elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 16-12-2009 21:33:22

nebojsa
elproger
Registrovan: 09-12-2009
Komentari: 29

Dijagnostika za kamione, bus ... ?

nov sam ovde na sajtu trebam pomoc  interesuje me vasa iskustva jer planiram da uznem jednu dijagnostiku sa kojom bih pretezno radio kamione novije generacije i buseve i ako postoji neka mogucnost i putnicka vozila imate li neka iskustva u ovome i preporuku unapred hvala

Offline

#2 16-12-2009 22:55:37

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Po meni texa za teretni program,mada nemoj nikad da ocekujes previse od univerzalaca,tj da moze da radi sveko vozilo isto kao i originalna dijagnostka

Offline

#3 17-12-2009 02:01:31

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

za teretni neznam ali za putnicki program je texa ok ja je imam i prezadovoljan sam, ali da bi radio sva vozila moras imati pune taèke dijagnostika.

Offline

#4 17-12-2009 05:11:26

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Ako ces samo kamione, autobuse, prikolice i laka komercionalna vozila najbolji ti je Jaltest, ali oni nerade putnicki program. Ako hoces da radis i putnicki program onda ti je Texa. Jaltest ti je bolja dijagnostika za teretni program 50% od Texe ali oni samo to rade, putnicka vozila NERADE.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#5 17-12-2009 09:52:40

AS Gajic R-B
elproger
Iz: Temerin
Registrovan: 23-06-2009
Komentari: 96

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

brain bee st 6000 moze da radi i teretni i putnicki program,ali moras da kupujes softver posebno za teretni  posebno za putnicki(a imas u opciji i prikolice i laka dostavna vozila)
ja ga imam  i radim samo putnicka vozila dosad se pokazao veoma dobar.

Offline

#6 17-12-2009 20:24:59

nebojsa
elproger
Registrovan: 09-12-2009
Komentari: 29

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

hvala a osim univerzijalca imate li neki predlog za odredjena vozila kao sto su volvo i skanija normalno da mogu da se kacim i na putnicki program hvala jos jednom unapred

Offline

#7 18-12-2009 02:06:31

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

nebojsa napisao:

hvala a osim univerzijalca imate li neki predlog za odredjena vozila kao sto su volvo i skanija normalno da mogu da se kacim i na putnicki program hvala jos jednom unapred

Osim univerzalnih ostaju ti samo Fabricke


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#8 06-01-2010 14:10:43

marenet
Član
Registrovan: 02-01-2010
Komentari: 1

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Fabricke dijagnostike su reda nekoliko hiljada evra i uopste se ne isplati kupovati ih ukoliko obim posla nije toliko veliki da se za relativno kratko vreme mogu isplatiti stoga, preporucio bih ti Texu, na mene je ostavila utisak vrlo kvalitetnog i pouzdanog uredjaj, naravno ima milion mana kao i svaki univerzalni dijagnosticki uredjaj, ali koliko para toliko i muzike. Imas ih naci polovne, dosta su jeftinije od novih, a update-ovi su koliko mogu da primetim redovni, sto se tice jaltest-a, nisam ga nikada ni video niti imao prilike da ga koristim, sto se tice kamiona pogledaj OTC, oni su jedno vreme govorili da citaju sve zivo, takodje je bila jos neka dijagnostika, koje trenutno ne mogu da se setim isto izgleda kao OTC, samo je druge boje i ona je takodje dosta hvaljena, ako se ne varam sustina je ista, samo su drugaciji koperanti, odnosno jedna se sklapa u kini, a ova druga navodno u americi. Nadam se da sam pomogao. Pozz

Offline

#9 08-01-2010 22:35:53

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Ona crvena je Reflex (im ih i  u crnoj varijanti), siva je OTC a plav je Wabco Expert, a u suštini sve tri su iste, prodaju se od sredine 2009 pod brandom amerièkog SPX-a, u biti software je na sve tri isti, Tecnostov reflex i Wabco se proizvode u Italiji a za OTC ne znam.
Texa ili reflex ? Ja sam svojedobno bio u dilemi i presudilo je veliki broj kablova koje sm dobio sa Reflexom, oko 25, sad imam 30-tak i pokrivaju mi raspon od svih auto do svih teretnih vozila i prikolica, kolega ima texu, jedina prednost Texe je moguænost preskakanja update-a , znaèi ne platiš 2-3 godine i onda platiš odjednom, a kod reflexa svaku godinu posebno plaæaš.
U suštini ja sam zadovoljan, kolega sa texom isto a treæi kolega ima KTS, isto je zadovoljan, mada opet nismo nitko od nas trojice zadovoljni, niti jedan univerzalni ureðaj ne može se mjeriti sa originalom, zato ako poèinješ sa radom kupi neki univerzalac i kasnije kupuj originale ili klonove originala, razlika je nebo i zemlja, ja sam sad kupio stardijagnozu, kolega ima vcds, treæi kolega bude kupio lexiu i tako, opet doðe na mene red i svi sretni.


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#10 11-01-2010 03:40:44

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

U prvom postu sam ti preporucio dijagnostiku ali evo da malo pojasnim. Ja sam potragu za dijagnostikom za kamione krenuo jos pre cetiri godine. Tada sam obilazio mnoge sajmove od Frankfurta, Bolonje, Pariza pa do Kine...
Sada su se mnoge firme upustile da to rade, ali pametniji kupuju softvere od onih koji su to vec razvili. Boschu recimo jos uvek nije u planu da razvijaju softver za kamione jer jos uvek pamte gresku kada su se u taj poduhvat upustili da im je bio neisplativ.
Reflex, Technomotors, Socio, Bera, Brian Bee to uglavnom rade povrsno i neozbiljno. OTC i Launch Trucks to uglavnom rade za kamione koji su na Americkim prostorima MAC itd...
Ovo sve sto pisem se odnosi samo na dijagnostiku za teretna vozila (kamione, autobuse, prikolice, laki teretni program)
U najuzi izbor su usli Texa, Jaltest i AVL.

AVL nisam ni testirao jer je katastrofalno skup i uslovi za saradnju sa njima su takvi da bi non-stop radio za njih. Isisali bi ti svaku paru. Tako da jedino ako naletis na njega a da je cena bas smesna isplati se uzeti ga. Dobar je uredjaj.

JALTEST iz Cojali grupe (firma koja se bavi sa svim sto je vezano za kamione) je Spanska firma koja to odlicno radi. Podrzava sve marke koje su zastupljene na nasem trzistu i to ih rade veoma dobro. Cak odlicno obzirom da je to univerzalni uredjaj. Imas dosta korisnih informacija koja su ti potrebna od toga gde se nalazi prikljucak, kako izgleda, koji pin zasta sluzi, pa sve do strujnih sema i uporednih parametara. Podrzava Wireless i USB konekciju sa kamionom (naravno preko interfejsa). U opcijama imas i EXPERT mode koji ti otkljucava jos dosta mogucnosti rada sa uredjajem. On je zakljucan ali ako posaljes direktno u Spaniju overen dokument (koji mozes da skines sa njihovog sajta) sa pecatom gde ti njima dajes do znanja da preuzimas svu odgovornost kada podesavas raznorazne mogucnosti u modulima motora, kocnica itd... daju ti sifru za otkljucavanje tog EXPERT moda i dalje moras da budes 100% siguran da znas sta radis. Sa tim opcijama se neigra napamet jer je tu vec necija glava u pitanju. Znam 100% da smo na VOLVOu povecali snagu motora i da je samo to podesavanje bilo naplaceno oko 1.500eur. To se njima isplati jer veoma brzo povrate ustedom na gorivu. JALTEST je isto sto i Actia Multidiag TRUCK. Actia otkupljuje softvere od Jaltesta. Cena Jaltesta je cini mi se negde oko 8.000eur, ako te interesuje mogu da proverim pa da ti posaljem i brosure i tacnu cenu.

TEXA isto spada medju bolje dijagnosticke uredjaje za kamione. Oko njene cene neznam mnogo to mozes sam da se raspitas mislim da je jeftiniji od JALTEST-a.
Uporedjivali smo ova dva uredjaja uporedo sa najnovijim softverima i velika prednost je bila na strani Jaltesta. Oba uredjaja su ulazila u sisteme ali ono sta je sve mogao da radi Jaltest, Texa nije mogla. Bili smo iznenadjeni jer iskreno nismo verovali da postoji bolja univerzalna dijagnostika za kamione od Texe. On je radio sa Texom vec duze vreme ali je bio zadivljen sa tim sta sve moze Jaltest. Obzirom da je znao mane Texe onda smo krenuli u testiranje da li on to moze da odradi i mogao je. To smo sve radili bez opcije otkljucavanja EXPERT moda.

Sve u svemu kada se sabere i oduzme najbolji uredjaji za teretni program je Jaltest pa onda Texa. Ako zelis da radis i putnicki program onda imas dve varijante, da uzmes TEXU i da u njoj imas i putnicka i teretna vozila ili da uzmes JALTEST i neku dijagnostiku posebno za putnicka vozila. Na tebi je da budes malo precizniji da li te interesuju bas samo za kamione ili da ima i jedno i drugo? Na sta dajes veci akcenat?

Pozdrav,
Bojan

Zadnja izmjena od launch (11-01-2010 03:48:04)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#11 31-01-2010 21:23:12

DraganLKW
Član
Registrovan: 11-08-2009
Komentari: 12

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Pozdrav. Proèitao sam opširno izlaganje zadivljen sam iskustvom o dijagnostici za teretnjake.   
Zanimaju me cijene tih ureðaja i dali se prodaju polovni, moje je mišljenje da je cijena od
8000.00 eura prevelika.

Offline

#12 31-01-2010 22:34:57

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Puno, puno, kupi ti nekaj jeftinije, ima novih ureðaja za 3500-4000 € a sad ako kreæeš u posao ili ti je to prva dijagnostika kupi nešto na èemu èeš uèiti raditi, samo prvo pogledaj kaj najviše radiš koje marke vozila ili prikolica i slièno, pa onda pogledaj kod svakoga distributera neka ti napravi demonstraciju rada ureðajem i pogledj ponudu dodatne opreme, update-a i odnos cjene pa odluèi, ipak ti plaæaš, mi ti možamo samo dati pokoji savjet


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#13 01-02-2010 01:46:49

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Jaltest ili Texa. Ako ti je skup Jal Test, onda uzmi TEXU. Sve drugo ti na kraju ispadne najskuplje jer sa njima nemozes da radis nista. Imam ja da ti ponudim i Launch za kamione ali verovatno ima zbog cega ti nisam ponudio i zasto ga nikom i nenudim. Tako kako on radi, radi i Technomotors, Reflex, Brian Bee ...
Mozda je najbolje da krenes i od Star Diagnose pa da radis za pocetak samo Mercedese i ona da ti napravi novac za dijagnostike koje vrede

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#14 01-02-2010 09:23:46

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

kada je veæ postavljena tema da li postoji neki dobar univerzalac za traktore,kombaje i radne mašine (johan deer,volvo,case,renault,cllas....)
U radu veè ima dosta problema a servisera je jako malo i uglavnom se svodi na ovlaštene...

Offline

#15 01-02-2010 15:28:36

petar
elproger
Iz: Hercegovina
Registrovan: 26-04-2009
Komentari: 464

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

èekiæ hahaha šalim se.poz.

Offline

#16 01-02-2010 17:24:48

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

inaèe radim klime na poljo mehanizaciji i mogu ti reæi da svi imaju dosta problema sa novim traktorima naroèito zato što nema dobre univerzalne dijagnostike




petar napisao:

èekiæ hahaha šalim se.poz.

Offline

#17 11-02-2010 04:26:54

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Bogami zezaj te se vi ali videcete da je Bsa veoma mudro i pametno odabrao bransu koju malo servisera ozbiljno radi, a gde malo servisera radi tu su i pare.

Ja licno nisam video nijednu univerzalnu dijagnostiku, uglavnom sto sam sretao su to bile fabricke, ali mi je u malom mozgu secanje da neka dijagnostika radi i poljoprivredne masine cak mogu da se setim i slike ali imena dijagnostike nikako. Taj deo me nije interesovao ali prelistacu kataloge da vidim da li sam slucajno pokupio.

Ako ti trebaju servisni programi za te masine to mogu da ti dam to imam.

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#18 11-02-2010 17:36:31

kiredelcevo
elproger
Iz: Delcevo
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 443
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

nebojsa napisao:

nov sam ovde na sajtu trebam pomoc  interesuje me vasa iskustva jer planiram da uznem jednu dijagnostiku sa kojom bih pretezno radio kamione novije generacije i buseve i ako postoji neka mogucnost i putnicka vozila imate li neka iskustva u ovome i preporuku unapred hvala

Najbolje ti je fabricki dijagnosticki aparat,samo treba da vidis sto ke rabotis,koi teretni vozila i busove!

Offline

#19 13-02-2010 10:17:04

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

bojane bio bi ti zahvalan da mi pošalješ.

launch napisao:

Bogami zezaj te se vi ali videcete da je Bsa veoma mudro i pametno odabrao bransu koju malo servisera ozbiljno radi, a gde malo servisera radi tu su i pare.

Ja licno nisam video nijednu univerzalnu dijagnostiku, uglavnom sto sam sretao su to bile fabricke, ali mi je u malom mozgu secanje da neka dijagnostika radi i poljoprivredne masine cak mogu da se setim i slike ali imena dijagnostike nikako. Taj deo me nije interesovao ali prelistacu kataloge da vidim da li sam slucajno pokupio.

Ako ti trebaju servisni programi za te masine to mogu da ti dam to imam.

Pozdrav,
Bojan

Offline

#20 13-02-2010 14:14:33

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

a mogao je okacit ovdje i za nas


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#21 13-02-2010 18:22:09

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

launch napisao:

Bogami zezaj te se vi ali videcete da je Bsa veoma mudro i pametno odabrao bransu koju malo servisera ozbiljno radi, a gde malo servisera radi tu su i pare.

Ja licno nisam video nijednu univerzalnu dijagnostiku, uglavnom sto sam sretao su to bile fabricke, ali mi je u malom mozgu secanje da neka dijagnostika radi i poljoprivredne masine cak mogu da se setim i slike ali imena dijagnostike nikako. Taj deo me nije interesovao ali prelistacu kataloge da vidim da li sam slucajno pokupio.

Ako ti trebaju servisni programi za te masine to mogu da ti dam to imam.

Pozdrav,
Bojan

e bojane bojane..pa daj nam sliku 

e cak mogu da se setim i slike ali imena dijagn


zanimljiva tema..poljoprivredna diagnostika..mogu ti rec da sam par puta gadno zapeo i trazio po netu opise i popise kako to drugi rjesavaju..

Offline

#22 13-02-2010 22:07:49

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

niste ni svesni kave se cifre vrte kada ovlašteni serviseri rade traktore tipa john deere,clas,case,renault.... a ja sam iz Vojvodine gde mnogo ima traktora novije generacije i gde se samo vrte ovlašteni serviseri,a da vam nespominjem šta naplaæuju za kombajne....u nekim situacijama sam i ja osetio taj novac gde sam lupio žešæu cifru a za vlasnike u odnosu na ovlaštene je bila smešna.....

bojane nešto si obeæao pusti a nadam se da æu te i videti iako te neznam pošto imam u planu vašu dijag.

Offline

#23 13-02-2010 23:45:21

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Eve,

John Dear Service ADVISOR V28

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#24 14-02-2010 16:31:05

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

bsa napisao:

niste ni svesni kave se cifre vrte kada ovlašteni serviseri rade traktore tipa john deere,clas,case,renault.... a ja sam iz Vojvodine gde mnogo ima traktora novije generacije i gde se samo vrte ovlašteni serviseri,a da vam nespominjem šta naplaæuju za kombajne....u nekim situacijama sam i ja osetio taj novac gde sam lupio žešæu cifru a za vlasnike u odnosu na ovlaštene je bila smešna.....

bojane nešto si obeæao pusti a nadam se da æu te i videti iako te neznam pošto imam u planu vašu dijag.

jesmo prijatelju bar mi koji radimo svasta..kad na racunu ladno napisu 360kn +pdv radni sat (50e+23%)  e to je lova koju ja musteriji nesmijem ni pomenuti..a cesto za te "velike ovlastene"odradujem kojesta..

neki dan zove me jedan "ovlasteni" da mu izdam novu fakturu jer na ovoj je radni sat 120kn+pdv..pa mu to izgleda smijesno kad je njegova 360 ...neka pojacam na 200 ..pricamo o 7 sat posla na jednom utovarivacu jako poznate USA firme stroj pod garancijom..

a sto ce siroce koje je kupilo case na drzavne poticajne novce i sad ta skalamerija stane u polju..a ovlasteni na godisnjem nema ga 10 dana ??? nitko te ne pita koliko to kosta da ti odes 100km do njega i to odradis..sto god da mu naplatis covjek sretan..to je nesto sto na autima vec dugo nemamo..na autima uvjek komentar al si ga odero..a na stroju e jesi majstor napravio si ga..

da postoji nesto kao kts za strojeve od 2-3 000 eu ja bi ga uzeo..

iako sam nekako blag prema poljoprivrednicima..ipak oni jedini od govna naprave novi proizvod..svi ostali samo trguju oni su prva proizvodnja i nemam ih obicaj oderat

Zadnja izmjena od carclima (14-02-2010 16:33:44)

Offline

#25 17-02-2010 20:40:04

DraganLKW
Član
Registrovan: 11-08-2009
Komentari: 12

Re: Dijagnostika za kamione, bus ... ?

Pozdrav. I ja sam zainteresovan za poljoprivredne programe i dijagnostiku. Radim kamione,ali imam dosta iskustva sa traktorima i radnim mašinama. Ako postoji kakav univerzalac za traktore zainteresovan sam. Radio sam razne tipove i tu se ne mogu opredjeliti za jedan tip pa bi mi rešenje bila univerzalna dijagnostika. Ako neko posjeduje program od nekih tipova traktora i hoæe da ga da na forum bio bi mu zahvalan nadam se da æu ga moæi preuzeti nakon 10 postova. Hvala .

Offline

Board footer