elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 10-04-2012 04:39:42

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Anti virus

hmm...ne bih rekao smile Nod je pobedio Kasperskog jer je olako dopustao da mu se crackuje SW i to na duze staze ...rekao bih da je to kao Bili sto je popustao dok svi na svetu nisu poceli ko idioti da otvaraju i zatvaraju prozore...pa sad 90% koristi IE a nije ni blizu Opere npr ili isto toliko i vise cuka po prozorima a Win ni prisao nije linuxu smile
Mislim da Nod radi i te kako krekovan..u zadnje vreme vise stezu omcu pa se redje udara bolbona smile ali radi on samo tako...dane radi valjda bi popadali racunari koji ga nose a to jos nisam cuo (mislim na normalne korisnike, ne na one sto jos tesko znaku levi od desnog klika da odvoje big_smile  )

pozz,
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#27 10-04-2012 16:51:41

marlasr
elproger
Registrovan: 08-07-2011
Komentari: 27

Re: Anti virus

Ok je NOD32... ne mora biti ni krekan.
Kome se da, najlakse naci username + pass i tako svako recimo 7 dana.... ali nikome se to ne da, a jos manje platiti i zato nastaju problemi... smile

Offline

#28 10-04-2012 23:34:29

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Anti virus

Pokusajte na krakiranom NOD-u (ili koristeci generirane username i pass) zabosti jedan stick za koji znate da je zarazen. NOD ce sutit a zaraza ce jednostavno proci.  To sto prvi momenat necete vidjeti nikakvu promjenu ne znaci da racunar nije zarazen.  Zarezen racunar moze raditi dugo poslije toga ovisno koja je vrsta zaraze i dali je virus destruktivan ili samo cuci kao trojanac i kupi ono sto ga zanima, a usput se dalje siri preko stickova a da se to u stvari ne vidi. 

Takav stick formatirajte negdje drugo pa ga ponovo cistog zabodite u taj racunar.  Vidjet ce te da se virus sa vaseg racunara ponovo naselio na stick a NOD je sutio.

Sve ovo mi je objasnio kao sto sam vec rekao prijatelj koji radi u razvojnom centru ESET-a. 

Svaka legalna licenca se evidentira na serverima ESET-a.  Kao i black lista.  Pri pokretanju NOD-a program pristupa provjeri postojece licence. Ako vasa licenca nije placena, tj. na serverima NOD-a se ne vodi kao placena iskljucivo za vas, program jednostavno vise ne radi a licenca ide na black listu.  Tu zastitu su veoma dobro razvili, i nije to kao prije nekoliko godina kada se mogao postaviti krakiran pa ici na update sa nekih miror servera.

Offline

#29 11-04-2012 00:59:40

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Anti virus

evo da se i ja nadovezem ... davno nekad cim sam spojio net .... kako nisam ni imao pojma od antivirusa prvo sam koristio bez AV ..... da bi nacuo za free AVG .... vidim ima da se uzme full pa ga skinem sa neta i instalisem ... tad nastaju problemi ... sedmicno i po 3 puta format: C, skinem kaspa ... tezak ko sam djavo .... probam norton ista stvar i sa njim okreni prevrni probam i avast na kraju sam ostao na nodu, danas koristim smart security 4, redovno skidam kljuceve i nemam problema sa njim, jos da napomenem najduzi period sa nodom win-a bio je nesto vise od godinu i pol dana bez reinstalacije sistema. nekad stare verzije noda 2.5 i prije nje dolazio je i crack .... sto se tice ove konstatacije koju nam je @Nike ispricao, nebih se slozio, danas nod (bar kod mene a vjerujem i kod svih) zaplace za kljucem, nakon sto mu zaglavim ispravan kljuc povuce update .... licno sam sa njim izvukao viruse iz calcova a da calcovi rade stoga generalno mene nemoze ubjedit u te price o licenci, postoje 2 varijante ili kljuc radi ili ne ako ne odmah odbije i nece da prihvati update, a ako radi update vuce i sasvim regularno radi nalazi viruse i ostale hebatanje


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#30 11-04-2012 04:54:18

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Anti virus

tako je Sky, radi Nodic samo tako...nego bre ne moras skidati pasove, ima bolbona kao programcic pa sama radi sve...zadnji apdejti noda su ga naucili da jede bolbonu smile ali ga opomenes da ne jede svasta smile u exclusions i onda ga medicina krpi lepo.
Mada...mislim ipak da su se hakeri, spameri, lameri...i ostala bratija malo umorili u zadnje vreme..i nije bas tolika najezda virusa kao ponekad sto je znala da bude sad
pozz,
cubonod


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#31 12-04-2012 02:47:26

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Anti virus

Neka bude kako vi kazete, mada se bojim da grijesite.  Ja sam se susretao sa dosta racunara na kojima je NOD (nelicencirani) i koji su se u najmanju ruku ponasali cudno.  Naravno bili su puni trojanaca i kojecega sto se moglo ustanoviti vrlo lako, ako nikako drugacije onda sa sistemom ubadanja formatiranog usb sticka.

U svakom slucaju ja se nebi usudio recimo obavljati neka placanja putem neta sa crackiranim antivirusom. Nikad u stvari ne znate sta moze cucati u pozadini i kupiti podatke.

Mislim da je mnogo bolje koristiti opciju  nekog koliko toliko pouzdanog free rijesenja + firewall + upotrebe malo mozga prilikom surfanja i ubadanja stikova nego se osloniti na krakiran anitvirus.

Evo jedna mala preporuka ako nekome ne bude mrsko da isporba a koristi nelicencirani NOD:

Pronadite na netu Superantispyware program. Free je. Siuguran je i nije laznjak, sto je protvrdeno od dosta informatickih casopisa.  Jedina razlika izmedu free i placene opicje je sto free ne radi u real time, ali svakako radi skeniranje.  Instalirajte ga i povucite najnovije definicije.  Sada preskenirajte vasu C particiju i skoro sam siguran da cete pronaci dosta toga za sto niste ni sanjali da cuci u vasem sistemu.

Offline

#32 12-04-2012 08:58:35

mirza_nrg
elproger
Iz: Maglaj
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 231

Re: Anti virus

Narod nezna AV koristiti koliko je puta NOD signalizirao npr leave ili delete opciju korisnik ode leave i problem tu nestaje, ili pretraga npr desni klik scan nedaje rezultate nikakve jer on nadje i necisti tek full ciscenje je na custom scan e onda NOD svoje odradi u full, u mene je vec 5 godina znaci od 2.7 verzije sad sam na 5 verziji stiti radnju komplet od 20 pc-a i na serveru je on, server nije stao vec 4 god ovi klijenti jednom godisnje sistem ode, a dnevno je po 10 stickova kroz njih proslo sa svim i svacim, s tim da je u mene on uparen sa Malwarebaytes i to je to


Notebook Maniac

Offline

#33 30-04-2012 14:14:42

joOk3r
elproger
Registrovan: 02-08-2011
Komentari: 32

Re: Anti virus

jure napisao:

Sa svim ovim šta sam pročito u ovoj temi se slažem, svi ste u pravu svako ima anti viris na koji se naviknuo i naravno da mu je taj najbolji. Tako je meni najbolji AVG koristim ga od 1998g ako se ne varam (nebitno). Problem je da dobar anti virus stvarno mora neke programe koje koristimo vidjet kao viruse i micati ih iz operativnog sistema neovisno o fajlovima di su spremljeni. Nakon dosta vremena i vođenja borbe sa programima i kompjutrima u nazad dvije godine rješio sam taj problem kako je elti napisao gore. Jednostavno jedan stari relativno dobar kompjuter i sve u njega bez anti virusa, kada mi je potrebna nadopuna sa neta za nešto, nađem to sa drugim kompjuterom i prebacim sa stikom ili kada nađem na netu di je to šta mi je potrebno spojim ovaj komp bez anti virusa upišem adresu skinem iskopčem sa neta i već dvije god nemam problema.

zato postoji virtualna masina!! wink

Offline

#34 04-05-2012 15:34:19

marlasr
elproger
Registrovan: 08-07-2011
Komentari: 27

Re: Anti virus

Nike napisao:

Pronadite na netu Superantispyware program. Free je. Siuguran je i nije laznjak, sto je protvrdeno od dosta informatickih casopisa.  Jedina razlika izmedu free i placene opicje je sto free ne radi u real time, ali svakako radi skeniranje.  Instalirajte ga i povucite najnovije definicije.  Sada preskenirajte vasu C particiju i skoro sam siguran da cete pronaci dosta toga za sto niste ni sanjali da cuci u vasem sistemu.

Cekaj, ti vjerujes Superantispyware (evo review od PC Magazine: , a ne vjerujes NODu?!? smile

Offline

#35 05-05-2012 04:57:23

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Anti virus

e pa evo danas mi upade neki klinjo u servis kaze problem sa stikom nece ga ocita auto radio..rekli mi da ima puno virusa,,sta da radim??  sad
Ja velim...dajde to dijete 'vamo cika cubici smile i pobodem u moj komp sa crackanim NODom a on pun ko oko!! Od autorana, killvbs..i svasta nesto...našamaro ih Nod ko malu decu i lepo sproveo u karantin smile  Dobro..morao sam da mu formatiram stik wink
pozz,
cubabuba


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#36 05-05-2012 09:20:47

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Anti virus

vidim svi tu hvalite nekakve krekovane antiviruse, viruse i ostale piz.... smile

jednom davno, u polu snu potpuno nesvjesno sam sebi nadrobim virus na komp, kad sam kliknuo bilo je kasno, svjestan situacije odmah sam krenuo u eliminaciju.....dva tjedna sam pokusao obrisati ta da prostite govna s svog stroja i nodom, i avg-om, i avastom, i kojekakvim antispyvare alatima, cak sam diskove jedan po jedan kopcao na drugi stroj nebi li pomoglo sta ako nije sistem ubutan pa moze pristupiti svim fajlovima......ali nista

na kraju sam otisao i kupio licencu trend micro antivirusa koju sam dobio za manje od 15 eura (s nekim rabatima ovo ono) antivirus mi je ocistio pc za 3 dana skeniranja, dao sam mu takvo skeniranje da je odpakiravao redom sve zapakirane datoteke sve......jedino sto nije ocistio su rar datoteke pod passwordom kojima stvarno nije mogao pristupiti, gdje su bili neki crackovi, ali do njih ni virus nije mogao.......na kraju je sistem ociscen bez reinstalacije....nakon godinu dana preko istog dobavljaca trend micro nije bio dobavljiv, kupio sam kasperskoga po istoj cijeni.......kad sam vidio kako to funkcionira odlucio sam vise nikada imati crackani antivirus.......

do prije toga sam bio uvjeren kako sam zasticen od svega i kako mi nitko nista ne moze.....poslje toga sam lpojedinim judima kojima odrzavam sisteme prodao originalne licence, vise nikad mi se nije dogodilo da morau za sest mjeseci, godinu dvije reinstallirati stroj jer se navukao kojekakvog dreka, ti sistemi rade po 4, 5 godina bez ikakvih problema, sto windowsi xp, sto windowsi 7.......tako da se zaista ne isplati riskirati za manje od 15 eura sistem


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#37 06-05-2012 11:56:51

joOk3r
elproger
Registrovan: 02-08-2011
Komentari: 32

Re: Anti virus

raven_sk napisao:

vidim svi tu hvalite nekakve krekovane antiviruse, viruse i ostale piz.... smile

jednom davno, u polu snu potpuno nesvjesno sam sebi nadrobim virus na komp, kad sam kliknuo bilo je kasno, svjestan situacije odmah sam krenuo u eliminaciju.....dva tjedna sam pokusao obrisati ta da prostite govna s svog stroja i nodom, i avg-om, i avastom, i kojekakvim antispyvare alatima, cak sam diskove jedan po jedan kopcao na drugi stroj nebi li pomoglo sta ako nije sistem ubutan pa moze pristupiti svim fajlovima......ali nista

na kraju sam otisao i kupio licencu trend micro antivirusa koju sam dobio za manje od 15 eura (s nekim rabatima ovo ono) antivirus mi je ocistio pc za 3 dana skeniranja, dao sam mu takvo skeniranje da je odpakiravao redom sve zapakirane datoteke sve......jedino sto nije ocistio su rar datoteke pod passwordom kojima stvarno nije mogao pristupiti, gdje su bili neki crackovi, ali do njih ni virus nije mogao.......na kraju je sistem ociscen bez reinstalacije....nakon godinu dana preko istog dobavljaca trend micro nije bio dobavljiv, kupio sam kasperskoga po istoj cijeni.......kad sam vidio kako to funkcionira odlucio sam vise nikada imati crackani antivirus.......

do prije toga sam bio uvjeren kako sam zasticen od svega i kako mi nitko nista ne moze.....poslje toga sam lpojedinim judima kojima odrzavam sisteme prodao originalne licence, vise nikad mi se nije dogodilo da morau za sest mjeseci, godinu dvije reinstallirati stroj jer se navukao kojekakvog dreka, ti sistemi rade po 4, 5 godina bez ikakvih problema, sto windowsi xp, sto windowsi 7.......tako da se zaista ne isplati riskirati za manje od 15 eura sistem


Hoces rec da ga taj tvoj (oprosti na izrazu) nebi popushio na istu foru? 
NOD Rules!! ESET Smart Security

Offline

#38 06-05-2012 22:49:40

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Anti virus

bi kad ti sam kazes da zelsi nesto installirati, ali on ga je jedini uspio kasniej ukloniti, a u tome je velika razlika


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#39 09-05-2012 02:19:56

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Anti virus

jao...taj TrendMicro smile imao sam ga sad zadnjih godinu dana u firmi Galenika ga praktikuje kao AV..taj je dobar samo kad mu uradis ono UNLOAD smile  ubi mi komp ko granom sad ove slabije i sporije..gotovo  da totalno zaustavlja sa radom sad  imam ga na disku i znam sifre i sve sta mi treba al' dzaba..nesto ga ne bih stavljao...mozda ga nisam bas izucavao kolko treba al cini mi se da viruse ( i sto je najgore one nase sto koristimo a nisu virusi) ubija na mestu, UNISTI ih, preimenuje i baci u neki folder odakle kad ga onako sažvatanog izvadis..mos' da se slikas sa njim sad
E sad zamisli, da slkines nesto sa torrenta oooogromno i u istom folderu mala ''medicina'' a TM je ''žwakne'' i ispljune negde spaljenu i moz' se slikas sa njom...
pozz,
cubislaw


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#40 09-05-2012 10:29:07

mbrdaric
elproger
Iz: Zagreb, HRV
Registrovan: 08-05-2012
Komentari: 14

Re: Anti virus

Svi "jači" AV-i ubijaju resursima koje uzimaju (znam jer radim u informatici :-) ). Trendmicro i mi koristimo, ali i npr. Sophos je isti.
Uglavnom cilj AV nije da on očisti zaraženo računalo (što je često i nemoguće sa AV SW-om ali ljudi ne kuže poantu svega) nego da spriječi zarazu ostatka mreže i drži virus izoliran na tom zaraženom računalu bez da zarazi ostatak.

Offline

#41 10-05-2012 02:15:55

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Anti virus

pa poenta je da ako imas iole infrmaticke pismenosti lako ces odrzati zdrav komp i sa nekim bogaljastijim AVom sad ja to stalno napominjem...na zalost mnogo naroda tesko razdvoji levi od desnog klika..pa se cudi kad im posle uzmemo pare za preinstalaciju smile ma kad bolje razmislim...to je dobro...zivela nepismenost i DSL!! smile
cubAV

e da...i one idiotske drustvene mreze kao Facebook, tviter i sl...e tu ih tek pobise ko granom laznjacima i kojecime xe xe xe....dok je owaca bice i wune

cubica woolmark

Zadnja izmjena od cubica (10-05-2012 02:18:46)


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#42 10-05-2012 12:12:16

kiza1975
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 18-04-2012
Komentari: 14

Re: Anti virus

Moja topla preporuka je Eset Smart Security 5.0.93 ne opterecuje mi puno racunar,i do sada nije prosao ni jedan virus ..

Offline

#43 10-05-2012 15:11:12

cuculo
Član
Iz: Prilep-Macedonia
Registrovan: 02-07-2011
Komentari: 24

Re: Anti virus

Ja koristim licencirani KIS vec 2 godine i veoma sam zadovoljan:sml:

Offline

#44 10-06-2012 23:32:11

Punkerstein
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 10-06-2012
Komentari: 15

Re: Anti virus

ESET NOD 32 5 za slabije racunare i one bez SP3 za XP  Avast i to poslednji koji je na oficijelnom sajtu uz to je i besplatna osnonvna varijanta.

Offline

Board footer