elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 24-03-2011 22:15:31

Inzenjer
elproger
Iz: Novi Pazar,Srbija
Registrovan: 22-05-2010
Komentari: 140
Website

Re: ŠKODA FABIA 1.2 HTP

Ja sam imao to vozilo škodu fabiju u vlasništvu 4 godine. Nisam imao tih problema, čak šta više besprekorno me je služio taj auto. Ali me jako interesuje šta je bio problem i kod kolege Amera a i u ovim novim situacijama, pa nebi bilo loše da napišu neki komentar.
Veliki pozdrav!!!

Offline

#27 24-03-2011 23:18:07

grga
elproger
Iz: Petrinja HR
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 112

Re: ŠKODA FABIA 1.2 HTP

evoi mene da se ubacim ista škoda isti problemi odjedanput radi na dva cilindra problem bio na prvoj bobini zamjenjena bobina sve pet radi  poslije par dana ponovo ista stvar otišla druga bobina zamjenjena novom radi sada već duže vremena bez problema

Offline

#28 23-08-2011 17:07:41

ado_e
Član
Registrovan: 16-08-2011
Komentari: 1

Re: ŠKODA FABIA 1.2 HTP

I meni se to desavalo, nekad nece da predje 4000 obrtaja kad ugasim pa upalim sve ok., kad auto radi u mjestu duze vrijeme obrtaji se spuste i onda auto pocne da trokira, kad idem uz neku uzbrdicu pocne gubiti snagu. izmjenio sam 4 mehanicara svi kazu nesto drugo, al nisu znali potrefiti sta joj je. Promijenio sam blombinu na drugom klipu i uvijek je javljalo da je kvar na drugom klipu, pa sam promijenio diznu pa filter goriva i zraka, stavio nove svijecice i sve je bilo uzalud. dok nisam otisao kod brke koji je naslonuo uho na haubu i rekao da su otisli ventili. nije mu trebao nikakav kompjuter i dijagnostika. Brko je raskopao motor promjenio ventile i sad je fabia 1.2 htp kao nova. jes da me to kopanje po motoru kostalo negdje oko 450km al sad je sve ok.

Zadnja izmjena od ado_e (23-08-2011 17:09:07)

Offline

#29 23-08-2011 17:23:37

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: ŠKODA FABIA 1.2 HTP

Onda ti takozvani majstori niti nisu bili majstori, ako javlja da ne radi 2. cilindar i ako se promjeni "blombina" i svjećice, a inače to se lako utvrdi i bez promjene navedenih dijelova i opet ne radi očito je da je kvar mehaničke prirode....


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Board footer