elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-07-2012 22:10:37

trojan2210
elproger
Iz: okolica Zagreba
Registrovan: 06-04-2009
Komentari: 111

Cls klima za zadnju klupu

imam problem sa cls-om 2007g 320cdi na dijagnostici ima gresku dogrijavanja komore da je u prekidu do cu detaljnije ispitati u cemu je problem, ali klima napred normalno hladi za prednji kraj ali na zadnju klupu iako je na njoj smanjeno do kraja on puse toplo kao da je podesena temperatura preko 26 stupnjeva, nevjerujem da ovo dogrijavanje ima veze sa zadnjom klupom. a nevezano za to na vratima nema nikakve greske ali nece podici prozor automatski kad se vrata zatvore, na otvaranje spusta normalno. auto ce mi opet doc kroz par dana jer je bio samo u prolazu pa nisam imao puno vremena za pogledati. eto ako ste imali slicnih problema i iskustava bio bih zahvalan za smernice

Offline

#2 06-07-2012 19:13:07

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Cls klima za zadnju klupu

promeni ventil za toplu vodu koji se nalazi ispod brisaca on je krivac propusta malo tj blokira, a ovo za dogrijavanje komore u prekidu ne razumem

Offline

#3 06-07-2012 19:58:49

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Cls klima za zadnju klupu

Ispod brisaca je ventil za prednju klimu i to normalno radi, a ova greska moze itekako imati veze sa tim tvojim problemom, vjerovatno ti je dogrijavanje to grijanje za zadnju klupu, pronadji ventil za zadnju klupu i rijesio si problem........

dobri napisao:

promeni ventil za toplu vodu koji se nalazi ispod brisaca on je krivac propusta malo tj blokira, a ovo za dogrijavanje komore u prekidu ne razumem

Offline

#4 06-07-2012 22:18:05

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Cls klima za zadnju klupu

koliko ja znam cls kao i 211 -ka koristi prednji radijator tj grejac i za pozadi kao i isparivac klime ali se klapnama dozira koliko vazduha da se prosledi kanalima pozadi ,da bi se postigla zadata temperatura na zadnjoj klimi.
taj ventil za zadnju klimu ne postoji na tom automobili da je 220 ili 221 da, ali cls nikako
problem je taj kada ventil propusta vrucu vodu u malim kolicinama ulaz u grejac je otprilike u liniji protoka vazduha koji odlazi na zadnju klupu ili zadnju klimu kasnije se ta voda ohladi i ne manifestuje se preko citave povrsine grejacaili da vam duva svuda toplo, nadam se da sam bio jasniji

poz

Offline

Board footer