elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-09-2009 22:54:44

ziksi79
Član
Registrovan: 24-09-2009
Komentari: 3

Audi b4Potrebna pomoc u resavanju problema

Pozdrav .Nadam se da  mozete da mi pomognete da resim problem.Imam Audi 80 b4,sa motorom 1,6,tip ADA bez K-glave.Naime,auto je stajao 4 godine,auto je paljen s vremena na vreme,ali nije vozen.Otkad sam poceo da ga vozim desava mi se da auto trza,to nije klasicno trzanje,vec kao da auto neko zadrzava pa ga pusti,ali to se desava konstantno,i pri ubrzanju i pri stalnoj brzini.Kacio sam ga na dijagnostiku,i ne prijavljuje nikakvu gresku.U zadnje vreme se malo smanjilo,i to ''trzanje'' nije konstantno kao ranije,ali me dovodi do ludila,jer pocne da me zeza  npr. pri obilazenju itd.Uradjen je kompletan veliki servis,promena svecica,ciscenje dizni,ciscenje usisne grane(jer sam mislio da je do nje),skinut je katalizator........i vise neznam sta da radim
A da stavio sam i plin pre mesec dana.sekvent,jer sam mislio da to nece da se desava na plin,ali sve je isto.
Da li  mozete da mi kazete koji su simptomi neispravne lambda sonde,a koji neispravnog protokomera jer jos samo to nisam proveravao.Probao sam da skinem dzek sa lambda sonde,i tog trzanja nema,doduse nisam se dugo tako vozio,i primetio sam da mi auto bolje ubrzava.Da li je ipak problem u lambda sondi?????

Offline

#2 24-09-2009 23:48:23

AUTO D&D
Član
Iz: Temerin
Registrovan: 22-09-2009
Komentari: 16
Website

Re: Audi b4Potrebna pomoc u resavanju problema

Imao sam slicnan problem na Yugo floridi sa pegueot motorom. On je jedva mogao da ubrzava trzao kao da nevalja pumpa u rezervoaru i nije prijavio gresku na kompjuter.Posle detaljnog pregleda pumpe (pritisak i creva)promenjena lambda sonda ispred katalizatora i problem je bio otklonjen...

Offline

#3 25-09-2009 01:01:38

Nikola_te
elproger
Iz: Tetovo, Makedonija
Registrovan: 10-09-2009
Komentari: 111

Re: Audi b4Potrebna pomoc u resavanju problema

Proveri u voznji kako se krece signal od lambde, bice ti mnogo lakse da ustanovis dali je do nje ili ne

Offline

Board footer