elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-07-2012 11:34:55

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD problem ventilator

Pozdrav svima! Ja ne radim krajslere ali komsiji moram! Navedeni auto ima problem da je ponekad u voznji dizao temperaturu i kad covek podigne haubu da pogleda nivo vode primeti da se nesto pusi oko hladnjaka! Voda nikad nije dolivana znaci ne pusi se nista od vode! E sad kad je dosao primetimo da cim upalis auto ventilator pocne da vrti! Tako ja skontam da se njemu pregreje ventilator i da pocne da dimi! (moja pretpostavka jel termostat otvara normalno) Zakacim ga na KTS kad ono greska aktivirajnje ventilatora 2 spoj na masu! Pogledam ona dva releja kod samog ventilatora kad ono jedan iskljucen! Ukljucim to kad ono opet pali ventilator! Probao sam da mu uljucim drugi onaj mali senzor na termostatu medjutim opet cim upalis auto pali i ventilator! Spoljnu temperaturu pokazuje dobro!

Jedino mi ostaje da pali ventilator zbog klime! E sad imam problem sto KTS uopste mi ne daje klimu da mogu da vidim greske!
Moje pitanje je sta bi ja mogao ovako peske da probam od klime! Samo da napomenem da klima ubija kako hladi! Od tih senzora sam video onaj sto meri pritisak i ima jedan sa zadnje strane kompresora koji mi lici na senzor temperature! Sta vi mislite? Hvala unapred!

Offline

#2 11-07-2012 12:34:59

mega_t
elproger
Registrovan: 24-12-2009
Komentari: 72

Re: Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD problem ventilator

Meni se jednom desilo da pali isto tako ali na nekom Mercu zbog spoja na kablovima od ECT-a...

Offline

#3 11-07-2012 13:42:29

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD problem ventilator

Ventilator se ne smije pregrijati niti pusiti osim ako on nije uredu, ako nesto u njemu ne valja, valjda ti je to logicno ako imas imalo iskustva, skidaj ventilator i mijenjaj drugi ili popravljaj taj ako znas..........

Offline

#4 11-07-2012 16:30:01

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD problem ventilator

Ma ok je to! Nije meni problem sam ventilator nego to sto ga upali uvek kad upalis auto! Da li moze da zeza presostat? Kako njega da ispitam? Jel zna neko koji otpor treba da ima?

Offline

#5 11-07-2012 22:04:57

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD problem ventilator

Mozda i treba tako da radi, mozda ga pali zbog klime ali pusti to ako vec ne valja ventilator skini njega, rijesi taj problem pa onda dalje, a i bez klime kod nekih auta radi na odredjenoj brzini u zavisnosti od zagrijanosti motora, ali nije ti to sad bitno, problem ti je ventilator, to rijesi pa onda dalje, nemoj preskakati jedan problem i traziti drugi.........

Offline

Board footer