elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-11-2020 10:22:32

ivan_kv
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 27-01-2020
Komentari: 4

C4 picasso suspenzija problem

Poštovanje,
vlasnik sam c4 gp 2008 godište. Imam problem sa suspenzijom. Proverio sam jastuke prskanjem istih i nigde nisu popustili. Auto se ponekad spusti skroz i onda moram da stanem,isključim auto,otvorim vrata ,zatvorim i onda se podigne. Ostane tako podignut i po nekoliko dana,i onda se opet odjednom spusti. Bio sam kod mog majstora koji ima dijagnostiku i prijavio mi je nekoliko grešaka. c1196 c1621. Ali ono što me muči je da je majstor ušao u neku funkciju u kojoj treba ubaciti rastojanje između sredine točka i podloge,i jastuka i podloge,nešto slično tome. I u diagbox treba ubaciti te mere, ali dijagnostika nije htela da prihvati i ostala mi je greška service upaljena. I sada ne može da se ugasi. Znate li možda koja merenja treba ubaciti,pošto sam na jednom forumu video ,ali za c6, da postoje univerzalni parametri?

Offline

#2 24-11-2020 10:42:28

Maybach_
elproger
Iz: Sweden
Registrovan: 17-08-2013
Komentari: 597

Re: C4 picasso suspenzija problem

Najverovatnije je problem sa kompresorom
Na tim autima najbezbolnija solucija je da se ubace obicne spirale a to sr.nje da se izbaci i da se prekodira sistem


Sto nemas u vuglu potrazi na googlu!

Offline

#3 24-11-2020 11:34:29

ivan_kv
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 27-01-2020
Komentari: 4

Re: C4 picasso suspenzija problem

Kompresor sam isto proverio sasvim normalno radi. Puni on kad god treba. E sada pošto sam ja laik, pa nisam baš siguran kako i šta,ali učim. Ja sam kroz diagbox (sam radim) kroz funkciju pumpanja jastuka,napumpa jastuke i javi da je sve ok,a kada idem na ispuštanje vazduha kaže da je sve ok ali suspenzija i dalje ostane podignuta. Ali ono što me zanima je ovo da je majstor krenuo sa ovim delom dijagnostike gde treba unositi te mere, i još mu ja kažem nema potrebe za tim,međutim ne vredi, prihvati programiranje i kada je hteo da ubaci (ručno smo merili metrom jer pokaže slikama kako se meri) mere diagbox mu javi da je nemoguće zbog senzora visine. Onda izbaci grešku nije završena ta funkcija ne znam pod kojim kodom. I evo sada čim startujem auto izbacuje service

Zadnja izmjena od ivan_kv (24-11-2020 11:36:37)

Offline

#4 25-11-2020 14:39:15

WDB...
Premium korisnik
Iz: Istra
Registrovan: 19-09-2013
Komentari: 373

Re: C4 picasso suspenzija problem

Zato sto se  započeli kalibraciju ovijesa i odustali,odn ista je prekinuta. Dijag u ruke i prati senzore  visine.
Ps mora u aktuacijama spustiti, jel cujes nekakav zvuk kad aktiviras ventil za spusta je?

Offline

#5 25-11-2020 20:17:17

ivan_kv
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 27-01-2020
Komentari: 4

Re: C4 picasso suspenzija problem

Kada aktiviram ventil čuje se kompresor ali se ne spušta. A jel postoje neki univerzalni parametri za visinu suspenzije za c4 GP

Offline

Board footer