elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-01-2012 01:05:23

NebojsaK
Član
Iz: Zvornik
Registrovan: 03-01-2012
Komentari: 11

Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

Pozdrav.
Imam problem sa automatskom klimom na Laguni 2,na vozacevoj strani konstantno duva hladno,odnosno,ne reaguje na promjenu temperature na potenciometru dok sa suvozaceve strane radi sve kako treba.
Citao sam vec ovdje o tome pa me interesuje ako je neko voljan da mi objasni kako da dodjem do tog motorcica,sta i kako treba da skinem?
Molim Vas za odgovor,udario ovaj minus debelo smile

Offline

#2 03-01-2012 02:42:40

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

Skidao sam davno i znam da je zeznuto,od tad malo izbjegavam taj poslic pogotovo ako nema odmah drugi zamjenski vec bi stranka da taj osposobim...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#3 03-01-2012 09:26:10

NebojsaK
Član
Iz: Zvornik
Registrovan: 03-01-2012
Komentari: 11

Re: Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

Ma citao sam po netu da mora citava instrument tabla dole a na nekim tutorijalima pise i da ne mora roll
Treba mi samo postupak,da znam kako da dodjem do njega...

Offline

#4 03-01-2012 21:32:52

toni77
elproger
Iz: Rozaje mne
Registrovan: 29-04-2010
Komentari: 636

Re: Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

ima dosta da skidas ali nemoras celu tablu malo pogledaj ako nisi siguran u taj posao nemoj da ne polomis plastike

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: NebojsaK

#5 05-01-2012 09:24:50

NebojsaK
Član
Iz: Zvornik
Registrovan: 03-01-2012
Komentari: 11

Re: Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

Sredio sam problem tako sto sam jedva dosao do motorcica i pritom sam unakazio ruke.
Motorcic je bio zaribao,nekad je htio da radi,nekad ne.
Otvorio sam ga i ono je stvarno zalosno,unutra je motorcic poput onih u kineskim auticicma na baterije,doduse,sa razlikom sto ovaj radi na 12V,Amin!!!
Nisam mjerio otpor jer sam zaboravio unimer kuci a nije mi se dalo vracati po isti jer sam vec rasklopio pola auta ali primjetio sam nesto cudno.
Naime,motor je na svojim kontaktima bio mrtav,kada sam ga rasklopio i malcice zlijeb pomakao rukom poceo je da radi da bi nakon dva-tri pokreta potenciometra klime opet prestao raditi i nije vise htio ni da makne sve dok nisam resetovao kontrolnu konzolu klime ili dok direktno nisam spojio motor na 12V?!
Naprskao sam motorcic kontakt sprejem i ostavio sam ga tako desetak minuta te sam isti nakon toga izduvao kompresorom,ocistio sve zupcanike od one masnoce i necistoca te ponovo sve naprskao kontakt sprejem.
Sad sljaka kao Doxa,do kad ce,vidjecemo.
Postavicu ovih dana slike cisto ako nekom za ubuduce zatreba,hvala svima na savjetima i pomoci.

Offline

#6 05-01-2012 20:29:02

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

Bices jedan od sretnijih ako bude dugo radio smile
Svaka cast na trudu...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#7 09-01-2012 13:09:07

NebojsaK
Član
Iz: Zvornik
Registrovan: 03-01-2012
Komentari: 11

Re: Laguna 2,motorcic klapne grijanja automatske klime

Pazi kad i ne isprobavam dal' i dalje radi,ostavio sam ga na 26 stepeni i neka ga do proljeca smile
Nesto ne bih opet volio skidati ono sve da dodjem do tog motorcica...Prokleti Rešo!!!

Offline

Board footer