elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-11-2009 00:10:28

Slaviša BG
Član
Registrovan: 29-11-2009
Komentari: 5

Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

Auto sam kupio pre 10 godina, ali nisam uopste mogao da resim problem sa gasenjem motora na ler gasu kad je hladno ili ponekad vlažno vreme, leti sve radi super, motor je presao 265.000, ne troši ulje, ali èim poène hladnije vreme, super pali, dok radi pod saugom ne gasi se, ali nakon 10 tak minuta vožnje, poèinje problem, èim pustim papuèicu gasa, motor nemirno radi u hoæe da se ugasi, tad su loši izduvni gasovi, kad se zagreje, kasnije nestane problem. Menjao sam kompletan drugi karburator, sveæice, kablove, razvodnu kapu, razvodnik paljenja, ali problem ostaje i dalje,,,
Èitao sam forume i druga iskustva i vidim da može možda biti problem tremodavaèi na raèvi kod motora, ali ih ima tri, zeleni, crveni i crni, ne znam èemu svi služe,,,
Takoðe mislim da ovaj model nema nikakv kompjuter ili neku ozbiljniju elektroniku, barem nije vidljiva nigde,,,
Ako je neko imao slièna iskustva ili ima neku sugestiju za rešavanje problema, neka se javi...

Unapred zahvaljujem
pozZ smile

Offline

#2 30-11-2009 02:23:40

adnpas
elproger
Registrovan: 04-07-2009
Komentari: 258

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

takav problem sam imao na jednom autu samo sto je bio malo novji i kad sam zamijenio karburator sve radi fino

Offline

#3 30-11-2009 20:55:53

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

pozdrav! duze jeli sigurno na tvom autu karburator!

Offline

#4 30-11-2009 22:02:08

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

pozdrav  pregledaj sva crijeva za razne vakume da ti ne vuce fals zrak i moze biti jos jedna stvarcica a to je regulator za ler--  on ti je kao mali motoric na kojem je spojena sajla za gas

Offline

#5 30-11-2009 22:27:01

drekawac
elproger
Registrovan: 14-11-2009
Komentari: 153

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

to je boljka tim karburatorima,postoji kao mali termoprekidac ali u koji ulaze dva crevceta,koji smanjuje obrtaje kako se motor greje,to su malo redji karburatori i kod njih leptir sauha nije u sprezi sa leptirim gasa nego rade odvojeno,ja mislim da je crne boje,i malo sam se udaljio od toga jer od kako je plin postao masovna pojava vrlo retko se oko toga  bakcem jer ko god vozi na plinu bitno mu je da mu ma kako ide i pali na benzinu,a i dosta sam umesto tih karburatora ugradjivao keceve karburatore,i mnogo su prakticniji,vrlo malo izgubi na snazi ali zato potrosnja je u normali

Offline

#6 30-11-2009 23:04:12

Slaviša BG
Član
Registrovan: 29-11-2009
Komentari: 5

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

Vec sam menjao 2-3 karburatora, kompletna, ali problem ostaje isti,,, on ima automaski saug, prikljucen sa 2 creva i kroz njega protice rashladna tecnost, on ustvari radi dobro dok je saug ukljucen, ali cim se on iskljuci, pocinje gašenje, cim stanem na semafor ili koèim, moram da pritiskam gas da se ne ugasi... danas sam kupio termodavace sa raève, crni i crveni, kažu nisu èuli da ima i zeleni, a kod mene i on ima...
ovaj novi crni pokazuje oko 1300oma, a crveni samo oko 6 oma,,, premericu kad skinem moje stare termodavace, u prodavnici kazu da je ovaj crevi za saug,,, pa cu da menjam pa da vidim ima li neke promene...
jedino jos da pomenem, da malo sporo postize radnu temepratutu i leti i zimi, na otvorenom putu oko 80C, ne ide dalje, iako sam menjao termostat, tek u gradskoj vožnji postiže oko 90C
nisam merio kompresiju, ne znam, ima li to veze sa ovim,,,

hvala na svim sugestijama, pa oèekuje i dalje vaše predloge,
pozz svima smile

Offline

#7 30-11-2009 23:05:22

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

Daj malo više podataka o autu kod motora ili se to zove ili kaže karburator ili popularno amerikanac

Offline

#8 30-11-2009 23:12:53

drekawac
elproger
Registrovan: 14-11-2009
Komentari: 153

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

karburator stoji na gumenoj ploci,  rukom probaj da pomeras karburator i vidi da li ce da ima razlike u radu,

Offline

#9 01-12-2009 00:59:30

Slaviša BG
Član
Registrovan: 29-11-2009
Komentari: 5

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

u pitanjuje VW passat cc, '89 godište, motor je benzinac 1.6 55kw, EZ, obièan karburator, troši super... menjao sam i nosaè karburatora, gumeni dio, pa i taj termostat za karburator što se nalazi na karburatoru, benzinsku pumpu, onaj filter, taložnik izmeðu pumpe i karburatora, ljetos sam èistio i rezervoar,,, iscrpio sam sve ideje,,, kad je spoljna temperatura preko 7-8C sve je ok, ali èim je niže od toga i hladnije, èak recimo ako pada kiša, gašenje u leru je redovna pojava... skoro sam se veæ navikao na ovu manu auta, al bih to volio rešiti ako je moguæe, jer je još uvek dobar auto, bez obzira na godište, limarija mu je u super stanju, nikad ništa nije farbano,,, takoðe i motor, sugurno je prošao 265000 km, leti dobro ide, ne troši trunke ulja,,,
ajd pozz smile

Offline

#10 01-12-2009 20:18:54

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

Slavisa prvo provjeri: vakum crijevo usisna grana-aparat g.kocionog  cil. sa njega tanko sto ide na razvodnik,provjeri menbranu razvodnika paljenjaa(ako ima vakum).tvoj karburator ima elekricno-vodeni saug,odvrni ta tri srafa i provjeri jeli grijac ispravan i kako stoji bimetalni prsten,taj jedan termoprekidac sa racve je njegov iskljucuje grinje zica na45°c drugi crveni je isto termo prekidac samo je on od grijaca usisne grane i konacno taj crni je senzor za mjerenje temp motora, odozgo na karburatoru ti je diza ler obrtaja(topal rezim)

Offline

#11 01-12-2009 20:36:59

Slaviša BG
Član
Registrovan: 29-11-2009
Komentari: 5

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

Hej, ar21111952, sve sto si mi napisao, sve se poklapa,,, ranije sam gledao ovo vakum crevo i ono ide na razvodnik paljenja, i spaja se na neki okrugli dio, davno sam ga skidao, preko njega dolazi vazduh, pritisak, al nisam nista dalje istrazivao, samo sam ga vratio gde je bio, a kako mogu proveriti membranu razvodnika ? moglo bi biti do toga, jer kad pocne da se gasi, motor dradi osta nemirno i kao da radi na 3 sveæice... kupio sam sinoæ ova dva senzora, crveni i crni, al nisam našao zeleni,,, promeniæu ova dva u subotu, sad kratak dan, veæ je mrak u 16h,,, jedino sam još zapazio da recimo nakon 5-10 minuta vožnje preklopi neki relej, èuju se kontakti na tabli sa relejima, odmah levo ispod volana,,, reako bih da je sa kraburatorom ok, imam blizu majstora, skoro je karbutrator skidan i kompletno èišæen, gledao je i ovaj vodeni saug, na koji ulazi žica, valjda za grejaè koji pominješ,,,
hvala na sugestijama, pa æu sve probati u subotu,,,
pozZ smile

Offline

#12 05-12-2009 21:52:06

Slaviša BG
Član
Registrovan: 29-11-2009
Komentari: 5

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

Evo jos slike termodavaca i razvodnika paljenja, proverio sam ovo plasticno crevo sto ide na razvodnik paljenja, deluje da je sve ok, ako neko zna cemu sluzi ovaj zuti plasticni dio sto se nalazi na crevu koje ide iz serva na razvodnik paljenja,,,
pozz i hvala na sugestijama
zakacio sam dve slike, ne znam zasto se ne vide,,,

Zadnja izmjena od Slaviša BG (05-12-2009 22:06:11)

Offline

#13 05-12-2009 22:14:51

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

onaj zuti plasticni dio kako si ga ti nazvao ti je nepovratini ventil koji se nalazi na crijevu od vakuma od servo kocnica....moze ti i on raditi probleme tipa nemirni rad ili gasenje auta ako je crko taj ventil.....jednostavno ga skines i probas puhnuti ili povuc kroz njega.....u jednom smejru smije ici a u drugom ne,ako ide u oba onda ga mjenjaj.

Offline

#14 05-12-2009 23:15:21

drekawac
elproger
Registrovan: 14-11-2009
Komentari: 153

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

pozz,swi smo ti naveli 1000 mogucnosti ali koliko sam ja video niko nije pomenuo bobinu,malo mi je sumnjivo to sto si pomenuo kisu,probaj nadji negde neku pa zameni ili upali ga nocu i vidi da li ne "swetli"

Offline

#15 06-12-2009 17:33:49

adnpas
elproger
Registrovan: 04-07-2009
Komentari: 258

Re: Passat B3, '89, 1.6 benzinac, zimi se gasi na leru i loše radi motor

ar21111952 napisao:

pozdrav! duze jeli sigurno na tvom autu karburator!

da na onome sto sam ja radio je bio karburator inace nebi napisao da sam zamijenio karburator i da je poslije sve radilo. nekad se te stare aute neisplati ni praviti, skuplji djelovi nego auto :-) .... kad bi covjek mjenjao sve sto ljudi ovdje pisu i nagadjaju.

Offline

Board footer