elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 31-07-2013 01:44:53

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Espace 3.0 DCI

Poz drustvo!
Zapeo sam na ovom espace i nisam jak po pitanju Renault koncerna ali sta je tu je.I siguran sam da na ovom forumu ima ljudi koji poznaju kako Francuzi rade i na kojem principu.Problem je sto ne pali a vergla.Redom cu napisati sta ima a sta nema i onda da vidim od kud da krenem.To je espace 4 2005 god.Auto je tek uvezen i instalacija je u solidnom stanju.Ima 2 kartice i na obadvije radi daljinski.Prije nego je uguram u leziste led dioda na kombiinstrumentu blinka.Poslije stavljanja bilo koje kartice lampa se upali i ostaje upaljena i dobijem kontakt.Citao sam greske sa Autoboss, Autocom i Clip.I svaka pokaze iste greske greske i to u rucnoj kocnici klimi i na regulaciji visine xenon svjetala.Uch nema gresaka kao ni motorni ecu koji je Denso 8200453261 i u njemu u mjernim blokovima stoji da je blokada paljenja ukljucena.Ima jos jedan ecu kod akumulatora Denso broj 8200156879 i mislim da su injektori spojeni na njega i ima masu na 1 minu i nigdje vise nikakvog napona i ne kontam kako radi.U El parkirnoj kocnici ima 2 greske DF052 i DF036 Multiplexirana mreza.Problem sa racunalom parkirne kocnice koje prima visestruke signale ili 2 racunala ne ulaze u dialog s parkirnom kocnicom.A druga Nema slozenog signala ubrizgavanja.Nedostaju slozeni okviri ili vrijednosti nisu valjane.A rucna normalno zateze oba tocka i iste otpusta ali mi na displeju stoji zuti trokut u kojem stoji veliko P i iznad pise service.Kad citam mjerne blokove u UCH vidi leziste kartice i tamo stoje sve dozvole za paljenje.Ja se izvinjavam sto sam pisao malo duzi text ali stvarno nemam ideju od kud da pocnem.Pa ko ima ideju i da mu se da da se maltretira zajedno samnom tu sam i sve sto trebam mogu mjeriti ili poslikati i staviti ovdje.Poz svima i da bog da vam ovakvo auto ne doslo u radionu.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

#2 16-08-2013 04:31:18

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Re: Espace 3.0 DCI

A da vi znate kako ja znam sloziti socnu psovku ma kocijas  je nula.Pa ja i Reno povremeno popricamo i onda se ljutimo jedan na drugog ali tvrdoglav on a tvrdoglav ja.On nece da upali ja necu da ucutim niti da odustanem.Provjerio sam sve i jednu zicu u prostoru motora i sve ok 100%.I nasao sam jedan senzor na usisnoj grani i na njemu nema nista ukopcano niti ima na tom dijelu instalacije nesto sto bi se moglo spojiti na njega.Sad se pitam dali je to usisna grana od njega ili je neko stavio drugu instalaciju.Uslikat cu pa staviti poslije vikenda.Putujem za Srbiju pa kad se vratim opet cu da popricam sa njim.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

#3 17-08-2013 00:52:56

aleksandar28
elproger
Iz: jagodina
Registrovan: 20-01-2013
Komentari: 24

Re: Espace 3.0 DCI

Meni je dosao slucaj sa blokiranom klapnom za gasenje i posto nije imao vazduha nije mogao da uplali , kakav ti je pritisak nafte prilikom verglanja

Offline

#4 17-08-2013 01:38:23

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Espace 3.0 DCI

To je prvo sto treba da se proveri, pritisak goriva i obrtaji motora!

Offline

#5 17-08-2013 03:11:00

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Re: Espace 3.0 DCI

Vidi broj obrtaja a pritisak cu da pogledam.Gledao sam ali cu ovdje sa sigurnoscu reci koliki je jer sad neznamAli meni svijetli na instrument tabli led dioda kao da nevidi karticu.A obadvije kartice otkljucavaju volan i radi daljinsko na njima.Ali zasto onda u ecu stoji u mjernim blokovima.Blokada motora aktivno.Jer ja ovako nesto nisam jos vidio.Zanima me mze li elektricna rucna kocnica zablokirati motor kod renoa jer u njoj mi stoji greska DF036.A normalno mi zateze i otpusta rucnu.A isao sam gledati na ispravnom autu,kad stavi karticu led dioda koja blinka se upali na 2 sekunde i onda ugasi.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

#6 17-08-2013 12:16:29

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Espace 3.0 DCI

ako ti je u mernim blokada aktivno,zeza te immo problem.Vidi u uch greske i parametre.

Offline

#7 17-08-2013 15:25:51

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Re: Espace 3.0 DCI

Mislim da imam spremljen izvjestaj od klipa pa cu staviti ovdje.U uch nema gresaka.Osim u parkirnoj i klimi.Na pocetku sam napisao koje su.UCH znam da stoji da su prijavljene 2 kartice i obadvije vidi.Broj sasije ok.Dozvola paljena DA.Kartica prepoznata DA Kod valjan DA i normalno mi otkljuca volan.Ali odo veceras na put pa kad se vratim stavit cu kompletan izvjestaj testa diagnostike.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

#8 19-08-2013 11:32:34

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Espace 3.0 DCI

Lampa za immo(crvena okrugla) mora da se ugasi kad ubacis karticu i das kontakt.Tu je problem immobilajzer.

Offline

#9 02-09-2013 00:22:49

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Re: Espace 3.0 DCI

Pozz.Dali neko ima flash za Denso 8200453261 29f400BC. Polako se pocelo slagati i prvo moram naci flash za ovaj moj ecu jer su ga majstori pripremili pa sad je na mene dosao red da izmisljam toplu vodu.Jer je original file ostao u necijem laptopu.Tako da moj ima 4 cilindra i manual mjenjac pa nekim cudom imam visak klipova i jedan automatski mjenjac.I zato mi se pojavljuje greska da nemam slozenog signala ubrizgavanja.Pozz pa vam javim dalji napredak.Hvala na pomoci oko ovog dnevnog boravka na tockovima.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

#10 02-09-2013 02:16:57

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Espace 3.0 DCI

Probaj ovaj 8200450092


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Code-servis

#11 02-09-2013 23:16:06

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Re: Espace 3.0 DCI

Upisao sam danas ovaj flash i rezultat isti.Konfiguracija ecu je u eepromu gdje je i broj sasije a ne u flashu.Konfiguraciju u UCH mogu mijenjati ali u ECU ne mogu.Lampica od immo mi i dalje svijetli i dalje stoji blokada motora prisutna.Ako ima jos kakvu ideju sta da uradim tu sam.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

Board footer