elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-10-2009 20:48:01

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Bmw e39 520 24v vanos problem

Pozdrav kolegama

Danas mi je dosao bmw na dijagnostiku jer auto nema snage,spojim ga na bmw impu i testiram i izbaci mi gresku "camshaft position sensor".....promjenim ga pobrisem greske i odem na probu i auto opet nema snage,trom i ljen da tromiji nemoze biti i opet ga testiram i onda mi izbaci gresku "vanos jammed" pobrisem tu gresku i ona se pojavi svaki puta kad auto predje 1600 okretaja,zatim sam ustanovio da mi je camshaft position actuator ventil bio neispravan i u kratkom spoju i njega zamjenim i opet se pojavljuje greska vanos jammed.....grrrrrrrr

jel neko zna u cemu bi mogao biti problem....jer cu sutra vjerojatno ici rastaviti vanos da vidim dali je sve uredu sa njime a mozda postoji koja caka oko tog vanosa?

Offline

#2 24-10-2009 13:19:02

axelsulc
Član
Registrovan: 23-09-2009
Komentari: 1

Re: Bmw e39 520 24v vanos problem

jesi li mu stavio polovni senzor bregaste?

Offline

#3 24-10-2009 13:23:12

axelsulc
Član
Registrovan: 23-09-2009
Komentari: 1

Re: Bmw e39 520 24v vanos problem

mora da se stavi  samo nov senzor jer kod njih zbog grejanja zica puca izolacija na svim starim kablovima....jbg tako ih izgleda fabrika napravila i to su simptomi samo senzora na bregastoj..

Offline

#4 24-10-2009 21:31:13

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Bmw e39 520 24v vanos problem

stavio sam polovni senzor ali onda vise nije prijavljivao gresku senzora.....danas sam rastavio vanos da ga pregledam jer sam na netu procitao da oce na gumici pustati ulje pa nemoze zakretati bregastu ali i to je sve bilo uredu nego problem je radilo lancanik na usisnoj bregastoj koji bi se trebao moc zakretati u odnosu na usisnu bregastu a on je bio zablokiran tako da ga ulje nije moglo zakretati.....to samo rastavio pocistio i sastavio i sad radi vanos auto prima gasa i ide ko lud i sad ga sa testerom mogu paliti a prije dok je bila greska na vanosu nisam mogao preko testera paliti vanos.

Offline

Board footer