elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 16-08-2009 21:45:13

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Audi 100 '91 2,3lit 5 cyl - poveèana potrošnja

kad ga raskopcas treba da se ugasi. ako se ne gasi auto, tuce prevelik pritisak i trosi puno, menjaj. to ako stane zatvoren. dva puta sam video i da je stao otvoren i d nije bilo pritiska ni da upali, ali uglavnom crkne zatvoren. nadji negde isti pa probaj (mora biti isti broj)


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#27 16-08-2009 22:24:40

cinculator
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 1

Re: Audi 100 '91 2,3lit 5 cyl - poveèana potrošnja

Upravo sam probao, upalio ko"puška", leer gas pokazuje 1000 okretaja a kad otpojim konektor mašina radi i dalje bez ikakove promjene

Offline

#28 16-08-2009 22:37:39

cinculator
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 1

Re: Audi 100 '91 2,3lit 5 cyl - poveèana potrošnja

Zaboravio sam priupitati za komercijalni naziv i ako može part number. S obzirom da još nemam tehn. dokumentaciju, a neznam kako se taj dio "struèno" zove, sutra kod traženja po trgovinama imat æu velikih problema. Gospoda u trgovinama maltene traže da im kažeš i datum roðenja nekog dijela koji tražiš jer se njima neda kopati po knjižurinama, a o softu da ne govorimo, pa jednostavno kažu da nema ako ti sam nemaš barem nekog pojma.

Offline

#29 17-08-2009 02:24:32

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Audi 100 '91 2,3lit 5 cyl - poveèana potrošnja

part number imas na njemu, a zove se diferencijalni regulator pritiska. mislim da je nov nesto uzasno skup, ne znam kako sada, ali poslednji put kad sam hteo da narucujem (pre jedno pet godina) znam da sam poceo da se smejem kao lud kad sam cuo cifru. skini tvoj, obidji otpade (na otpadu ne trazi diferencijalni regulator pritiska jer to otpadnicima odmah zazvuci na puno para, nego pitaj "imate li ovo?"), uzmi par komada i jedan ce valjda valjati smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#30 17-08-2009 02:58:12

cinculator
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 1

Re: Audi 100 '91 2,3lit 5 cyl - poveèana potrošnja

Obièno sam dosta radoznao i kad se nešto pokvari pokušavam si razjasniti što se dogodilo, kako to radi, dali je mehanièka greška ili elektronièka, ako se raskopa može li se privremeno popraviti do nabavke novog, zašto malo radi a malo ne itd. Jednostavno hoæu nešto nauèiti "za slijedeæi puta". U dokumentaciji koju sam pronašao na netu nisam vidio dovoljno detalja za taj dio jer opæeniti opisi KE3-jetronika ne spominju detalje a za konkretno moj auto nisam našao taj detalj. Najveæa muka je to što motor ima 5 cyl i mehanièki opisi kaje sam pronašao jednostavno ne odgovaraju stvarnom stanju. Principijelno OK ali stvarnost JOK. Pokušat æu prvo skoknuti kod Ede u V. Goricu, možda on ima nešto za probu, a onda u nabavku. U svakom sluèaju zahvaljujem ti na informacijama.

Offline

Board footer