina a za nju i čahure i ostale djelove pogledaj u autoelektrici Cargo.

Offline

#4 24-04-2011 23:12:24

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Vidim da ide i poseban tip creva za autoklimu ali to se moze naci.Iskopao sam neke Durafix elektrode pa ako je neko radio sa njima da kaze svoja iskustva.

Offline

#5 24-04-2011 23:18:52

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

ja ti imam te Durafix elektrode i dobre su mi za zavariti kiler ili negdje ako je puknuto crijevo od klime ali nisam uspio sa njima zavariti dva crijeva zajedno a da spoj bude cvrs i da ne pukne....inace se sa njima radi jako jednostavno cak sam vario sa njima i pukotine na karterima i poklopcima ventila.

Offline

#6 09-05-2011 03:31:55

marbxy
elproger
Iz: Slav. Brod
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 105

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

freon je 30 puta rijeđi od atmosferskog zraka pa curi i na "nevidljive" rupe a i temperature su velike odn. niske stoga se
potrudite oko varenja, nisam probao tim zicama za "polu-tvrdo" varenje ali smatram da je
argonski aparat najbolji i najkvalitetniji nacin varenja cijevi za klimu

Offline

#7 09-05-2011 20:51:16

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

marbxy napisao:

freon je 30 puta rijeđi od atmosferskog zraka pa curi i na "nevidljive" rupe a i temperature su velike odn. niske stoga se
potrudite oko varenja, nisam probao tim zicama za "polu-tvrdo" varenje ali smatram da je
argonski aparat najbolji i najkvalitetniji nacin varenja cijevi za klimu

Potpisujem!!!!
Mnogo efikasnije,bolja kontrola vara,koliko toliko manja temperatura i  moguca zavarljivost na svim mjestima ako nije pretjerano "trulo" TIG postupak...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#8 10-05-2011 23:20:42

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

i ja sam do skoro mislio da je argon zakon ali sam se uvjerio u suprotno, kucni plin kisik i jedna specijalna pasta napravis cjev iz 2 komada i nema nigdje da pusta.

Offline

#9 17-05-2011 14:59:52

Zvezdan73
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 17-05-2011
Komentari: 15

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Kele napisao:

Planiram da kupim rucna klesta za krimpovanje krajeva creva za autoklimu pa me interesuje gde se mogu kupiti aluminijumske caure koje se presuju na krajeve creva kao i sama creva i ima li neko iskustva sa ovim rucnim klestima.Interesuju me takodje i elektrode za varenje aluminijuma posto imam komplet za zavarivanje bakarnih cevi(glor brener+ kiseonik i map).
Ako ima neki tutorial za presovanje creva ili neko da podrobno objasni ako ga ne mrzi.

Ja sam ta klesta uzeo pre 10 godina i koristio sam bas kada je zlo doba i bas mora odma da se zavrsi auto. Zivo je mucenje i gubljenje vremena sa caurama i nabacivanjem da nesvuce pritisak cauru sa creva. Mnogo uzima vremena a malo para se uzima. Ukoliko imas gde da nosis creva i da urade, po meni je to najbolje resenje u suprotnom je neisplativo. Dok platis caure, crevo, alat, izgubljeno vreme, a slozices se da je vreme najbitnije kada dodje sezona klima.

Offline

#10 17-05-2011 21:49:27

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Zvezdan73 napisao:
Kele napisao:

Planiram da kupim rucna klesta za krimpovanje krajeva creva za autoklimu pa me interesuje gde se mogu kupiti aluminijumske caure koje se presuju na krajeve creva kao i sama creva i ima li neko iskustva sa ovim rucnim klestima.Interesuju me takodje i elektrode za varenje aluminijuma posto imam komplet za zavarivanje bakarnih cevi(glor brener+ kiseonik i map).
Ako ima neki tutorial za presovanje creva ili neko da podrobno objasni ako ga ne mrzi.

Ja sam ta klesta uzeo pre 10 godina i koristio sam bas kada je zlo doba i bas mora odma da se zavrsi auto. Zivo je mucenje i gubljenje vremena sa caurama i nabacivanjem da nesvuce pritisak cauru sa creva. Mnogo uzima vremena a malo para se uzima. Ukoliko imas gde da nosis creva i da urade, po meni je to najbolje resenje u suprotnom je neisplativo. Dok platis caure, crevo, alat, izgubljeno vreme, a slozices se da je vreme najbitnije kada dodje sezona klima.

Ja isto razmisljam o toj presi vec duze vremena i bas je problem isplativost,poskupa jeste ali je i nova...ali u mom slucaju je najblizi majstor koji moze presovati ta crijeva 50km u jednom pravcu...tako da uracunajuci tu vrijeme i gorivo nikako mi se ne isplati...a ne isplati se ni kupovati jer sto se tice direkto presovanja crijeva na putnickom programu (koji najvise radim) je vrlo rijetko...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#11 17-05-2011 22:27:06

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Prosle godine sam imao problem jer nisam mogao naci u blizini ni majstora da napravi ni gotovo crevo da kupim za fiat stilo.Sad sam resio da imam za sebe kad mi zatreba.Narucio sam pa cekam da stigne.Postavicu sliku kad ih dobijem.Nabavicu caure i creva na metar i kad mi zatreba crevo,fino ga napravim.A zapala su mi za oko i kljesta za spajanje alu i bakarnih cevi bez varenja,koristi se neki lepak ali to jos nisam prostudirao.Posebno su dobra za stavljanje novih prikljucnih ventila na alu cevi.Inace cena im je xxx eura.

Zadnja izmjena od Kele (18-05-2011 00:06:25)

Offline

#12 17-05-2011 22:39:21

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Kele napisao:

Prosle godine sam imao problem jer nisam mogao naci u blizini ni majstora da napravi ni gotovo crevo da kupim za fiat stilo.Sad sam resio da imam za sebe kad mi zatreba.Narucio sam pa cekam da stigne.Postavicu sliku kad ih dobijem.Nabavicu caure i creva na metar i kad mi zatreba crevo,fino ga napravim.A zapala su mi za oko i kljesta za spajanje alu i bakarnih cevi bez varenja,koristi se neki lepak ali to jos nisam prostudirao.Posebno su dobra za stavljanje novih prikljucnih ventila na alu cevi.Inace cena im je 400 eura.

Bas zato i ja hocu da ih kupim,najbolje je imati sto vise svog alata ali nikako "nabaviti love" dovoljno big_smile
Drug brisi cijenu da moderator ne bi opominjao smile
Pozzz


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#13 18-05-2011 08:56:04

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

kele imam ta lokringova klešta....bacanje para


Kele napisao:

Prosle godine sam imao problem jer nisam mogao naci u blizini ni majstora da napravi ni gotovo crevo da kupim za fiat stilo.Sad sam resio da imam za sebe kad mi zatreba.Narucio sam pa cekam da stigne.Postavicu sliku kad ih dobijem.Nabavicu caure i creva na metar i kad mi zatreba crevo,fino ga napravim.A zapala su mi za oko i kljesta za spajanje alu i bakarnih cevi bez varenja,koristi se neki lepak ali to jos nisam prostudirao.Posebno su dobra za stavljanje novih prikljucnih ventila na alu cevi.Inace cena im je xxx eura.

Offline

#14 21-08-2011 12:03:20

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Evo kupio sam odavno komplet za rucno presovanje caura na crevima ali sam pre par dana probao presovati jednu cauru i mogu vam reci da dobro odradi posao.Klesta su hidraulicna,samo sto morate rucno pumpati i uopste nije tesko ispresovati.Umetci za presovanje imaju oznake 6,8,9,10,12 i 8srb,9srb,10srb,12srb pa me interesuje kakve su to oznake jer se primeti da ovi sa dodatkom srb  malo deblji.Sad me interesuje gde da kupim aluminijumske caure i ko ih prodaje u Srbiji?

Zadnja izmjena od Kele (21-08-2011 12:06:00)

Offline

#15 21-08-2011 15:23:04

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

ovo dobro izgleda, podsjeca na rucna hidro kljesta az presati stopice na kablove
zar cahure nemaju tamo gdje si kupio kljesta?


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#16 21-08-2011 23:08:58

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

raven_sk napisao:

ovo dobro izgleda, podsjeca na rucna hidro kljesta az presati stopice na kablove
zar cahure nemaju tamo gdje si kupio kljesta?

Nisu trenutno imali caure za prodati.Valjda cu ih negde naci.

Offline

#17 24-08-2011 02:10:25

frigo
elproger
Iz: Odzaci
Registrovan: 09-07-2010
Komentari: 56

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

Opa komsija ti se ponovio, a to treba zaliti...
Caure imas kod Belanovica u N.Sadu...


Prijatelj je najvece bogatstvo u životu.

Offline

#18 24-08-2011 10:13:06

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Klesta za krimpovanje creva za autoklimu

frigo napisao:

Opa komsija ti se ponovio, a to treba zaliti...
Caure imas kod Belanovica u N.Sadu...

E hvala druze,a moramo ih zaliti da sto duze rade...

Offline

Board footer