elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 13-10-2009 23:09:49

mobile
elproger
Registrovan: 16-06-2009
Komentari: 367

Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Ovako htio bih ugraditi daljinsko zakljucavanje na vw polo 2002godina, auto vec ima centralnu...

Pa htio bih par savjeta oko kupnje modula i to...i par savjeta kako ugraditi...

Unaprijed hvala!


postoji velika volja....

Offline

#2 14-10-2009 00:15:13

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

imas dosta u ponudi kineza kostaju oko 50 km dodje sema za spajanje vrlo jednostavno ako znas pratiti semu

Offline

#3 14-10-2009 02:27:49

Digitech
elproger
Iz: Nisa
Registrovan: 31-08-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Jako prosto navedi mi tacno koja godina i koji motor i dobices uputstva. A sto se tice kupovine kao sto ti je kolega Eli rekao imas puno kineza pa izaberi. Ja cesto radim SPY pa ako si u mogucnosti ti ga nabavi jer su jako pouzdani


Prepreka je samo nasa masta...

Offline

#4 14-10-2009 11:36:17

mobile
elproger
Registrovan: 16-06-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Digitech napisao:

Jako prosto navedi mi tacno koja godina i koji motor i dobices uputstva. A sto se tice kupovine kao sto ti je kolega Eli rekao imas puno kineza pa izaberi. Ja cesto radim SPY pa ako si u mogucnosti ti ga nabavi jer su jako pouzdani

radi se o vw polo god.proiz. 2001 motor 1.9 SDI

a imam mogucnost kupovine SPY pa cu taj i da kupim..sad jos samo upustva..hvala!


postoji velika volja....

Offline

#5 14-10-2009 21:26:09

Digitech
elproger
Iz: Nisa
Registrovan: 31-08-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Plus (+) ces uzeti sa crvene zice 4mm2 (kvadrata) nalazi se u konektoru koji ide u osiguracku kutiju ili direkto sa akumulatora. Masu naravno na sasiju. Migavci (desni) crno-zelena zica na poziciji 1. u crnom konektoru od 10 zica i crno-bela (levi) na poziciji 8. u svetlo plavom konektoru od 10 zica a koji se nalaze iza osiguracke kutije, naravno prvo proveri probnom lampom da se uveris da je to prava zica.
Zakljucavanje ces da kontrolises plusom (+) i to na belo-zutoj zici (zakljucavanje i podizanje prozora) i belo-zelenoj zici (otkljucavanje) a nalaze ti se u snopu koji izlazi iz stuba vozacevih vrata isto i to mozes da proveris pronom  lampom tako sto ces jedan kraj da vezes na plus a drugim da okidas.
Ako kupis modul daljinskog zakljucavanja koji ima i izlaz za podizanje prozora onda ces opet plusom da podizes i prozore na belo-zutoj zici, ovde samo zadrzi probnu lampu 10 sekunde na zici da bi ti zatvorio prozore . To je sto se tice instalacije u autu.

A sto se tice modula u njegovoj semi ces videti kako da vezes releje u modulu da bi dobio plus (+) da kontrolises zakljucavanje.

Spy moduli uglavnom imaju 2 izlaza za migavce ako ne onda to racvaj sa 2 diode.

Lepo prati boje zica koje sam naveo "crno zelena"- crna je glavna a zelena je samo linija itd.


Za eventualne probleme javi se.

Pozz i Srecno


Prepreka je samo nasa masta...

Offline

#6 14-10-2009 21:33:31

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

ja nigdje ne nadjoh za 50 km ako neko ima da je vec narucivao nek nabaci link .pozz


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#7 14-10-2009 23:34:12

mobile
elproger
Registrovan: 16-06-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Digitech napisao:

Plus (+) ces uzeti sa crvene zice 4mm2 (kvadrata) nalazi se u konektoru koji ide u osiguracku kutiju ili direkto sa akumulatora. Masu naravno na sasiju. Migavci (desni) crno-zelena zica na poziciji 1. u crnom konektoru od 10 zica i crno-bela (levi) na poziciji 8. u svetlo plavom konektoru od 10 zica a koji se nalaze iza osiguracke kutije, naravno prvo proveri probnom lampom da se uveris da je to prava zica.
Zakljucavanje ces da kontrolises plusom (+) i to na belo-zutoj zici (zakljucavanje i podizanje prozora) i belo-zelenoj zici (otkljucavanje) a nalaze ti se u snopu koji izlazi iz stuba vozacevih vrata isto i to mozes da proveris pronom  lampom tako sto ces jedan kraj da vezes na plus a drugim da okidas.
Ako kupis modul daljinskog zakljucavanja koji ima i izlaz za podizanje prozora onda ces opet plusom da podizes i prozore na belo-zutoj zici, ovde samo zadrzi probnu lampu 10 sekunde na zici da bi ti zatvorio prozore . To je sto se tice instalacije u autu.

A sto se tice modula u njegovoj semi ces videti kako da vezes releje u modulu da bi dobio plus (+) da kontrolises zakljucavanje.

Spy moduli uglavnom imaju 2 izlaza za migavce ako ne onda to racvaj sa 2 diode.

Lepo prati boje zica koje sam naveo "crno zelena"- crna je glavna a zelena je samo linija itd.


Za eventualne probleme javi se.


Pozz i Srecno

e hvala ti mnogo..porucio sam SPY kad stigne odmah idem na skopcavanje..pa se javim sa rezultatima


postoji velika volja....

Offline

#8 15-10-2009 02:52:02

Digitech
elproger
Iz: Nisa
Registrovan: 31-08-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

A cudi me sto se nisi opredelio za neku varijantu alarma jer ti je vrlo mala razlika u ceni a moze da ti puno znaci?


Prepreka je samo nasa masta...

Offline

#9 25-10-2009 11:40:50

mobile
elproger
Registrovan: 16-06-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Ima li negdje u Bosni i Hercegovini poruciti/kupiti SPY daljinsko zakljucavanje?


postoji velika volja....

Offline

#10 26-10-2009 00:26:22

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

za koyota: imam ja u svojoj radnji dodju dva daljinca mala centrala i kablovi. 50 maraka

Zadnja izmjena od eli (26-10-2009 00:27:06)

Offline

#11 26-10-2009 01:50:27

Digitech
elproger
Iz: Nisa
Registrovan: 31-08-2009
Komentari: 367

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

Imam i ja u Nisu komplet sa 3 god garancije Spy za 19e. Pozz


Prepreka je samo nasa masta...

Offline

#12 26-10-2009 18:31:10

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Daljinsko zakljucavanje na vw polo

ok eli  javise na pm pacemo dogovorit


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

Board footer